Epoksi Grenni (portakal kabuğu desen)

EPOKSİ GRENNİ (portakal kabuğu desen)

TANIM: Çift komponentli reaksiyon kurumalı solventsiz epoksi reçine esaslı, poliamin sertleştiricili, sert film bırakan, boya ve/veya (portakal kabuğu desenli)zemin kaplama malzemesidir.

ÖZELLIKLERİ: Ameliyathaneler, imalathane ve fabrikalar, gıda tesisleri laboratuvarlar, santraller, garajlar, çamaşırhaneler, depolar, otoparklar, tamir, bakım, yıkama üniteleri, yürüme yolları, banyolar ve kimyasal ve mekanik direncin istenildiği yerlerde dayanıklı metal ve çimento esaslı tüm yüzeylerde  boya ve zemin kaplaması olarak kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde hijyeniktir, tozumaz, estetik, kolay temizlenebilen yüzey sağlar.

UYGULAMA ALANLARI: Beton, çimento, sıva,  ve metal yüzeyleri atmosferik, kimyasal ve mekanik etkenlerden korumak amacıyla, rafineriler, petrokimya ve diğer sanayi kuruluşlarında, , atık su, ilaç, gıda sanayi, hastanelerde,tekne ve gemilerin tüm yüzeylerinde antikorozif astarlardan sonra sonkat boya olarak uygulanır.

YÜZEY HAZIRLIĞI
Yeni boyanacak yüzeyler:
 Yüzeyden yağ, kir ve tozumalar temizlenmeli, uygulanacak yüzey zımparalanıp tozu alındıktan sonra  kaplamaya uygun hale getirilmelidir. Akabinde Solventsiz Epoksi Şeffaf Astarla astarlanmalıdır.
Eski boyalı yüzeyler: Yüzeyde bulunan gevşek kabarmış boyalar temizlenmeli yüzeydeki seviye bozuklukları epoksi macun ile doldurulmalı ve zımparalanmalıdır. Yüzeyde oluşan serbest tozlar vakum yardımı ile temizlenmelidir. Akabinde Solventsiz Epoksi Şeffaf Astarla astarlanmalıdır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...