Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Varak Boya

Altın, gümüş veya başka madenler ki yaldız da bu katagoriye giriyor,dövülerek oluşturulan ince, parlak yaprak şeklinde ki malzemeye verdiğimiz isim varaktır.Altın varak boyama,varak süsleme işlemi özellikle kartonpiyer üzerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.Sarayların ihtişam kaynağı olan altın varka boya, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici bir görünüm katmaktadır.

Uygulandığı yerde çok hoş ve göz doldurucu bir görüntü verir.Varak tekniği sadece aynalarda kullanılmayan bir uygulamadır. Her türlü yerde kullanılabilir. Sehpalarınızın köşesinden,aynalara,kartonpiyerlerden,özel levhalara akdar çok geniş bir uygulama alanı vardır. Hayal gücünüzün emrinde olan varak boya uygulandığı mekana kesinlikle farklılık getirir.Altın varak boya sadece aynalarda değil evinizin göze çarpan merkezlerinde kullanabiliriz..

Tarihi süreçte altın varak nerde diye batığımızda; altının ceylan derisinin arasında çekiçle dövülerek ezilmesiyle meydana getirilirdiğini gözlemliyoruz.Bu dövme ve inceltme işine varakçılık ismi verildi.Günümüzde bu işlemler saf altının dev silindirler arasında ezilerek inceltilip yaprak haline getirilmesi suretiyle yapılmaktadır.

8000 gibi yüksek adet altın varak üst üste konulduğunda  ancak 1 cm kalınlığa  ulaşır. Saf altın pahalı olduğundan günümüzde imitasyonu yapılmakta veya yaldız boya tercih edilmekte ve varak boya uygulanmaktadır. Yaprak şeklinde olana Yaprak varak, Sıvı şeklinde olana sıvı vara,boya şeklinde olanada  yaldız varak ismini alır.Ancak fiyatdan ötürü aynı sonuçları alabildiğimiz yaldız boya her kesimden daha çok tercih edilmektedir.Ve yaklaşık olarak altın malzeme kadar etkili sonuçlar vermektedir.

 

Örnek

  • Click to enlarge image p19511qnc11inkkqaggf6i89dh4.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc11n6g60ht62al1lql5.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc11ptq1gjo1mhl1l3v1bcj6.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc21dairbk1jnvk9kiqm9.jpg
  •  
View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/varak-boya.html#sigProGalleria261b53c5e2

 

TOP