İtalyan Boya Nedir

İtalyan boya nedir? Dekoratif boya, evleri güzelleştiren farklı ve şık görünmesine katkı sağlayan, yapısı itibarı ile  kendine has bir boya badana uygulamasıdır. İtalyan boya galerisinde örneklerini, desenlerini, modellerini görerek italyan boya hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

İtalyan Boya Rulosu

İtalyan boya rulosu ile menşeili boyaların bilinen klasik tipte su bazlı buyalar gibi fırça ya da rulo yardımı ile duvara uygulanması temel olarak kullanılmasa da duvar yüzeyine uygulanan ilk işlemde kullanılır. İtalyan boya uygulamasının onlarca farklı metodu vardır. İlk etapta klasik düz duvar boyar gibi fırça ya da rulo ile duvar boyandıktan sonra farklı tipte rulolar ile duvara istediğiniz deseni ya da efekti verebilirsiniz. İtalyan boya türleri klasik tek renk duvar boyalarının yanında bir çeşit duvar kâğıdı gibi durur ve eve zengin bir görünüm kazandırır. İtalyan boyalar riflessi güderi mala, deniz süngeri, plastik ıspatula, efekt rulo ve güderi gibi çeşitli materyaller kullanılarak yapılır.

Duvarda elde edilmek istenen görünüme göre boya inceltilerek kat kat da vurulabilir. İtalyan boyalarında fırça uygulayarak duvarlarınıza 3 boyutlu görünüm kazandırabilirsiniz. Klasik boyada kullanılan plastik ıspatula ile uygulamada riflessiyi fırça ile bir kat sürdükten sonra boya kurumadan duvar üzerinde çeşitli efektler vererek kendi özgün duvarınızı tasarlayabilirsiniz. İtalyan Boya Rulosu alışılagelen klasik boya rulolarından farklı bir yapıya sahiptir. Farklı desenlere sahip ruloları kullanarak evinizin duvarlarına kaplama benzeri desenler yapabilirsiniz.

İtalyan Boya Rulosu Özellikleri

Dekoratif boya çeşitleri evinizin görünümünü hatta ruh halinizi tamamen değiştirebilir. İtalyan boya rulosu özellikleri nedeni ile normal boya işleminde kullanılan aletler kullanılmaz. İtalyan boya uygulama aletleri daha ustalık isteyen ince işliğe sahip ürünlerdir. Eğer bu uygulama il ilgili daha önce bir tecrübeniz yoksa duvarın bir kenarın deneyip işlemi yapıp yapamayacağınıza karar vermelisiniz. Aksi durumda profesyonellerden yardım almalısınız. İtalyan boyaları uygulandığı mekânların havası değiştiren ortama bir İtalyan havası veren bir boya türüdür.

Akdeniz esintilerini hissedeceğiniz İtalyan boyaları ile salonlarınız şık birer alana dönüştürebilirsiniz. İtalyan boyasını diğerlerinden ayıran temel özelliği farklı tarzlardaki desenleridir. Bu desenler geleneksel, modern, klasik ve minimalist gibi onlarca farklı türde karşınıza çıkabilir. Farklı türü ile birlikte uygulandığı alanlarda geri plana kalmama aniden fark edilme gibi özelliklere sahiptir. Netboya sektörde ürettiği kaliteli boyaların yanında talep edildiği takdirde uzman ekibi ile boya uygulamaları alanında hizmet veriyor.

İtalyan Boya Özellikleri

Evlerinde İtalyan mimarisinin eşsiz şıklığını yaşamak isteyenlerin tercihi desenli İtalyan boya özellikleri  araştırılmaktadır. Netboya güvencesi ile. İtalyan boyaların desenli olması sebebi ile uygulaması profesyoneller tarafından yapılması tavsiye edilir. Boyanın görünümü, kullanım ömrü gibi boyanın olmazsa olmaz özelliklerinin kaliteli işçilikle bir araya gelmesi önemlidir. Aksi halde uygulanan boya istenilen desenleri tam olarak yansıtmayabilir ve kullanım ömrü kısıtlı olur. Netboya uzman kadrosu ile yapılan işlemlere garanti vermektedir. Sizin yapmanız gereken tek şey yüzlerce desen ve renk arasından mobilyalarınıza uygun olanı seçip evinize yepyeni bir gönüm kazandırmak.

Evinizin uygulama yapılmadan önce eğer mobilyalarınız oda içinde bulunmaya devam edecekse, ekip mobilyalarınızı uygun bir alanda toplayıp koruma örtüleri ile herhangi bir koku ya da leke oluşmasını engelleyecektir. İşlemlerin hızlı ilerlemesi adına eşyalarınızı boya işlemi yapılacak alanlardan uzaklaştırmanız önemlidir. Kendine has görünümü olan desenli boyalar renkleri üzerinde harika bir görünüm ile iç mekânlara farklılık getireceğe benziyor.

İtalyan Boya Fiyatları

Sektörün öncü firması olan Netboya Türkiye’yi İtalyan desenli boyalarla tanıştıran markadır. Boya üretiminde uzman olan Netboya uygulama alanında da teknik bir kadroya sahip. Bu tip uygulamalar uzmanlık ister. İtalyan boyalar için alanında eğitimli bir ekibi olan Netboya alanların büyüklüğüne göre birkaç gün içinde boya uygulamasını gerçekleştirip hem boyanın hem de uygulamanın garantisini vererek evinizi size teslim ediyor. Size de ailenizle evinizin keyfini çıkarmak kalıyor. Boya seçiminde fiyatlar önemli bir unsurdur. İtalyan boya fiyatları estetik ve ücret bakımından caziptir.

Boya seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerin başında boyanın kataloglarda durduğu gibi durmadığı uygulandıktan sonra bir tık daha koyu renkli durduğudur. Tabi uygulama yapılan odaların güneş alışı bu durumu doğrudan etkiler. Gün içinde ortalama güneş alan bir odada katalogda durduğundan daha koyu bir renk ile karşılaşırsınız. Aksi durumda renk katalogdaki ile epey farklı olabilir. Bu konuda da Netboya’nın satış ekibine tam olarak duvarda görmek istediğiniz tonu göstererek seçiminizde size yardımcı olmalarını isteyebilirsiniz.

İtalyan boya fiyatları ve desenlerinin her biri farklı renklerde modern, klasik ve minimalist tarzda desenlere sahiptir. Evinize yapacağınız İtalyan boyalar evinize yepyeni bir ruh katacak, havasını değiştirip içinizi ferahlatacak.

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...