SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Sağlık Açısından Epoksi

Sağlık açısından çok önemli yeri olan epoksi zeminler olmasa idi şöyle sonuçlar ortaya çıkacaktı. "Yapılan mikrobiyolojik çalışmalara göre; evlerde en çok mikrop, zeminlerde bulunuyor. Evde hijyeni sağlamak için haftada bir genel temizlik yapılmalıdır.

Mutfak, banyo ve lavabol zeminlerinin ise virüslere karşı etkili maddelerle hergün temizlenmesi gerekiyor." Buraya kadar yapılan açıklama gayet doğal. Eğer epoksi zemin olsaydı yapacağınız temizlik çok daha uzun ömürlü ve çok daha maliyetsiz olacaktı.

Asıl kullanım alanı endüstriyel yapılar olan epoksi zemin kaplamaları, günümüzde çok çeşitli renk alternatifleri, eksiz bir yapıda oluşları, epoksi boyatemizlenmelerindeki kolaylıkları vb. özelliklerinden dolayı, her türlü yapıda dekoratif amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Yapınızın zeminini epoksi türü bir malzeme ile kaplatmaya karar verdiğinizde -yüksek performanslı kaplama türlerini bir kenara atarsak- karşınıza mepoksi kaplama seçenekleri çıkacaktır.

Eğer epoksi zeminin sahibi değilseniz aşağıda ki önlemleri ciddiye alınız.

ÇOCUKLU AİLELERE ÖNERİLER
4 yaş ve altında çocukları olan aileler; dışarıdan iç mekana taşınan zeminlerde toplanan mikroplara karşı çok dikkatli olmalı. İşte, çocuklarınıza hijyenik bir ortam sağlamak için yapmanız gerekenler:
Çocuklarınızın, atıkların depolandığı yerlere ulaşmasına izin vermeyin.
Tuvalet zeminlerini ve ıslak zeminleri, dezenfektanlarla düzenli olarak temizleyin.
Dışarıdan eve gelen çocukların, kirleri içeriye taşımasını engelleyin. Çocuklar; yetişkinlerle karşılaştırıldığında, kirli zeminlerle daha yakın temas halindedirler.

Sizde epoksi zemin sahibi olmak istiyorsaız lütfen bizden fiyat almaktan çkeinmeyiniz.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP