SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Saten Boya

Saten boya uygulandığı yerlerde film tabakası oluşturarak fiziksel ve kimyasal darbelere karşı koruyan,aynı zamanda dekoratif bir görüntü sağlayan kimyasal bileşenlerden oluşan bir yapıdır.Bu malzeme belli prensipler dahilinde, formüle edilerek bünyesinde çeşitli esas ve unsurlar bulunan bir karışım olarak kullanılır.Saten boya, üstün performans özellikli, saten görünümlü, silikon takviyeli, tam silinebilir lüks duvar boyasıdır. Düşük malzeme tüketimi, yüksek örtücülük ve dayanımı ile oldukça ekonomik bir uygulama çeşididir. Geniş renk seçeneğine sahip olup, özel renk uygulama siparişi mümkündür.

Saten boya nedir

Yarı mat boyalara halk arasında saten boya denir. Saten boyalar, yüzey hatalarını gizleme özelliklerinden dolayı macun ya da alçı ile düzeltilmiş yüzeylerde dekoratif amaçlı uygulanır. Kaygan bir yapıda olan saten boyalar, tam silinebilme özelliğine sahiptir. Su itme ve buhar geçirgenliği özellikleri sayesinde suyun boya tarafından emilmesine ve lekelerin silinirken boyaya bulaşmasına izin vermezler.İç cephelerde lüks bir görünüm elde edebilmek amacıyla kullanılan, akrilik esaslı, silikon katkılı, yüksek silinebilme özelliğine sahip, lüks saten görünümü veren, yarı mat boyadır.​

Saten Boya Tarihçe

Saten boya ismi itibari ile pürüzsüz anlamına gelen bir boya uygulama çeşididir . Tarihi italyan boya kadar eskidir.İnsanlığın bildiği en eski boya çivit rengi boyadır. Bu boya Uzak Doğu’daki bazı bitkilerden elde edilmekteydi. Teb’de bulunan M. Ö. 3000 yılına ait bir elbisenin çivitle boyandığı da anlaşılmıştır.Saten boya bu tarihe kadar uzanır.

Saten Boya Özellikleri

Saten Boya da epoksi boya gibi uygulandığı yüzeyde yüksek örtücülük, renk kalıcılığı, kolay uygulanabilirlik ve film kalınlığı oluşturacak şekilde yüksek kaliteli pigmentler ve dolgu maddeleri ile takviye edilmiş akrilik kopolimer reçine esaslı, silikon takviyeli, saten görünümlü iç cephe duvar boyasıdır. Darbe ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Her mevsim kolaylıkla uygulanabilir ve çabuk kurur. Teneffüs edebilme özelliği sayesinde yüzeydeki rutubetin dışarı atılmasını sağlar.

Saten Boya Kullanım Alanları

Saten Boya, lüks konut inşaatlarında, ticari ve endüstriyel binaların iç kısımlarında, duvar, tavan, kolon ve kirişler gibi her türlü yüzeylerin boyanmasında güvenle kullanılabilir. Evler,Tekstil Fabrikaları,Gıda Endüstrisi,İlaç Fabrikaları,Otomobil Servisleri,Petrokimya Tesisleri,Matbaalar,Laboratuarlar,şişeleme ve Dolum Tesisleri,Hastaneler,Uçak Hangarları,Lastik Fabrikaları,Depolar, Antrepolar,Tv Stüdyoları,Eletronik Montaj Alanları,Bira ve Şarap Tesisleri,Plastik Sanayii,Yemek Fabrikaları,Teras Kaplamaları gibi hemen,hemen her yerde kullanabilrisiniz.

Saten Boya Yüzey Hazırlığı

Yeni yüzeyler: Yüzeyin tüm toz, kir ve yabancı maddelerden arındırılmış olduğundan emin olun. Ayrıca yüzeyin tuz, yağ, gres içermediğinden emin olun. Uygulama yapılmayacak tüm bitişik yüzeyleri koruyun. Tüm çatlaklar, boşluklar ve bozukluklar Terramix veya Handycoat INT ile tamir edilmelidir.
Eski yüzeyler: Uygulama yüzeyinin sağlam olduğundan emin olun. Yüzeyi su ve soda çözeltisiyle yıkayın, durulayın ve tamirat veya astarlamaya başlamadan önce kurumaya bırakın.

Saten Boya Sağlık ve Güvenlik

Cilt ile uzun süreli temastan kaçınınız. Göz ile temasında bol su ile yıkayınız ve doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Detaylı bilgi için ürün güvenlik formuna başvurunuz.

Saten Boya Ambalaj ve Depolama

Saten Boya 15, 7,5 ve 2,5 Lt plastik kovalarda kullanıma sunulmaktadır.Malzeme, doğrudan güneş ışınları almayan, aşırı sıcak ve soğuk olmayan, temiz ve kuru ortamda depolanmalıdır. Açılmamış ambalajlar 12 ay süreyle saklanabilir. Daha erken üretim tarihli malzemeyi öncelikli kullanınız.

Saten Boya Uygulama Riskleri

Boyanın kapatmaması, "Opaklığın yetersiz olması" yada "boyanın sırıtması" diye de bilnmektedir.Boyanın yeterince karrıştırılmış olmaması.Boyanın fazla inceltilmiş olması.Boyanın olması gerektihinden daha uzaknoktalara yayılması.Yüzeyi yeteli sayıda boya katının uygulamaması.Fazla emici olan yüzeyleri macun yada astar uylaması gibi gerekli olan yüzey hazırlıklarını yapmadan son kat boyanın uygulaması.

Saten Boya Uygulama Örnekleri

Akrilik esaslı, silikon katkılı, yüksek silinebilme özelliğine sahip, lüks saten görünümü veren, yarı mat boya uygulandığı mekanları geniş gösterir.

View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/saten-boya.html#sigProGalleria530668f5af

Saten Boya İletişim

Netboya Erciyes Dekorasyon firmamız,yılların verdiği tücrübe ve birikim ile,konusunda uzmanlaşmış ustaları ile,Türkiye genelinde saten boya uygulama hizmeti vermektedir. Aynı zamanda toptan saten boya ürün satışı taleplerini değerlendirmektedir.

Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmeti alabilirsiniz.

Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 532 421 76 67 ve +90 212 534 75 49

Teknik şartname

 

 

TOP