SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Metal Zemin Kaplama

Izgara veya düz yüzeyli çeşitlere sahip olan metal zemin kaplamalar, yüzeyleri sebebi ile yürümeye oldukça elverişlidir. Izgara tipindeki zeminlerde ısı ve hava sirkülasyonu kullanılan alanlara avantaj sağlar. Metal zemin kaplamalar kullanım kolaylığı ve uzun ömürlü oluşundan ötürü yeni nesil zemin kaplama çeşitleri içinde çok tercih edilen bir tür.Yüksek miktarlarda ağırlık taşıma özelliği olan metal zemin kaplamalar çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.Temizlik ve koku açısından hava ,ısı, sıvı geçirgenliğine sahip olmaları, kullanılan ortamda kolaylık saplarken ışık ve ses geçirmesi de kimi zaman avantaj, kimi zaman dezavantaj olarak kullanıcıya yansıyabilir.Bu bahsedilen özellikler ızgara metal zemin kaplama için geçerli olup düz yüzey metal kaplamalarda bu durumlar değişkenlik göstermektedir.Her iki çeşit kaplama tipinde malzemesi çelik olduğundan bu tip kaplamalar üzerinde yüksek taşıma kapasitesi bulunmaktadır.Bakımı cila vb. uygulamalar ile yapıldığı takdirde paslanmanın önüne geçilip uzun yıllar kulanım kolaylığı sağlanmakta. Maliyet olarak da kullanım ömrü göz önüne alındığında diğer kaplama tiplerine kıyasla daha düşük olmaktadır. İsimleri metal yada kullanılan malzeme çelik olarak geçse de muadillerine göre hafif yapılı malzemelerdir.Aynı zamanda yapısı itibari ile elektrik iletkenlikleri bulundurmamaktadır. Yine yapısından kaynaklı genleşme ve çekme bu tip kaplamalarda söz konusu değildir.Açık alanlara yapıldığı takdirde üzerine güneşten gelecek olan ultra viyole ışınlara karşı dirençli bir malzemedir.Uygulama alanları ise Hastane,Endüstriyel tesisler,maden tesisleri,fabrikalar,iskele, ulaşım yolları ve çok katlı otoparklar olarak değişkenlik gösterir. Evlerde çok tercih edilmese de büyük garajlara sahip insanlar ızgara tipi metal zemin kaplamaları evlerinin garajlarına uygulamaktadır. Aynı malzemeden üretilse farklı tiplerde metal zemin kaplamaları kullanılmaktadır. 

 Tam Geçmeli Metal Izgara Zemin

Tam geçmeli metal ızgara zemin kaplama birbirine geçmek sureti ile istenen alana göre belirlenen miktarda temin edilerek, birbirlerinin üzerinde buluna çeltikler ile birleştirilir.Görünümleri kare ızgara tipindedir. Bu çeşidin bir de yarı geçmeli modeli mevcut.Bu tipte geçme işlemi tam değil 1/3 oranında olduğundan tam geçmelide olduğu gibi her türlü yapısal uygulama da kullanmaya elverişlidir.

 Konvak, Kum Yüzey ve Düz Yüzeyli Metal Izgara Zemin

Bu üç çeşit yüzeyleri itibari ile birbirlerinden farklılık gösterir.Kullanım alanlarına göre değişkenlik gösterse de en popüler olan iç bükey formu sayesinde nemli ve kaygan alanlarda kolaylık sağladığından konvak yüzeyli metal ızgara zeminlerdir.

Baklava Desenli ve Kum Desenli Metal Zemin

Üst yüzeyi ızgara olarak tercih etmeyen kullanıcıların tercih ettiği bu tip ürünlerde yalnızca üst yüzeyinin baklava desenli kompozit malzemeden elde edilen plakalar ile kaplanarak üretilir. Kum yüzeyli olan modelde ise aynı şekilde kompozit malzeme bu kez kum yüzey plakalardan oluşur.

 

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP