SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Mat Epoksi

Mat epoksinin ahşap üzerine uygulanan şeffaf epoksiden en belirgin farkı mat beyaz ve tonlarına benzeyen, zemini göstermeyen yapısıdır.Bu tip epoksiler zemin kaplamada kullanılır. Sık kullanım alanları spor salonların, endüstriyel alanlarda, kapalı otoparklar ve hastanelerdir. Kullanılış amacına göre mat rengin üzerine parlak boyalarla farklı renkler ile boyanabilir.Darbe emiciliği ve kolay temizlenmesi başlıca özelliklerindendir.Ahşap üzerine uygulanan şeffaf epoksi toz tutmama özelliğine sahiptir. Mat epoksi kaplamaları direkt güneş ışığına ve bu ışınlardan doğabilecek aşındırmalara karşı dayanıklıdır. Spor salonlarında ve endüstriyel alanlarda sıkça karşılaşılan mat epoksi kaplamaları renk çeşitliliği sebebi ile havuz kenarlarına uygulanan bir üründür. Mat epoksi aynı zamanda ses kesme özelliğine sahiptir.Genellikle yapıların içinde kullanılsa da yapıların dışında da kullanılabilen hava şartlarına dayanıklı bir üründür.

Anti bakteriyel özelliğe sahip mat epoksi zemin kaplama ürünleri leke ve toz tutmama özelliğinden dolayı hastanelerde sıkça kullanılmaktadır. Hastanelerin zemin kaplamaları ve duvar boyaları epoksiden yapılmaktadır. Epoksi ile kaplanılan alanlar diğer zemin kaplama ürünlerine göre yüksek bir dayanıklılık özelliğine sahiptir.Bu tip zemin kaplama ürünleri ömürlük diye tabir etmek doğru olacaktır.Her ne kadar ürünlerin üzerinde uygulama talimatları yer alsa da bu tip profesyonel uygulamalarda firmalardan hizmet almak en doğrusu olacaktır.Kimyasal bileşenlerden oluşan bu karışımı uygularken dikkat edilmesi gerek bir takım hususlar var.Uygulanırken kullanılması gereken ekipmanlar ve süresi bakımından, bu süreç profesyoneller tarafından yönetilmesi, insan sağlığı içinde önem arz eder.Uygulama sonunda istenildiği takdirde ertesi gün zemin kullanılmaya hazırdır. Fakat iyi bir sonuç almak için zeminin üzerine 1 hafta boyunca fazla ağırlık barındırmamak en doğrusu olacaktır.

Kullanılacak alana göre renk kataloğundan alana uygun renkler seçilebildiği gibi kendi orijinal mat renginde bırakıp o şekilde de kullanılabilir. Bu seçim kısa vadede maliyeti düşürecek olsa da üzerine vuracağınız boya ile mat epoksi kapmanızın ömrünü uzatır. Temizliğini daha hızlı ve kolay şekilde halledebilirsiniz. Zemininize ahşap, metal gibi birçok kaplama çeşidi arasından seçiminizi yaparken, kullanacağınız alanın tam olarak neye hizmet edeceğini tespit edip, ona en efektif kaplama ile ürünü ile kaplamanız hem bütçeniz için hem alandan maksimum verim sağlamanız için faydalı olacaktır.

Tümü
Epoksi Boya
TOP