SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Beton Zemin Kaplama

Netboya olarak ülkemizin önde gelen epoksi boya üreticilerinden bir tanesiyiz. Beton zemin kaplama amacı ile de kullanılabilen epoksi boya, tüm boya türleri arasında mukavemet özelliği en yüksek olan boyadır. Beton zeminler yaşam alanlarında veya üretim tesislerinde kullanılabilir. Bu zeminler zamanla gelen binlerce dış darbe sonucunda aşınırlar. Beton zemin kaplama için normal boyaların veya güçsüz malzemelerin kullanması bir süre sonra bu maddelerin aşınmasına ve zeminin dahi zarar görmesine sebep olabilir. Epoksi boya ise tam aksine hem zemine pürüzsüz güzel bir görüntü verir hem de zeminin aşınmasını engeller. Bu yönü ile özellikle eski yapılarda da kullanılan epoksi boyalar beton zemin kaplama için en iyi seçenektir.

Kimyasal reçine yapısına sahip olan epoksi boya, yapışkan yapısı sayesinde beton zeminlere yapışır. Kuruma süreci dahi yarım gün alan epoksi boyanın normal boyalar ile hiçbir alakası yoktur. Epoksi boya uygulandıktan sonra zeminde kalın bir tabaka halinde durur. Bu da özellikle fabrika gibi alanlarda hareket eden makinelere karşı zeminin mukavemet göstermesini sağlar. Tonlarca ağırlık zemine düşse dahi epoksi boya o ağırlığın darbe kuvvetini emer ve zemini korur. Yapışkan yapısı sayesinde zeminde daha önceden meydana gelmiş yarıkların içerisine dolarak o yarıkların daha da fazla açılmasını engeller.

Epoksi boyanın uygulanma süreci de çok zahmetlidir ve sadece profesyonel kişiler tarafından yapılabilir. Yapısı gereği her zemine uygulanması söz konusu değildir. Zemin şartlarının çok iyi tespit edilmesi ve uygulama hizmetinin de ona göre verilmesi gerekecektir. Epoksi boya uygulanmadan önce Netboya olarak adresinize uzman bir ekip gönderiyoruz. Bu ekip beton zemin kaplama yapılacak olan bölgeyi her açıdan titiz bir şekilde inceleyerek bölgenin epoksi zemin kaplama hizmeti için uygun olup olmadığını denetler. Bunun neticesinde eğer zemin uygun değilse uygun hale getirilmeye çalışır, getirilemiyorsa da epoksi boyanın uygulanamayacağı müşteriye bildirilir.

Epoksi boya zeminleriniz için en verimli boya türüdür. Bu boyanın Türkiye'deki önde gelen üreticilerinden olan Netboya ile çalışmak için şimdi arayın ve profesyonel ekibimiz sizler için çözümler üretsin.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP