SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Zemin Boyası

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır

Epoksi boyalar son yıllarda gelişen teknoloji ile beraber üretim tesislerinin vazgeçilmez tercihleri arasına girmeyi başardı. Oldukça dayanıklı bir boya çeşidi olan epoksi zemin boyası bugünlerde sadece ağır sanayi bölgelerinde değil bir çok üretim tesislerinde, hastanelerde, yemekhanelerde, evlerde ve yaşam alanlarımızın bir çok yerinde kullanılır hale geldiler. Epoksi boyanın ilk kullanım amacı dayanıklı boya gerektiren platformlarda kullanımıdır. Özellikle fabrika gibi alanlarda zemin çok çabuk aşındığı için epoksi boya bunun önüne geçmektedir. Kimyasal reçine yapısı ve yapışkan özelliği ile zemini pürüzsüz bir hale getirir ve kalın katman yapısı ile de dış sert darbelere karşı zemini korumaktadır. Özellikle zemin ve duvarlarda bulunan yarıklara dolarak yapışkan yapısı sayesinde mukavemet sağlayarak yapının ömrünü uzatan bir boyadır. Normal ince katman boyalardan çok farklı olan epoksi zemin boyası çok uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılabilir.

Epoksi Boya Nedir

Epoksi Zemin Boyası

İşletmenizin her alanında büyüklük farketmeksizin tek seferde ve dersiz olarak uygulanabilir. Epoksi zemin boyasının uygulanmasından önce yapılacak olan zemin kontrolleri ise hayati öneme sahiptir. Normal boya yapma becerisine sahip kişilerin epoksi boya uygulaması söz konusu dahi olamaz ve denendiği takdirde ciddi mana da verim problemi yaşanır. Bunun sebebi ise epoksi boyanın uygulanacağı ortamın profesyoneller tarafından test edilmesi gerekir. İstediğiniz her yere epoksi boya uygulanamaz ve bu süreç doğru bir şekilde ilerletilmelidir. Websitemiz üzerinde bulunan epoksi boya bölümünden epoksi zemin boyası çeşitlerinin fiyatlarına baktıktan sonra detaylı bilgilendirilme için Netboya ile iletişime geçebilirsiniz. 10 yılı geçkin süredir sektörün öncü firmalarından bir tanesi olan Netboya epoksi boya satış ve uygulama sürecinde sizlere profesyonel destek sağlamaktan mutluluk duyacaktır.

Epoksi boyanın dayanıklılıktan sonra en önemli özelliklerinden bir tanesi de bakteri oluşumuna izin vermemesidir. Bu sayede labaratuar, yemekhane ve hastane gibi hijyen şartlarının çok önemli olduğu bölgelerde tercih edilmektedir. Aynı zamanda her türlü kimyasal veya normal sıvı ile etkileşime geçmediği için hem temizlenmesi çok kolay olacaktır hem de herhangi bir kimyasalın boyayı zeminden aşındırması da mümkün olmayacaktır. Şirketiniz için epoksi boyayı tercih etmeye karar vermiş iseniz Netboya gibi profesyonel bir firmanın ortam testleri ve zemin kontrolü yapması gerekecektir aksi takdirde uygulanan epoksi boya çok kısa zaman sonra kabarmaya ve yerinen çıkmaya başlayacaktır.

İletişim bölümünde bulunan bilgilerden bizlere ulaşarak, personelimize aklınıza takılan soruları yöneltebilirsiniz.

Tümü
Epoksi Boya
TOP