Saten Boya
Devamı +

Saten Boya

Saten boya uygulama ve satış hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Varak Boya
Devamı +

Varak Boya

Varak boya ve varak süsleme uygulamaları

Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama ve satış hizmeti

Duvar Kağıdı
Devamı +

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Kaplama ve Uygulamaları

Varak Boya

Altın, gümüş veya başka madenler ki yaldız da bu katagoriye giriyor,dövülerek oluşturulan ince, parlak yaprak şeklinde ki malzemeye verdiğimiz isim varaktır.Altın varak boyama,varak süsleme işlemi özellikle kartonpiyer üzerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.Sarayların ihtişam kaynağı olan altın varka boya, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici bir görünüm katmaktadır.

Netboya Son 5 yıldır varak boyama uygulamasını altın yerine yaldız ile tercih edildiğini görmekte ve uygulamaktadır. Orjinal altın yüksek maliyetler oluşturmaktadır.Günümüzde çok rağbet edilen bir süsleme tarzı ve sanatı olan gerçek altın varak  yaldız 22 ve 24 ayarlarda olur.

Varak Boya Neredelere Uygulanır

Uygulandığı yerde çok hoş ve göz doldurucu bir görüntü verir.Varak tekniği sadece aynalarda kullanılmayan bir uygulamadır. Her türlü yerde kullanılabilir. Sehpalarınızın köşesinden,aynalara,kartonpiyerlerden,özel levhalara akdar çok geniş bir uygulama alanı vardır. Hayal gücünüzün emrinde olan varak boya uygulandığı mekana kesinlikle farklılık getirir.Altın varak boya sadece aynalarda değil evinizin göze çarpan merkezlerinde kullanabiliriz..

Varak Boya Tarihçe

Tarihi süreçte altın varak nerde diye batığımızda; altının ceylan derisinin arasında çekiçle dövülerek ezilmesiyle meydana getirilirdiğini gözlemliyoruz.Bu dövme ve inceltme işine varakçılık ismi verildi.Günümüzde bu işlemler saf altının dev silindirler arasında ezilerek inceltilip yaprak haline getirilmesi suretiyle yapılmaktadır.

Günümüzde Varak Boya

8000 gibi yüksek adet altın varak üst üste konulduğunda  ancak 1 cm kalınlığa  ulaşır. Saf altın pahalı olduğundan günümüzde imitasyonu yapılmakta veya yaldız boya tercih edilmekte ve varak boya uygulanmaktadır. Yaprak şeklinde olana Yaprak varak, Sıvı şeklinde olana sıvı vara,boya şeklinde olanada  yaldız varak ismini alır.Ancak fiyatdan ötürü aynı sonuçları alabildiğimiz yaldız boya her kesimden daha çok tercih edilmektedir.Ve yaklaşık olarak altın malzeme kadar etkili sonuçlar vermektedir.

Varak Boya Fiyatları

Altın varak boya ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.Ekimbizin özel tasarımları web sitemiz üzerinden beğeninize sunmuştur. Galeriden beğendiğiniz tarzı bize söylediğinizde size vark boya fiyatları verebiliriz. Alçı ve stropiyer zeminlerde yapılan uygulamalrı,farklı bir şey arayanlara mutlaka tavsiye ediyoruz.

Varak Boya Örnekleri

Sizin için yaptığımız çeşitli varak boya,varak süsleme çalışmalarından bazılarını hazırladık.Daha fazla bilgi için lütfen ücretsiz danışmanlık alınız.

 • Click to enlarge image p19511qnc11inkkqaggf6i89dh4.jpg
 • Click to enlarge image p19511qnc11n6g60ht62al1lql5.jpg
 • Click to enlarge image p19511qnc11ptq1gjo1mhl1l3v1bcj6.jpg
 • Click to enlarge image p19511qnc21dairbk1jnvk9kiqm9.jpg
 •  
View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/varak-boya.html#sigProGalleria261b53c5e2

Varak Boya İşlemler

Varak kaplanacak obje üstüne varak miksiyonu ince bir kat sürülür.  Sürerken boşluklar oluşmamasına dikkat edilmelidir.  Bir müddet kuruması beklenir.  Seramik üstünde miksiyon daha çabuk kurur.  Elimizle kontrol ederek hafif yapışkan hissediyorsak yapıştırma işlemine başlayabiliriz.Varakları yapıştırıken olası olduğunca tek parça ve düzgün olarak yapıştırmalıyız.  Miksiyonun iyi sürülmediği yüzeylere varak düzgün yapışmaz. Bu taktirde yalnızca o bölgelere tekrar miksiyon sürüp, bir miktar kurumasını bekledikten sonra tekrardan yapıştırmak gerekmektedir.Yapıştırma işleminden sonra yumuşak bir bezle hafifçe bastırarak varağın iyice yapışmasını sağlamalıyız.
Varak parlaktır.  Bu parlaklığı biraz azaltmak veya eski görüntü vermek için zift kullanabiliriz.  Bunun için zift biraz tinerle açılmalıdır.  Karışım akıcı ve siyah olmalıdır.
Zift varağa zarar verebilir.  Dolayısıyla işlem çabuk bitirilmelidir. Ufak bir parça penye bez oval yapılır. Tiner ile açılmış zifte batırılır. Varak üstüne hafifçe bastırılarak sürülür.Şayet zift bulunamazsa, biraz kırmızı ve siyah (veya kahverengi) yağlıboya bez üstüne alınarak zift için anlatıldığı biçimde sürülebilir.
Su bazlı olmayan vernik ile vernikleme yapılmalıdır.

Lütfen ekibimizden varak boya uygulama fiyatı talep ediniz; +90 532 304 55 28

Varak Boya Nedir

Varak boya bir çeşit süsleme uygulamasıdır. Bir bütün olarak tüm mekanın boyanması yerine özellikle altın ve gümüş ve bazende yaldızlarıtercih edilerek mekanın bir bölümüne uygulanan işleme varak boya denir.Firmamız varak boya uygulama hizmeti vermektedir. Konu içerisinde hem varak boya örnekleri hem referanslarımızdan bazılarını sizler için hazırladık. Danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir.

Gümüş Varak

Günümüzde çok rağbet edilen bir süsleme tarzı ve sanatı olan gerçek  Tüm zeminlere uygulanabilir.Ancak fiyat yüksekliğinden ötürü aynı sonuçları alabildiğimiz yaldız her eksimden daha çok tercih edilmektedir.Gümüş varak boya ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.

Altın varak boya

Altın varak boyama işlemi özellikle kartonpiyer üzerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.Sarayların ihtişam kaynağı olan altın varka boya, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici bir görünüm katmaktadır.Netboya Son 5 yıldır varak boyama uygulamasını altın yerine yaldız ile tercih

Altın Varak Süsleme

Altın Varak Süsleme nedir.? Ne zaman Altın Varak Süsleme yapılır? Altın Varak Süsleme Niçin yapılmalı? Altın Varak Süsleme uygulanırken nelere dikkat etmeliyiz? Ve Altın Varak Süsleme hakkında aklına gelebilecek tüm sorularınız için ücretsiz danışmanlık hizmetimizden istifade ediniz.

Aslında yine Arapça kökenli çoğulu olan “evrak” (yapraklar) kelimesi günümüz Türkçesinde daha çok kullanılmakta olup yazılı kağıtlar, doküman anlamında kullanılmaktadır. Varak ise asıl anlamından çok, kullanıldığı anlam olarak yaldız, altın varak levha olarak tezyin-süsleme sanatında kullanılan malzeme olarak bilinmektedir.

Altın Varak

Arapça kökenli bir kelime olan varak, yaprak anlamına gelmektedir. Aslında yine Arapça kökenli çoğulu olan “evrak” (yapraklar) kelimesi günümüz Türkçesinde daha çok kullanılmakta olup yazılı kağıtlar, doküman anlamında kullanılmaktadır. Varak ise asıl anlamından çok, kullanıldığı anlam olarak yaldız, altın varak levha olarak tezyin-süsleme sanatında kullanılan malzeme olarak bilinmektedir.

Arapça kökenli bir kelime olan varak, yaprak anlamına gelmektedir. Aslında yine Arapça kökenli çoğulu olan “evrak” (yapraklar) kelimesi günümüz Türkçesinde daha çok kullanılmakta olup yazılı kağıtlar, doküman anlamında kullanılmaktadır. Varak ise asıl anlamından çok, kullanıldığı anlam olarak yaldız, altın varak levha olarak tezyin-süsleme sanatında kullanılan malzeme olarak bilinmektedir.

 

 • Click to enlarge image v5.jpg
 • Click to enlarge image v7.jpg
 • Click to enlarge image v8.JPG
 • Click to enlarge image var3.jpg
 • Click to enlarge image varak1.jpg
 • Click to enlarge image varak2.jpg
 • Click to enlarge image varak5.jpg
 • Click to enlarge image varak6.jpg
 • Click to enlarge image vark4.jpg
 •  
View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/varak-boya.html#sigProGalleria762166f1ff

 

Zamanınız olduğunda tanışmak için sizi ofisimize bekliyoruz...

TOP