SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Boya Kaplama Fiyatları

Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya kimyasal reçine yapısına sahip bir yapışkan boya türüdür. Uygulandığı zemin veya herhangi bir zemini kusursuz kaplayarak uzun yıllar pürüzsüz bir görüntünün oluşmasını sağlar. Hem zemini korur hem de estetik bir görüntü sağladığı için dekoratif alanlarda da kullanılması tavsiye edilir. Epoksi boya, gelişen boya teknolojisi ile beraber sadece sanayi bölgelerinde değil artık müstakil evlerin zeminlerinde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Epoksi boya kaplama fiyatları hakkında daha detaylı bilgileri yazımızın devamında bulacaksınız.

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır?

Adındaki boya kelimesi bazen bir çok insanı yanıltabilmekte. Epoksi boyanın uygulama işlemi oldukça titiz bir süreci de beraberinde getirir. Epoksi, her zemine uygulanabilecek bir boya çeşidi değildir. O sebeple uzman ve profesyonel ekipler tarafından zemin inceleme raporu çıkarılmalı ve yine uzmanlar tarafında zeminin epoksi boyaya uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Bu noktadan sonra ise yine uzman ekipler tarafından boyanın uygulama işlemi gerçekleştirilir. Sıradan boyacıların epoksi boya uygulama hizmetini sunması söz konusu dahi değildir.

Epoksi Boyanın Avantajları Nelerdir?

Epoksi boya çok güçlü ve kalın tabaka türünde bir boyadır. Özellikle mukavemet göstermesi sebebiyle ağır sanayi bölgelerinde çok kullanılır. Zira tonajlı makinelerin hareketine sıradan boya türleri veya kaplama malzemeleri bir süre sonra dayanamayarak yerden çıkarlar. Bu hem çok kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına hem de zeminin de zarar görmesine sebep olur. Epoksi boya ise dışarıdan gelen bütün darbeleri emdiği için hem kendini koruyarak zeminin güzel görünmesini sağlar hem de zemini koruduğu için yapı ömrünü artırır. Özellikle eski yapılarda bulunan zemin yarıklarının da içine dolan epoksi boya bu sayede o yarıkların daha fazla genişlemesine de engel olmuş olur zira epoksi boyanın yapışkan özelliği de bulunmaktadır.

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya kaplama fiyatları zemin şartlarına ve kullanılacak boyanın kalitesine göre değişmektedir. Netboya olarak ülkemizin en önde gelen epoksi boya üreticisiyiz ve aynı zamanda müşterilerimize sektörün en uygun fiyatları ile kaplama hizmetlini de sunmaktayız.

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP