SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Grenni (portakal kabuğu desenli)

 
 
 
 
EPOKSİ GRENNİ (portakal kabuğu desenli)

TANIM: 

Çift komponentli reaksiyon kurumalı solventsiz epoksi reçine esaslı, poliamin sertleştiricili, sert film bırakan, (portakal kabuğu desenli)zemin kaplama malzemesidir.

ÖZELLIKLERİ:

 Otoparklar, farbrikalar, ameliyathaneler, tekstil fabrikaları, gıda tesisleri laboratuvarlar, santraller, garajlar, çamaşırhaneler, depolar, tamir, bakım, yıkama üniteleri, yürüme yolları, banyolar ve kimyasal ve mekanik direncin istenildiği yerlerde dayanıklı metal ve çimento esaslı tüm yüzeylerde  boya ve zemin kaplaması olarak kullanılabilir. Uygulandığı yüzeyde hijyeniktir, tozumaz, estetik, kolay temizlenebilen yüzey sağlar.

UYGULAMA ALANLARI:

Beton, çimento, sıva ve metal yüzeyleri atmosferik, kimyasal ve mekanik etkenlerden korumak amacıyla, rafineriler, petrokimya ve diğer sanayi kuruluşlarında, fabrika, otopark, üretim tesisleri, hangar, depo, atık su, ilaç, gıda sanayi, hastanelerde, tekne ve gemilerin tüm yüzeylerinde antikorozif astarlardan sonra kaplama olarak uygulanır. 

 

Yeni boyanacak yüzeyler: 

Yüzeyden yağ, kir ve tozumalar temizlenmeli, uygulanacak yüzey silim ve zımparalanıp tozu alındıktan sonra  kaplamaya uygun hale getirilmelidir. Akabinde Solventsiz Epoksi Şeffaf Astarla astarlanmalıdır.

Eski boyalı yüzeyler:

 Yüzeyde bulunan gevşek kabarmış boyalar temizlenmeli yüzeydeki seviye bozuklukları epoksi macun ile doldurulmalı ve zımparalanmalıdır. Yüzeyde oluşan serbest tozlar vakum yardımı ile temizlenmelidir. Akabinde Solventsiz Epoksi Şeffaf Astarla astarlanmalıdır.

UYGULAMA
Boya: 
Astar uygulamasından 24 saat sonra A ve B komponent  mikser yardımıyla iyice karıştırılarak mala yardımı ile yüzeye uygulanmalıdır.
Kaplama(Portakal Kabuğu Desen): Astar uygulamasından 24 saat sonra A ve B komponent mikser yardımıyla iyice karıştırılır. Hazır karışım Rulo veya Taraklı Mala yardımı ile yüzeye eşit miktarda yayılır ve hızlı bir şekilde mercan rulo yardımı ile yüzeye desen verilir.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP