SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Otopark Epoksi Kaplama

 

 

Otopark epoksi kaplama yaya ve araç trafiğine uygun, aşınma ve sürtünmelere dayanıklı bir kaplama türüdür. Açık veya kapalı otoparklarda kullanılır UV ışınlarından etkilenmez renk değiştirmez. Kullanıldığı alana estetik ve şıklık katar. Tozumayı engeller, ayrıca su geçirimsiz olduğundan dolayı su yalıtımı görevi de yapar. Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir. Otopark epoksi zemin kaplama kapalı otoparklar ve açık otoparklar olarak ikiye ayrılır. Her iki otoparklarda da farklı zemin kaplama sistemi uygulanır. Açık veya kapalı otoparklarda epoksi kaplamalar belli bir beklenti ve ihtiyaç üzerine talep edilmektedir.
Otopark epoxy kaplamalarının avantajları istenilenden bir hayli fazladır. Bu nedenle otoparklarda epoksi kaplama uygulaması sıklıkla tercih edilen rağbet gören bir konuma gelmiştir.

Kapalı otoparklarda kullandığımız portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama sistemi görselliğin ve tozumasızlığın yanı sıra yaya ve araç sürücüleri için güvenli sürüş ortamı sağlar. Grenli epoxy reçine sanayi tipi bir epoksi olduğundan ötürü kolay kolay çizilmez ve deforme olmaz bu nedenle uzun ömürlüdür. Zemin beton plağının kalitesine göre sistem belirlenmekte olup, ince veya orta kalınlıkta portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama yapılır.
Açık otoparklarda ise UV dayanımından dolayı poliüretan self Leveling veya poliüretan portakal kabuğu görünümlü reçine ile garaj otopark zemin kaplama yapılır. Açık otoparklarda kullandığımız poliüretan reçine ile yapılan otopark zemin kaplamalar UV dirençli olduklarından dolayı renk solması yapmaz. Her türlü doğa şartlarına karşı mukavemet gösterir. Ayrıca poliüretan ve epoksi reçineler aşırı soğuklarda özellikle açık alanlardaki otopark sıkıntılarının başında gelen buz tutma olayını engeller.

Tümü
Epoksi Boya
TOP