İtalyan Boya Uygulamaları

İtalyan boya uygulamaları evi yenilemeye başlarken ya da ev kurarken, iç dekorasyonda düzenlemeye giderken kısacası evinizde bir değişiklik istediğiniz de maliyeti düşük ve daha hızlı yapılacak ilk iş boya uygulamaları. Kimine göre çok önemsiz gibi gözükse de duvar boyaları odalarınızın fon rengidir. Uyumsuz bir fon rengi üzerine ne kadarlık ve gösterişli tasarımlar yapsanıza göze hoş gelmeyeceğinden durum odalar içinde aynıdır. İyi seçilmemiş bir duvar rengi eşyaları daha sönük ve sıradan gösterebileceği gibi kalitesiz seçilen bir duvar rengi kısa ömürlü olmasının yanında sağlık problemleri de yaşatacaktır.

İnsan sağlığına zararlı kimyasalların kullanıldığı kalitesiz boyalar yaydığı gazlarla insan sağlığını tehdit eder. Yine kalitesiz boyalar kartelada seçilen renk gibi bir görünüm vermez. Temizlik sonrasında boya renginde yıpranma ve solma yapar. Tüm bunları göz önünde tutarak üretim yapan Netboya 10 yılı aşan sektör tecrübesi ile tüketicilere 1. sınıf boyalar sunuyor. Tabi bir boyadan maksimum verimi almak için yalnızca kaliteli olması yetmez. Aynı zamanda kaliteli bir işçilik ister. Bu ihtiyaç işçinde Netboya talep edildiği takdirde uzman kadrosunu evinize yönlendirip boya işleminizi evin büyüklüğüne bağlı olarak 1-2 gün içerisinde gerçekleştirip size teslim ediyor. Boya seçiminde kaliteli ürünle buluştuktan sonra renk seçim işlemi başlıyor. Örneğin siyah en sevdiğiniz renk olabilir ama tüm evi siyaha boyamak istemezsiniz. Önceliğiniz yapılacak işlem tadilatsa elbette eşyalarınız olmalı.

İtalyan Boya Uygulamaları Fiyatları

Eşyalarınızla ortak payda da buluşacak bir renk seçmelisiniz. Bunun yanında hangi odalar için hangi renkler daha kullanışlı bunu da araştırmak gerekir. Çünkü Her odadan beklenti farklıdır. Birinde misafir ağırlarken bir diğerinde yatarak dinlenirken bir başkasında ise yemek pişiririz. Boya çeşitleri içinde İtalyan boya uygulamaları son yıllarda en çok tercih edilen boya türleri arasında.

Klasik düz boya gibi başlanan işleme sonrasında verilen desenlerle odalara modern bir görünüm kazandırılıyor. Tıpkı İtalyan mimari eserlerini andıran bu boya türü Avrupa’da çok tercih ediliyor. Ülkemizde de başta İstanbul olmak üzere hızla yayılan bir boya türü. İtalyan boya uygulamaları uygulanış biçimi itibari ile klasik duvar boyalarından farklı aletler kullanılır.

İtalyan Boya Markaları

Bir mekana girdiğimizde sıcak bir karşılama samimi duyguları hissetmek isteriz. Bunun içinde en iyi yol antrelerde sıcak tonları kullanmak. İçinde sarı tonlarını kullanabileceğiniz gibi direk sarı renklerden seçim yaparak evin ilk karşılama bölümü olan antrelerinizi boyayabilirsiniz. Salonlar evlerin içinde hareketin en yoğun olduğu, misafirlerin ağırlandığı, yemeklerin yendiği odalardır. Dolayısı ile salonlarda iştah açıcı ve hareketi artırıcı özelliği olan kırmızı ve tonlarını kullanabilirsiniz.

Yatak odaları ise günün yorgunluğunu attığımız tazelendiğimizi ve dinlendiğimizi hissetmek istediğimi alanlardandır. Bunu sağlamak içinde pastel mavi ve yeşil tonlarını kullanabilirsiniz. Banyolar temizlik duygusunu hissetmek istediğimiz alanlar. Bunu sağlamak içinde mavi, yeşil tonlarını tercih edebilirsiniz. Boyalar bir odanın fon rengi dir. Tıpkı hazırlanan bir afişte kullanılan desenler, renkler, yazılar gibi işlemlerin öne çıkması göze daha hoş gelmesi için afişin fon rengine önem veriliyorsa, duvar boyaları da evin içindeki tasarımları şık bir şekilde gösteriyor. Evinize doğru rengi seçmek için İtalyan boya markaları kataloğunu mutlaka karıştırın.

İtalyan Boya Markaları Fiyatları

Bebek doğduklarında görme yetileri çok kısıtlı olur. Gözleri çok hassas olduğu için özellikle pastel ve açık tonlardaki mekânlarda daha rahat ederler. Ama bu yalnızca pembe ve mavinin tonları ile sınırlı kalmanız gerektiği anlamına da gelmiyor. Fazla kontrast yapmayacak şekilde pastel ve açık tonları bir arada kullanabilirsiniz. Netboya’nın iç cephe boyaları su bazlı ve kokusuz.

Okullar çocuklar için hem önemli bir başlangıç hem de önemli bir değişim. Açık yeşil ve mavi tonları onların hem daha rahat konsantre olmasını sağlıyor. Hem de güne zinde başlamalarına yardımcı oluyor. Eğer çocuğunuz odasında daha çok oyun oynuyorsa ve onun için daha hareketli bir ortam tasarlamak istiyorsanız pastel sarılar, lilalar ve sıcak yeşilleri kullanabilirsiniz. Bireylere ait odaların renk seçimini yaparken mutlaka bireylere de danışın. Netboya yüzlerce renk seçeneği içinden seçtiğiniz boyanızı uzman ekibi ile 1-2 gün içinde odalarınıza uygulayıp size teslim ediyorlar. Evinizde değişimi başlatmak niyetinde iseniz Netboya iletişim adresinden detaylı bilgi için iletişime geçebilirsin.

İtalyan Boya Renkleri

Evlerinde İtalyan mimarisinin eşsiz şıklığını evinde yaşamak isteyenlerin tercihi desenli İtalyan boyaları Netboya güvencesi ile. İtalyan boyaların desenli olması sebebi ile uygulaması profesyoneller tarafından yapılması tavsiye edilir. Boyanın görünümü, kullanım ömrü gibi boyanın olmazsa olmaz özelliklerinin kaliteli işçilikle bir araya gelmesi önemlidir. Aksi halde uygulanan boya istenilen desenleri tam olarak yansıtmayabilir ve kullanım ömrü kısıtlı olur.

Netboya uzman kadrosu ile yapılan işlemlere garanti vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey yüzlerce desen ve renk arasından İtalyan boya renklerinden  mobilyalarınıza uygun olanı seçip evinize yepyeni bir gönüm kazandırmak. Evinizin uygulama yapılmadan önce eğer mobilyalarınız oda içinde bulunmaya devam edecekse, ekip mobilyalarınızı uygun bir alanda toplayıp koruma örtüleri ile herhangi bir koku ya da leke oluşmasını engelleyecektir. İşlemlerin hızlı ilerlemesi adına eşyalarınızı boya işlemi yapılacak alanlardan uzaklaştırmanız önemlidir. Kendine has görünümü olan desenli boyalar renkleri üzerinde harika bir görünüm ile iç mekânlara farklılık getireceğe benziyor.

İtalyan Boya Fiyatları

Sektörün öncü firması olan Netboya Türkiye’yi İtalyan desenli boyalarla tanıştıran markadır. Boya üretiminde uzman olan Netboya uygulama alanında da teknik bir kadroya sahip. Bu tip uygulamalar uzmanlık ister. İtalyan boyalar için alanında eğitimli bir ekibi olan Netboya alanların büyüklüğüne göre birkaç gün içinde boya uygulamasını gerçekleştirip hem boyanın hem de uygulamanın garantisini vererek evinizi size teslim ediyor. Size de ailenizle evinizin keyfini çıkarmak kalıyor.

Boya seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerin başında boyanın kataloglarda durduğu gibi durmadığı uygulandıktan sonra bir tık daha koyu renkli durduğudur. Tabi uygulama yapılan odaların güneş alışı bu durumu doğrudan etkiler. Gün içinde ortalama güneş alan bir odada katalogda durduğundan daha koyu bir renk ile karşılaşırsınız.

Aksi durumda renk katalogdaki ile epey farklı olabilir. Bu konuda da Netboya’nın satış ekibine tam olarak duvarda görmek istediğiniz tonu göstererek seçiminizde size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz. İtalyan boya desenlerinin her biri farklı renklerde modern, klasik ve minimalist tarzda desenlere sahiptir. Evinize yapacağınız İtalyan boyalar evinize yepyeni bir ruh katacak, havasını değiştirip içinizi ferahlatacak.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...