İtalyan Dekoratif Boya Fiyatları

Her gün gördüğünüz duvarlardan sıkıldıysanız ve bir değişikliğe gitmek istiyorsanız, İtalyan dekoratif boyalara göz atmalısınız. Evlerinizde Akdeniz esintisi getiren İtalyan dekoratif boyalar fiyatları ile de tercih edilen bir çeşit. Odalarda İtalyan renklerinin sıcaklığı ve karakteri gün içindeki yorgunluğunuzu atmanızda fayda sağlar. Salonlarınızı olduğundan daha geniş gösteren İtalyan dekoratif boyalar evinde modern havayı yakalamak isteyenlerin tercihi. İtalyan dekoratif boya çeşitleri ile evinizin klasik düz boyasından kurtulabilir daha sıcak renklerle evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Evlerinizi daha keyifli alanlara dönüştürmek iş hayatınızda ve günlük hayatınızda üzerinizde pozitif etki bırakacaktır. Salon için örnek verecek olursa duvar rengi salonun en önemli parçasıdır. Çünkü bütün mobilyaları, aksesuarı ve oluşturmak istediğiniz tarzı bütünleyen bir fonu oluşturur. O sebepten döşemek istediğiniz mekânın ilk önce diğer parçalarında nasıl bir tarz uygulamanız gerektiğine karar verip daha sonra duvar rengine ona göre karar vermelisiniz. Çok karanlık az pencereli bir salon ise sürekli açık renkleri tercih edip onun üzerinden diğer dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.  Işık uygun eşyaların tarzı buna uygunsa duvar renklerini, farklı duvarlarda farklı renk uygulamasını deneyebilirsiniz. Mesela tabloları asabileceğiniz ya da tv ünitesini koyacağınız duvarda daha koyu bir tonu seçebilirsiniz.

İtalyan Dekoratif Boya Özellikleri

Eşyalara göre renk seçimine karar vermeli, her birini ortak paydada toplayacak rengi seçerek mükemmeli yakalamalısınız. Renk seçimini tamamladıktan sonra sıra odanızdaki tasarım hangi yöne daha yatkınsa ona uygun bir desen seçerek birbirini tamamlamasını sağlamalısınız.

Duvar boyası bir resmin ya da bir fotoğrafın arkasındaki fon rengi gibidir. Bu tip bir çalışmada arkaya seçilecek kötü bir fon rengi tüm eseri mahveder. Tüm bu işlemlerin yanında en iyi sonucu elde etmek için profesyonellerden yardım almalısınız. Netboya sadece kaliteli boyaların satışında değil aynı zamanda alanında uzman kadrosu ile boyaları duvarlarınıza uygulama işleminde hizmet veriyor. Eğer sizde evinizdeki değişime en uygun maliyetle başlamak niyetindeyseniz Netboya ile iletişime geçip kendinize uygun İtalyan dekoratif boyaların renk ve deseninden seçip evinizi uzmanlara emanet edin.

İtalyan Dekoratif Boya Uygulamaları

Uzun zamandır görmekten sıkıldığınız duvarlarınızda bir değişiklik zamanı geldiğiniz düşünüyorsanız, Netboya’nın İtalyan dekoratif boya kartelasını incelemelisiniz. Evlerde İtalyan çizgisinden örnekler sunan desenler bu yılın modası. İtalyan dekoratif boya uygulamaları klasik tek renkli boyalardan çok daha şık ve modern.

İtalyan modasının karakteristik yapısını bu desenlerde görmek mümkün. Fakat bu desenleri kullanırken hangi desenin hangi amaca hizmet ettiğini iyi bilmek gerekir. Örneği salonunuza yapacağınız bir boya uygulamasında, büyük bir salonu sıcak ve samimi mi göstermek istiyorsunuz, küçük bir salonu olduğundan daha geniş ve ferah bir hava katmak mı niyetiniz. Bu şekilde akılcı yöntemler ile uygulanan boyalar evleri daha enerji dolu yaşanabilir kılar.

Odalardan beklenti de renk seçiminde nasıl karar vereceğinizde önemli bir etken. Netboya ülkemizde yaygınlaşan İtalyan dekoratif boya çeşitlerini farklı renk ve desenlerde tüketici ile buluşturuyor. Bunun yanında kaliteli boyalar kaliteli bir işçilik ister. Eğer amatör bir uygulama ile duvarlar boyanırsa, katalogda beğenilen renk ile duvardaki rengin farklı olabileceği gibi uzun ömürlü olan İtalyan dekoratif boyalarının ömrünü de kısaltacaktır.

İtalyan Dekoratif Boya Uygulama Metotları

İtalyan Dekoratif Boya Uygulama Metotları ile ev yeni döşenmeyip sadece boyada değişiklik olacaksa, mobilyaların ve odada kullanılacak eşyaların renk uyumuna göre bir seçim yapılması gerekir. Ardından boya işleminde sırası ile önce rutubetli nem alan bir bölge varsa oranın kabaran kısımları kazınır ve rutubeti önlemek için tedbir alınır. Duvarda oluşan çatlak, çizik ya da delik gibi boşluklar için macun hazırlanıp doldurulur.

Kuruyan macun zımpara yardımı ile düzeltildikten sonra duvar boyama için hazır hale gelir. Tabi bu işlem ilk defa yapılıyorsa bir takım aksilikler yaşanarak boyanın ziyan olması normaldir. Bu da boya maliyetini artıracağından her zaman için işin profesyonellerinden yardım alınmalıdır. Netboya kaliteli ürünlerinin yanında boyama hizmeti vermektedir. Uzman ekip evinizi 1-2 gün içerisinde boyayıp size teslim eder. Fiyatları doğrudan evinizin ölçüleri ile ilgilidir. Boya yapılacak duvarlar daha önce koyu bir ton renk ile boyanmışsa bu durum için ekstra bir işlem gerekebilir. Bu tamamen önceki boyanın renginin ne kadar koyu olduğu ile alakalı.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...