SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Ev Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Uygulamaları

Epoksi boya, son zamanlarda en çok tercih edilen boya türlerinden bir tanesi olmuştur. Kullanım alanı çeşitliliği ve uzun ömrü bu tercih yoğunluğunun başlıca sebeplerindendir. Epoksi boya, eski yapılarda bulunan çatlak ve oyuklarda kullanılabilen yapıştırıcı özelliğe sahip bir boya türüdür. Böylelikle, bu oyukların daha fazla açılmasını engelleyerek yapının mukavemetini artırır. Epoksi boya uygulamaları son derece kompleks işlemler olduğu için kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde epoksi boya verimsiz olur ve yerinden kalkarak çok kötü bir görüntü oluşturur. Netboya, 10 yılı aşkın bir süredir epoksi boya satış ve uygulama hizmetlerini profesyonel kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Dünya standartlarının üzerindeki altyapımız, epoksi boyayı tek seferde ve dersiz olarak uygulamamızı mümkün kılmaktadır. Epoksi ev zemin kaplama olarak da kullanılabilen dekoratif bir boya türüdür. Müstakil evlerde ve hatta apartman dairelerinde bile kullanılabilen epoksi boya ile 3 boyutlu tasarımlar yaparak harika görüntülen oluşturmak mümkündür.

Epoksi Zemin Nasıl Kaplanır?

Epoksi Ev Zemin Kaplama

Epoksi boya, kimyasal reçine yapısı ile her türlü darbeyi emerek zeminin hasar görmesini engeller. Normal boyalar ince bir yapıya sahip olduğu için özellikle üretim tesislerinde bulunan ağır tonajlı makinelerin hareketi sırasında aşınarak zeminin de hasar görmesine sebep olur. Epoksi boya, normal boyalara nazaran daha kalın bir yapıya sahip olduğu için zemini tamamen korumaya alır ve hiçbir şekilde aşınmaz. Epoksi boya uygulaması öncesinde gerçekleştirilecek zemin kontrol testleri verimlilik açısından son derece önemlidir. Bu testler sayesinde epoksi boyanın zeminle uyumluluğu hesaplanır ve sonuca göre gerekli uyumluluk işlemleri gerçekleştirilerek zeminin epoksi boyaya uygun hale getirilmesi sağlanır. Amatör firmalar bu zemin kontrol testlerini gerçekleştirmedikleri için boyanın kabarmasına sebep olurlar. Bu sebeple Netboya gibi bu sektörde yıllardır sizlere hizmet veren güvenilir firmalar ile çalışmanızı sizlere tavsiye ederiz.

Epoksi boya kimyasal sıvıları dahi geçirmeyen sıvı geçirmez özelliğine sahiptir. Bu özelliği laboratuvarlarda kullanıldığında zeminin korunmasını sağlar. Aksi takdirde bu kimyasal sıvılar döküldüğünde insan sağlığını tehdit edecek durumlarla karşılaşılabilir. Epoksi boyanın bir diğer özelliği ise üzerinde bakteri türevi hiçbir zararlı maddeyi barındırmamasıdır. Bildiğimiz gibi mikrop ve bakteriler insan sağlığını kötü yönde etkilerler. Bu sebeple hastane, yemekhane, restoran gibi ortamların epoksi boyayı kullanması adeta bir şart haline gelmiştir. Temizliği de son derece kolay olan epoksi boya, işletmenizin temizlik masraflarını azaltacaktır.

Epoksi boya uygulama süreçleri hakkında detaylı bilgi almak adına iletişim bölümündeki bilgileri kullanarak bizlere haftanın her günü ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP