SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Macun

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır

Epoksi boya son yılların en çok geliştirilen ve teknolojinin de gelişmesi ile beraber tercih edilen boya çeşitlerinden bir tanesi. Oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü olması sayesinde özellikle eski yapılarda kullanılan ve bu sayede yapıya mukavemet kazandıran bir boya türüdür. Epoksi macun ise özellikle derin çatlaklar olan bölgelerde kullanıldığı zaman kimyasal reçine yapısı sayesinde o bölüme bir dayanıklılık sağlar. Yılların getirdiği hasar sebebiyle yarılan duvarlara dolar ve o duvarın birbirine tutunmasını sağlar. Bu yapışkan özelliği sayesinde hem uzun ömürlüdür hemde kullanıldığı bölgenin ömrünü ciddi manada artırmaktadır. Epoksi boya kimyasal reçine yapısı sebebiyle özellikle ağır sanayi makinaların kullanıldığı üretim tesislerinde dahi tercih sebebidir.

Epoksi Boya Nedir

Epoksi Mecun

Yukarıda bahsetmiş olduğum tonajlı makinelerin hareketi veya bu makinelerden ortaya çıkan ürünlerin yere düşmesi sebebiyle zemin ve zemin boyası aşınma durumları meydana gelmektedir. Epoksi boya kalın ve yapışkan yapısıyla bu gibi darbeleri anında emer ve hiçbir şekilde zeminin zarar görmesi bu durumda mümkün değildir. Kullanım bölgesine göre de epoksi macun ve boyaların 5 ile 15 yıl arasında bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Epoksi boya uygulanması normal boya uygulaması gibi kolay ve pratik değildir, daha doğrusu profesyonel olmayan kişilerin bu boyayı uygulaması mümkün olmadığı gibi aynı zamanda tehlikelidir. Yanlış ortam testleri ve uygulama sonrasında boyanın kısa zamanda yerinden çıktığını ve sizi daha büyük zararlara soktuğunu göreceksiniz.

Netboya olarak 10 yılı geçkin bir süredir müşterilerimize kurumsal hizmet sağlamaktayız. Tek seferde çok geniş zeminlere uygulanan ve dersiz olarak uygulanan epoksi boya sayesinde uygulanan yapının adeta gençleştiğini süreç sonrasında fark edeceksiniz. Uygulama öncesi yapılacak test ve kontrol çalışmaları ise boyanın uygulama aşamasından çok daha büyük önem arz eder. Ortamın nem oranı, güneş ışığını aldığı derece, sıcaklık gibi etkenler epoksi boyanın uygulanması için çok önemlidir. Profesyonel ekip arkadaşlarımız ortam testlerini 1 ila 2 gün boyunca gerçekleştirilir ve sonrasında verilen kararlar ile beraber boyanın uygulanması da tek seferde bitirilir. Sadece üretim tesisleri değil, epoksi boya aynı zamanda yemekhane, hastane veya müstakil evlere de uygulanmaktadır. Epoksi macun ve boya üzerinde bakteri oluşamaz ve bu sayede hijyenik ortamlarda güvenle kullanılabilir.

Kararınızı verdiğiniz anda hiç vakit kaybetmeden iletişim bölümünde bulunan bilgilerden bizlere ulaşarak personelimizden epoksi boya fiyatları ve uygulaması konusunda detaylı bilgileri anında öğrenebilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP