SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Zemin Epoksi Uygulama

Epoksi boya kimyasal reçine yapısına sahip ve yapıştırıcı özelliği bulunan bir zemin kaplama boyasıdır. Zemin epoksi uygulama hizmeti sonrasında, zemin şartlarına da bağlı olmak üzere epoksi boya 15 yıl kadar ilk günkü gibi pürüzsüz kullanılabilir. Epoksi boyanın en önemli özelliği çok güçlü ve mukavemet özelliği yüksek bir boya olmasıdır. Bu sayede de özellikle çok araç ve insan trafiğinin olduğu binalarda kullanılması çok avantaj sağlar. Bu sebeple sanayi bölgelerinde, otoparklarda, okullarda, hastanelerde epoksi zemin kaplama hizmetleri çokça tercih edilmektedir. Epoksi boyanın onlarca avantajı bulunmakla beraber en önemli avantajlarından bir tanesi de üzerinde bakteri oluşumuna izin vermemesidir. Bu sayede de özelikle hijyen şartlarının çok önemli olduğu işletmelerde tercih edilmektedir.

Epoksi boya üzerinde hiçbir kimyasalın etkileşimine izin vermemektedir. Bu da epoksi boyanın hastaneler, kimyasal laboratuvarlar gibi ortamlarda kullanılmasını avantajlı kılar. Zira bu gibi işletmelerde zemine sürekli olarak güçlü kimyasallar dökülür veya damlar. Epoksi boya ise kimyasal reçine yapısı sayesinde hiçbir şekilde bu sıvıları veya katıları emmez, bunlar ile etkileşime geçmez. Su dahi epoksi boyanın içine girerek zemine ulaşamaz. Bu sayede dökülen her türlü madde çok rahat bir şekilde temizlenebilir. Epoksi boya bu özelliği sayesinde zemini de çok uzun yıllar dış etkenlere karşı korumuş olur.

Adında boya geçmesine rağmen epoksi boyanın diğer ince tabaka boyalar ile hiçbir alakası yoktur. Epoksi boya kalın bir tabakaya sahiptir ve bu kalınlık işletmenin tercihine göre değişebilmektedir. Bu kalın ve esnek yapısı sayesinde üzerinden tonlarca ağırlığa sahip cihazlar geçse dahi epoksi boya zemini koruyarak uzun yıllar sonra dahi zeminin pürüzsüz bir şekilde kalmasını sağlar. Epoksi boya bu sebeple ağır sanayi bölgelerinde de çok tercih edilmektedir.

Netboya olarak epoksi boya üretimini bizzat yapıyor ve tek bir telefonunuzla adresinize kadar gelerek zemin çalışma raporunu ortaya çıkarıyoruz. Zemin epoksi boya uygulama hizmetine uygun görülürse çok kısa bir süre içerisinde uzman ekiplerimiz yapıya ulaşarak titiz bir süreç ile epoksi boya uygulama hizmetini sunuyorlar. Daha detaylı bilgilendirilmek için şimdi bizi arayabilirsiniz.

Tümü
Epoksi Boya
TOP