Stropiyer

Müşterilerimizin sık sık karıştırdığı inşaat uygulamalarından biridir. Kartonpiyer,Stropiyer hangisi nedir?nerde kullanılır,özellikleri nelerdir.Bu yazıyı okudugunuzda bir çok bilginin sahibi olacaksınız.Bünyesine su stropiyerkabul etmez.Yanmaz (B1 normundadir.)Sinirsiz model secenegi sunar. Evinizi veya is yerinizi kirip dokmeden, “kirletmeden” temiz uygulanabilir.Stropiyer Yapiniza ek statik yük getirmez.Isi köprüsü olusturmaz, yogusma yapmaz. Stropiyer Su bazlı boya ile istenilen renkte boyanabilir. (Solvent ve benzoil içermeyen)Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı köpükdır. Diyede tarif edilir.

Sözlükte Stropiyer

Stropiyer Fr. carton-pierre Mimarlıkta; çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde süsleme amacıyla kullanılan sertleştirilmiş köpük.
Stropiyer Fr.carton-pierre Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya kıtıklı köpük.

İnşaat Terimlerinde Stropiyer

Hafiftir. Deprem ve bina oturmalarinda zarar verici düsme riski tasimaz.Stropiyer Insan ve çevre sagligin zarar vermez.Ömrü yapi ömrüne esittir.
Stropiyer Tüm projelerde seri uygulanabilmesinden dolayi arti deger yaratir. Stropiyer yapinin degerine deger katar.
Stropiyer Estetik bir görünüm saglar Netboya.Com Yapar. Alternatiflerine göre ekonomiktir. Stropiyer Standart 2 mt. boyunda üretilir.

Stropiyer'in Yapılışı

1.Stropiyer Yapılacak yerin boyalı bir iple terazisi alınır.Terazi önemlidir çünkü teraziyle yapılmayan Stropiyer çirkin bir görüntü oluşturur.
2.Stropiyer Yapılacak yer keser veya spatula yardımıyla tırtıklanır.Boyanın üstüne yapılan Stropiyer tırtıklanmazsa ilerde düşebilir.
3.Stropiyerin arkasına köpük sürülerek yerine oturtulur.
4.Stropiyer Bu aşamadan sonra boşluklar köpük ile doldorulur ,fazlalıklar spatula ile temizlenir.
5.Stropiyer köpük ile yapılan Stropiyerin pislikleri fazla olacağından ,yapılacak mekandaki eşyalar iyice naylonlanmalı ya da odadan çıkarılmalıdır.
6.Stropiyer Görüntü olarak stropiyer Stropiyerden daha iyi durduğu söylenebilir.

Stropiyer Stropiyer

Yine önceki gibi teraziye alınır yapılacak yer.
1.Uygulaması çok basittir.Stropiyerlerin altına azıcık köpük sürülür ve yapıştırılır.
2.Boşlukta kalan yerler köpük ile doldurulur.
3.Pisliği pek olmaz.
4.Sağlam yapıldığında uzun yıllar kullanılır.köpüklı Stropiyeri aratmaz görüntü olarak.

Teknik Açıdan Stropiyer

1.1. Stropiyer
Tanımı
Yapıları kabartmalarla bezemek için çoğunlukla duvar ve tavan ara kesitleriyle tavan göbeklerinde kullanılan, sertleştirilmiş mukavva veya katıklı köpükdır.
Stropiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir.
Yapıların iç kısımlarında ve nem almayan yerlerinde ince sıva ya da köpük sıva uygulamaları yapıldıktan sonra yüzeyleri güzeleştirmek ve süslemek için tavan ve duvarların kesiştiği köşelere, tavana, duvarlara Stropiyer uygulamaları yapılabilir.

Malzemelerine göre Stropiyer

köpük Stropiyer
Polistren Stropiyer
Kullanıldıkları yerlere göre
Stropiyer çıtalar
Stropiyer köşe profilleri

Stropiyer'in Kullanıldıkalrı Yerler

Kullanıldıkları yerlere göre
Stropiyer çıtalar
Stropiyer köşe profilleri
Gizli ışık profilleri
Stropiyer kemerler
Stropiyer sütunlar
Stropiyer kemer kilit taşları (takoz)
Stropiyer payandalar
Stropiyer perdelikler
Stropiyer göbekler
Stropiyer nişler
Stropiyer aplikler
Stropiyer tonozlar
Stropiyer spotlar
Stropiyer kubbeler
Stropiyer aynalıklar
Stropiyer sehpalar
Heykeller

köpük Stropiyer

Stropiyer köpüksı ve suyun bir kapta, içerisinde topaklar olmayacak şekilde karıştırılarak daha önceden hazırlanan sıvı yağ, bor yağı veya arap sabunu, su ve mazot karıştırılarak sıvı ile yağlanmış kalıplara dökülmesi ile elde edilir. Bu yöntemle hazırlanan Stropiyerlerin kırılmaması için köpük hamuru iki kat halinde dökülür ve aralarına keten lifi konularak Stropiyerlerin kolayca kırılmaları önlenmiş olur.

Polistren Stropiyer

Banyo WC gibi ıslak hacimlerde köpük ile yapılan Stropiyerler sağlıklı olmaz. Bu nedenle bu gibi yerlerde sudan etkilenmeyen stropiyer ve poliüretan (köpüksız Stropiyer) Stropiyerler kullanılır. Bu Stropiyerlerle yapılan uygulamalarda, çalışma alanında kirlenme olmaz, montajı kolaydır, ekonomik bir malzemedir. Uygulama sonrası temiz ve pürüzsüz bir görüntü elde edilir.

TOP