SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Zemin Kaplama Malzemeleri

Zemin Boyama

Üretim tesislerinde 1 numaralı boya tercihi olan epoksi boya özellikle zemin kaplama malzemeleri arasında da ilk tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük tesisler deki yine büyük zeminlerde epoksi boya kullanımı için bir çok farklı sebep bulunmaktadır. Kimyasal reçine ve yapışkan yapısı sayesinde ciddi bir mukavemet özelliği bulunan epoksi boyalar sadece zeminlerde değil duvarlarda da kullanılmaktadır. İlk önceliği zemin olan epoksi boyaların uygulama aşamasından önce ise detaylı bir şekilde zemin kontrol süreçlerinin geçirilmesi gerekmektedir. İşletmenize, evinize, hastanenize, yemekhanenize kısacası uygulatmak istediğiniz her yer hakkında detaylı teknik bilgi için Netboya ile iletişime geçebilirsiniz. Sitemizin epoksi boya bölümünden aynı zamanda epoksi boya fiyatlarını görebilirsiniz.

Zemin Kaplama Fiyatları

Zemin Kaplama Malzemeleri

Normal boyadan çok farklı bir yapıya sahip olduğu için epoksi boya kesinlikle işin uzmanları tarafından zemine veya duvarlara uygulanmalıdır. Nemli ortamlarda, doğrudan alınan güneş ışığı sebebiyle veya bir çok sebeple uygulanma sonrası verimsizlik yaşanabilir. Bu sebeple epoksi boya uygulama sürecinde boyanın direk uygulanmasından ziyade öncesinde yapılacak çalışmalar çok daha büyük önem taşımaktadır. Metrekaresi ne olursa olsun büyük zeminlerde epoksi boya dersiz ve tek seferde uygulanabilmektedir. Özellikle eskimiş yapılarda yarıkların arasına dolarak yapışkan yapısı sayesinde yapının mukavemetini dahi artırmaktadır. Epoksi boyaların çok dayanıklı olması sebebiyle özellikle ağır sanayi bölgelerinde de tercih edildiği bilinmektedir. Yan mamüller veya ağır iş makinalarının hareketi, yere düşmesi gibi sonuçlarla yer boyası hatta zeminin kendisi hasar görmekte ve çirkin bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Epoksi boya ise kalın katman ve yapışkan yapısı sayesinde bu gibi darbelerden etkilenmeyecektir.

Hijyenik şartların sağlanması gereken ortamlarda da epoksi boya kesinlikle ilk tercihlerden birisi olmalıdır. Epoksi boyanın yapısı gereği üzerinde kesinlikle bakteri oluşamaz ve bu da hiçbir şekilde görünmeyen bir pisliğin olamayacağı manasına gelir. Aynı zamanda sıvı emmeyen yapısı sayesinde temizliği de çok kolaydır. Laboratuar gibi ortamlarda boyanın kimyalar ile buluşması çoğu zaman boyanın aşınmasına sebep verir ve bu da haliyle kötü görüntü oluşturur. Fakat epoksi boya zemin kaplama malzemeleri için bu geçerli değildir. Epoksi boya temas ettiği hiçbir sıvı ile etkileşime geçmeyecek kadar güçlü bir yapıya sahiptir.

Uygulama öncesi zemin kontrol detayları ve fiyatlar hakkında bilgi almak adına günün her saatinde Netboya ile iletişime geçebilirsiniz. 10 yıllık sektör tecrübemiz ve kurumsal hizmetlerimizle her daim yanınızdayız.

Tümü
Epoksi Boya
TOP