Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Saten Boya

Saten Boya

Saten boya hakkında pek çok soru ile karşılaşıyoruz. İşte size sorularına cevap verecek yaz. Saten boya nedir? Saten boya nasıl uygulanır? Saten boya fiyatları gibi bir çok konuda istediğiniz cevaplar saten boya konula yazımızda hazır olduğu gibi yine saten boya galerisini hemen yukarda görmektesiniz. Bunun yanında saten boya videolarınıda videolar menumuzden bulabilirsiniz.Netboya Net çözümler sunarken saten boya işleriniz için ücretsiz danışmanlık hizmeti verirken size bir telefon kadar yakın slagonunu hatırlatarak bizden fiyat almanız menfaatinizedir diyerek sizi saten boya konulu makale ile baş başa bırakıyorz.

İşte saten boya ve saten boya uygulama hakkında merak ettikleriniz.

Yarı mat boyalara halk arasında “saten boya” denir. Saten boyalar, yüzey hatalarını gizleme özelliklerinden dolayı macun ya da alçı ile düzeltilmiş yüzeylerde dekoratif amaçlı uygulanır. Kaygan bir yapıda olan saten boyalar, tam silinebilme özelliğine sahiptir. Su itme ve buhar geçirgenliği özellikleri sayesinde suyun boya tarafından emilmesine ve lekelerin silinirken boyaya bulaşmasına izin vermezler.

Uygulama yapılacak alan ( yer / zemin / pencere / kapı ) tüm kenar köşeler koruyucu folyolar ve örtüler ile kaplanıp bütün temizlik önlemleri alındıktan sonra uygulamamıza etap olarak başlanır Saten boya ismi itibari ile pürüzsüz anlamına gelen bir boya uygulama çeşididir . Y

 

apılacak alan Kara sıva/ alçı sıva / alçıpan yüzey veya ( ham ) ise yüzey zımparalanıp varsa eski boya kalıntıları kazınıp / temizlendikten sonra bunları izole edip tüm yüzeyler 3-4 kat sıva ve saten perdah alçıları ile pürüzsüz hale getirilirken ve kenar köşeler , köşebent monte edilip simetrik bir görüntü elde edilir .

Saten alçı uygulamasının peşinden tamamen düzeltilmiş yüzeyimizdeki pürüzleri ortadan kaldırmak için tüm yüzey ve kenarlar titreşim zımpara ile pürüzsüz hale getirilip,yüzeyler tozdan arındırılıp , yüzey mukavemeti artırmak ve iyi tutucu bir zemin oluşturmak için tüm yüzeyler izole silikon astar ile astarlanır. boyaya hazır hale gelmiş yüzeyler İSTENİLEN MARKA boya astarı ile astarlandıktan sonra rötuş macunları ile kontrol edilir . Boyaya hazır hale gelen yüzeyimize İSTENİLEN MARKA su bazlı silikonlu saten boya ile istenilen renkte uygulama yapıldıktan sonra koruyucu folyolarımız kaldırılıp uygulama alanı temizlenip siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunulur .

Saten Boya'nın Avantajları

Başarılı bir dekorasyonun kilit noktalarından birisi de duvarın görünümüdür. İç mekanın görülen en büyük kısmı duvarlar olduğundan, kullanılan boyanın türü ve rengi oldukça önemlidir. Kullanacağınız boyanın eşyalarınız ile uyumlu renklerde olması kadar, hangi özelliklerde olduğu da doğru dekorasyonun önemli noktalarındandır. Bu aşamada saten boyalar; doğru renklerle kullanıldığında, iç mekanın görünümüne artı katan dekorasyon araçlarıdır. Parlak görünümü ve sık yapısı ile saten boyalar; özellikle banyo ve mutfak duvarları için ideal seçimdir. Saten boya ile boyanmış duvarlar gelen ışığın önemli bir miktarını geri yansıttığından, odanın daha büyük görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca yapısı itibariyle duvar yüzeylerinde daha pürüzsüz bir görünüm sunma avantajı sağlar. Saten boyaların sağladığı en büyük avantajlardan biri de; kir tutmayan yüzeyleridir. Oldukça sık bir dokusu olan saten boyalar sayesinde, ortamdaki kir ve tozlar duvarın içine etki kolayca giremez. Böylece duvarlarınız çok daha geç kirlenerek, kısa zaman içerisinde tekrar boya yaptırmanızı gerektirmez. Ayrıca parlak yüzeyleri sayesinde size kolay temizleme imkanı da sunarlar. Özellikle evinizde elinde boya kalemleri ile dolaşan küçük çocuklarınız varsa; kolay silinebilinen duvar yüzeylerine sahip olmanız, işinizi epeyce kolaylaştıracaktır. Gün içinde çok fazla insanın ziyaret ettiği bir iş yeriniz varsa, duvar yüzeylerinizin daha temiz görünmesi için saten boya tercih etmenizde fayda var. Saten boyalar; koridor, kapı kenarları, lavabo duvarları gibi bir çok insan tarafından yoğun bir şekilde kullanılan yüzeylerin, daha uzun süre temiz kalmasını sağlar. Evinizin oturma odası ya da yatak odası gibi bölümlerinde de doğru renk seçimi ile saten boya kullanabilirsiniz. Gözünüzü yormaması açısından pastel renkler seçmenizde fayda var. Kullanacağınız saten boyanın parlaklık derecesinin çok fazla olmamasına dikkat edin. Ofis duvarlarına uygulanacak olan saten boyaların mat ya da yarı-mat özellikle olması, yoğun parlaklık nedeni ile dikkat dağılmasını önleyecektir.

Saten boyanın üzerine su bazlı boya uygulaması yapılır.Öncesinde saten için uygulanması gereken dönüştürülebilen astarı ihmal etmemek gerekir.

 

Saten Boya'nın Faydaları

Saten Boya farklı nedenlerle gerçekleştiriliyor olabilir, amacına bağlı olarak da yapılış nedenleri arasında ortaya çıkabilir. En çok saten boyanın  nedenleri ve faydaları aşağıda kısaca belirtilmiştir.
1.Saten Boya mekanları ve çevreyi cazip, çekici ve estetik görünümlü olmasını sağlar. Duvarlarda toz, kir ve hiçbir iz bırakılmaması ve güzel bir görünmesi saten boya ile sağlanır.
2.Saten Boya'nın yararları öncelikle sağlıklı bir ortam yaratılmasını sağlar.Eğer hijyenik bir ortam sağlanmassa bakteriler çoğalır ve bazı zararlı bakteriler hastalıklar ve ölümlere neden olabilirler.
3.Saten Boya duvar yüzeylerini korur. Mobilyaların, halıların, perdelerin vb. daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
4.Saten Boya ortamın daha kolay kullanılmasını sağlar, yaşam kalitesini arttırır.

 

 

Saten Boya Teknik Bilgiler

 

TANIM:Silikonlu,emülsiyon son kat ipek mat iç cephe boyasidir.ÖZELLIKLERI:Silinebilir,yikanabilir,ipeksi mat görünümlüdür.Neme dayaniklidir. Yayilmasi ve uygulanmasi kolaydir.Firça veya rulo ile uygulanir.

KULLANIM ALANLARI:
Beton,betopan,siva,alçi,macun  vb.yapi elemanlarinin iç yüzeylerinde kullanilir.UYGULAMA SEKLI:%10 oraninda su ile inceltilerek iki kat halide uygulanir.Katlar arasinda 1 saat beklenmelidir.Uygulanacak yüzeyler her türlü yag,kir,gevsek ve kabarmis tabakalardan temizlendikten sonra silikon astar ile doyurulmali,kireç vb.toz yüzeylerde zemini saglamlastirmak amaciyla Nesma Binderi inceltilmeden direkt uygulanmalidir.

UYGULAMA SICAKLIGI:
+5 Co ile + 35Co arasi.

KURUMA SÜRESI:
25 Co 1/2 saatte kurur.24 saatte kemiklesir.

Bizden Fiyat Alın Keşif ve Danışmanlık!Ücretsizdir.

Fetihtepe Mh. Sivas Sk. N:33 ((Sivas Parkı Yanı) Okmeydanı) İstanbul Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

0212 534 75 49 - 0533 763 77 07 - 0542 216 45 08
    TOP