Metal Zemine Epoksi Boya Uygulama

Metal zemine epoksi boya uygulama işlemi zemin,  metal,  ahşap ve birçok alanda kaplama olarak kullanılan epoksi boya aynı zamanda metal yüzeyler için en verimli boya türlerinden bir tanesidir.  Kimyasal reçine yapısı sayesinde epoksi boya uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılır ve dış etkenlere karşı kullanıldığı zemini en iyi şekilde koruduğu için zemin uzun yıllar boyunca hasar görmeden kullanılabilir.  Yapışkan yapısı ile epoksi boya bakteri oluşumuna da izin vermediği için sağlık şartlarının önemli olduğu yapılarda ve cihazlarda kullanılması tavsiye edilir. 

Epoksi boya her ne kadar boya türlerinden birisi olsa da teknik uzmanlık gerektiren ve uygulanma süreci oldukça titiz işlenmesi gereken bir boya türüdür.  Bu sebeple sıradan boya uygulaması yapan kişiler tarafından epoksi boyanın uygulanması söz konusu değildir.  Netboya olarak Türkiye’nin en önde gelen epoksi boya üreticilerinden bir tanesiyiz.  Aynı zamanda sadece üretim değil sektörün en uygun fiyatlarıyla müşterilerimize metal zemine epoksi boya uygulama hizmetini de sunmaktayız. 

Epoksi Boya Uygulaması Hangi Zeminlere Uygulanır?

Metal zeminleri veya herhangi bir şekilde zemin kaplama için epoksi uygulama ihtiyacı duyuyorsanız netboya ile iletişime geçerek en uygun fiyatlarla kurumsal hizmet alabilirsiniz.  Netboya tarafından adresinize gönderilecek olan uzman teknik ekip uygulama öncesinde epoksi boyanın uygulanacağı zemini veya metal cihazı inceleyerek uygulama için uygunluğuna bakacaktır, epoksi boya kimyasal yapısı sebebiyle her türlü zemine uygulanamaz veya uygulanacak zeminin epoksi boya için uygun hale getirilmesi gerekmektedir.  Epoksi boyanın zemin kaplamalar için her zaman ilk tercih olmasının sebebi mukavemet gücünün yüksek olması ve yapışkan yapısı sayesinde zemin yüzeyinde bulunan yarıkların içerisine girerek bu yarıkları birbirine yapıştırmasıdır.  Bu sayede zemin mukavemeti artacağı için özellikle eski yapılarda epoksi boya yapının ömrünü gözle görülür bir şekilde artırmaktadır.

Epoksi Boya Özellikleri

Epoksi boyanın toz tutmaması,  üzerinde bakteri oluşumuna izin vermediği ve su dahil hiçbir madde ile etkileşime geçmediği için büyük yapılarda özellikle kullanılmaktadır.  Bu etkileşime geçmeme özelliği sayesinde de epoksi boya uygulanmış olan zeminlerin temizlik hizmetleri çok rahat bir şekilde verilmektedir.  Epoksi boya kullandığınız zaman temizlik masraflarınızı uzun vadede çok düşeceğini garanti ediyoruz.  Epoksi boya uygulama hizmeti zeminin büyüklüğüne ve zemin şartlarının zorluğuna göre fiyatlandırılması kadir.  Yine aynı şekilde hangi epoksi boya türünün kullanılacağına uzman ekiplerimiz zemin inceleme raporu çıkarıldıktan sonra karar verecektir.  Metal veya zemin kaplamalar için epoksi boya kullanmayı düşünüyorsanız daha fazla vakit geçirmeden netboya ile iletişime geçerek sektörün en uygun fiyatlarıyla en kaliteli epoksi uygulama hizmetini satın alabilirsiniz

Şeffaf Epoksi Masa Görselleri

Epoksi boya hayatın her alanında büyümeye devam ediyor. Son yıllarda şeffaf epoksi zemin üserindeki üsütn koruma kabiliyeti nedeni ile harika masalar için kullanılıyor. İşte o masalardan bazılarını sizin için bir araya getirdik.

Ayrıca bizden şeffaf epoksi astar alabilirsiniz. İşte alabileceğiniz şeffaf epoksi boya içi gerekli bilgiler;

    Çift komponentli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı, solventsiz çok amaçlı şeffaf astar malzemesidir. Yüksek yapışma özelliğine sahip, sertleştikten sonra hacim değişimi yapmayan bakteri ve mantarlara karşı dayanıklı, beton, mineral, ahşap, fiber yüzeylerin astarlanmasında, epoksi esaslı yüzey tesviye harçlarının hazırlanmasında kullanılan, iyi yalıtım özelliğine sahip, deniz suyuna ve kimyasallara karşı dayanıklı epoksi astardır. Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli: Uygulama yapılacak yüzey kirliliklerden, tozdan, arındırılmalı, zımparalanmalı veya pürüzlendirilmelidir. Uygulama öncesi yüzey tamiratları bitmiş olmalıdır. Uygulama sırasında çiğlenme noktası  takip edilmeli, nemli veya ıslak yüzeye uygulanmamalıdır. Sertleştirici ile doğru oranda karışıma dikkat edilmelidir.

    İnceltme / Karışım Oranı: Ağırlıkça 2 kısım Epoksi Kaplama Astarı + 1 kısım Astar Sertleştiricisi Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan: Zeminin emme durumuna göre farklılık gösterebilir min 0.150 gr/m2 max 0.350 gr/m2 Önerilen Uygulama Aparatları: Boya tabancası ile hava basıncı 3-4 bar, meme çapı 1,4 – 1,6mm rulo ve küçük alanlarda fırça kullanılabilir. Ambalaj: 18 KG (12 KG A 6KG B )

    Solventsiz Epoksi Şeffaf Astar 12+6 Toplam 18 Kg KDV Dahil 780 TL’dir.

    Bunlar da hoşunuza gidebilir...