Su Bazlı Epoksi

Su bazlı epoksi Zemin Kaplama her türlü beton nemli yüzeye uygulanabilir su bazlı epoksi zemin kaplama yeni dökülmüş betonların prizlenmesini beklemeden nemli olarak uygulanabilir. Su bazlı epoksi zemin kaplama hafif trafikler için uygundur. Yüzeyde kolay temizlenebilir, etkili bir koruyucu kaplamadır. Su bazlı epoksi . suda indirgenebilir formülde, Su bazlı epoksi fiziksel özellikleri gösteren bir ve iki bileşenli, amin kürlenen epoksi kaplamadır. Toz ve tortu oluşumu, beton  nemli yüzeylere uygulanabilen su bazlı epoksi zemin kaplama, iki bileşenli epoksi teknolojisi dayanarak bu soruna bir premium kalitede, çevre dostu olarak geliştirilmiştir.

Su Bazlı Epoksi Özellikleri

  • Üstün tokluk
  • Mükemmel esneklik
  • Üstün su ve kimyasal direnç asitler, solventler, yağlar ve benzine Mükemmel direnç sağlar darbe, aşınma ve çizilme direncine Üstün koruma sağlar
  • İstenilen renklerde imal edilebilir özel renklerde yapılabilir.
  • Epoksi Anti-Statik kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır.
  • Kolay temizlenir, orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanımı vardır.

Su bazlı epoksi sistem olmasından dolayı, uçucu organic komponent içermez. Sağlığa zararı yoktur. Derzsiz ve ek yeri olmadan uygulanabilir. Hafif/orta araç ve insan trafiğine dayanıklı olup kaymaz özelliktedir.

Temizliği son derece kolay olup, kimyasal maddelere ve aşınmaya karşı üstün dayanım sağlar. Düşük ısılarda, nemli ve ıslak beton zeminlerde uygulanabilir. Su buharı geçirgenliği yüksek olduğundan beton alt yapısındaki rutubet ve nemden etkilenmez. Isı direnci yüksek olup, U.V dayanımlıdır. Epoksi antistatik kaplama sistemi ameliyathaneler, bilgisayar odaları, elektronik cihaz üretim zeminleri, televizyon stüdyoları, radyoloji odaları ve statik elektriğin yüksek olduğu zeminlerde kullanılır. Dekoratif ve istenilen iletken değerlerinde üretilebilir.

Epoksi topik kaplama kumlu kaydırmaz yüzey görünümlü, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanımlı, solventsiz, epoksi esaslı zemin kaplama sistemidir. Epoksi topik kaplama endüstriyel zeminler, yağlı üretim yapılan ortamlar, sulu üretim yapılan ortamlar, otopark zeminleri ve rampalarında vb. yerlerde kullanılır. Epoksi topik zemin kaplama kaymazlık istenmeyen zeminlerde tercih edilir. Aynı zamanda tozumazlık sağlanır. Epoksi topik kaplama çeşitli sıvıların emilemini engeller ve ağır trafiğe dayanıklıdır.

Epoksi Topik Kaplama Kullanım Alanlar:

• Endüstriyel zeminler

• Yağlı üretim yapılan ortamlar

• Sulu üretim yapılan ortamlar

• Otopark zeminleri ve rampaları

• Pres hatla

Üç Boyutlu Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Bir işin kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayan yegane etmenler kesinlikle malzemedir. Malzemenin iyi bir şekilde belirlenmesi işçilik bakımından büyük önem arz ederken malzemeni fiyatları da önemli bir birim oluşturur.  Hem fiyat hem de kalite iyi bir şekilde bulunursa güzel evler güzel yapılar bu şekilde ortaya çıkar. Zemin kaplama uygulamalarında kullanılan malzemeler ve uygulamayı yapacak olan ekibin tecrübesi oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak üç boyutlu epoksi zemin kaplama uygulamaları oldukça tecrübe ve dikkat isteyen işlemlerdir. Aynı zamanda üç boyutlu epoksi zemin kaplama fiyatları için sabit bir fiyat vermek de mümkün değildir.

Zeminin doğru şekilde kaplanması iyi tasarımın yapılması dekorasyonunun temel taşlarından biridir. İşte epoksi zemin kaplama fiyatları araştırması da bu süreçlerin başında yer alır. Doğru fiyatı almak iyi çalışmalar ile evi güzelleştirmek evinizi güzelleştirecek durumlardan biridir.  Bir işin kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayan yegane etmenler kesinlikle malzemedir. Malzemenin iyi bir şekilde belirlenmesi işçilik bakımından büyük önem arz ederken malzemeni fiyatları da önemli bir birim oluşturur. İşte burada epoksi zemin kaplama malzeme fiyatları devreye girer. Hem fiyat hem de kalite iyi bir şekilde bulunursa güzel evler güzel yapılar bu şekilde ortaya çıkar.

Epoksi sektörü içerisinde malzeme fiyatı oldukça farklı seviyelere çıkmaktadır. Burada zemin kaplama açısından modellerin, örneklerin varlığı tam bir sanat ile neticelenecektir. Çalışmaların bu şekilde vuku bulması için malzemelerin modellere uygun seçilmesi gerekir. Bu durum da ekstra maliyetler ortaya çıkarabilir. En doğru epoksi zemin kaplama fiyatları için profesyonel ustalar ile keşif yapılması gerekir. Yukarıda Kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Epoksi Beton Zemin Boyası

Beton zemin boyama işlemi projeye göre ya da taleplere göre farklı içerikte boyalar ile boyanabilir ya da kaplanabilir. En yaygın beton üzeri boyama uygulamaları epoksi boyama, akrilik boyama ve poliüretan boyama olarak sıralanabilir.

Ağır yüklere karşı yüksek mukavemetlidir. Çeşitli kimyasallara karşı dirençlidir. Yüksek Yalıtım sağlar. Beton yüzeylere mükemmel yapışır. İki tabaka halinde uygulanır. Epoksi beton zemin boyama işleminden önce  astar yapılması gereklidir. Akrilik boyalar çeşitli polimerlerin karışımı ile Su bazlı akrilik reçinelerin karışımından farklı katmanlar halinde üretilir. Hava koşullarına uyum gösterir.  Uygulaması basittir. Astar, dolgu, boya olmak üzere üç katmanda uygulanır. Poliüratan beton zemin boyaları yüksek dirençli, esnek ve ekonomiktir iki bileşenli boyalardır. Fabrika ve hastane zeminleri için idealdir. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...