SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoxy Reçine

Epoxy Boya Nasıl Uygulanır

Türkçemizde epoksi boya olarak bilinen fakat bir çok kişi tarafından da epoxy reçine boya olarak tanınan epoksi zemin kaplama boyasını bugün siz değerli müşterilerimize ve okurlarımıza tanıtmaya çalışacağız. Kimyasal reçine olarak bilinen epoksi boyanın en belirgin karakteristik özelliği yapışkan olmasıdır. Bu yapısı sayesinde binalar ve zemin betonlarında bulunan yarıklara girerek adeta binanın gücünü artırmaktadır. Bu sebeple özellikle eski binalarda kullanılması binanın depremlere dahi daha dayanıklı olduğunu gösteren araştırmalar bulunmaktadır. Epoksi boya dersiz ve çok büyük alanlara tek seferde uygulanabilir. Yine gelişen teknoloji sayesinde istediğiniz renk ve tasarımda da uygulanması mümkün hale gelmiş durumdadır.

Epoxy Boya Nedir

Epoxy Reçine

Epoxy reçine boyası çoğunlukla üretim tesisleri, hastaneler, yemekhaneler, müstakil evler, büyük binalar da tercih edilmektedir. En önemli özelliği olan mukavemet ve dayanıklılık sayesinda fabrikalarda çok kullanılmaktadır. Malumunuz olmak üzere bu tip iş ve sanayi ortamlarında ağır makineler zaman zaman zeminde çizik veya kırık meydana getirirler. Fakat şiddeti emen ve dayanıklı bir yapıya sahip olan epoxy reçine boya sayesinde bu şiddet emilir ve zemin korunmuş olur. Özellikle ağır sanayi işletmelerinin tamamının epoki zemin kaplama yaptırmasının sebebi de budur. Epoksi boyanın hastane ve yemekhane gibi işletmelerde kullanılmasının sebebi ise hijyenik şartlar için çok uygun olmasıdır. Üzerinde bakteri oluşumuna izin vermediği için epoxy reçine boya temizlik açısından çok uygun bir boyadır ve aynı şekilde üzerine dökülen hiçbir sıvı ilet etkileşime geçmemesi sebebiyle de temizliği çok kolaydır.

Epoksi boyanın uygulanması normal boya yapmayı bilen kişiler tarafından yapılamaz. Ayrıca uygulama öncesi yapılacak olan zemin ve ortam şartları değerlendirme işlemleri uygulamanın bizzat kendisinden çok daha büyük önem taşımaktadır. 10 yıldır Türkiye’nin öncü epoksi boya uygulama firmalarından bir tanesi olan Netboya, sizlere bu konuda profesyonel destek sağlamaya her zaman hazırdır. Uzman personel kadromuz ve Avrupa Birliği standartlarında olan çalışmalarımız ile bugüne kadar binlerce başarılı uygulamayı müşterilerimize teslim etmiş durumdayız. Epoksi boya son günlerde dekorasyon amacıyla evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Evlerde dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise biraz önce bahsettiğim gibi ortam şartlarıdır. Özellikle çok nemli ortamlarda ve yine aynı şekilde güneşi çok dik alan zeminlerde epoksi boya uygulanması doğru olmayabilir.

Netboya ile günün dilediğiniz saatinde iletişim bölümünde bulunan bilgiler ile iletişime geçebilirsiniz. Sektörün en uygun fiyatlarına rağmen sizlere en profesyonel hizmeti sunacağımızdan şüpheniz olmasın.

Tümü
Epoksi Boya
TOP