SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Yer Zemin Döşemeleri

Yer zemin döşemeleri estetik görünüm ve zeminin korunması adına yapılması gereken önemli çalışmalardan birisidir. Özellikle üretim tesislerindeki tonajlı makinelerin hareketi esnasında zeminler çok hasar görmekte ve bu noktada da dayanıklı bir yer zemin döşeme malzemesi gerekmektedir. Bu ihtiyaç doğrultusunda üretilen epoksi boya en verimli zemin kaplama boyasıdır. Yüksek mukavemet özelliğine sahip olan epoksi boya, dışarıdan gelen tüm darbe ve kuvvetleri emer. Kalın olduğu için esnek bir yapıya sahiptir fakat aynı zamanda çok güçlüdür. Zemin şartlarına da bağlı olmak üzere doğru zemine iyi bir şekilde uygulanmış epoksi boyanın kullanım ömrü 15 yıla kadar uzayabilmektedir. 

Epoksi boya yer zemin döşemeleri için kullanılmaktadır. Kimyasal reçine yapısı ile uygulandıktan sonra kurur ve zemine adeta bir yapıştırıcı gibi yapışır, zeminle bütünleşir. Özellikle zemin üzerinde bulunan tüm yarıkların içerisine dolarak yarıkları da birbiri ile yapıştırır. Böylece yarıkların daha fazla büyümesinin de önüne geçilmiş olur. Bu yönüyle de epoksi boyanın özellikle eski yapıların kullanım ömrünü artırdığı bilinmektedir.

Normal boyalar ile hiçbir alakası olmadığı için herhangi bir boyacı tarafından uygulaması yapılamaz. Netboya olarak 10 yılı geçkin bir süredir yer zemin döşemeleri amacı ile kullanılan epoksi boyanın üretimini ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Boyanın bizzat üreticisi olduğumuz için de epoksi boya en iyi şekilde nasıl uygulanır bunu çok iyi biliyoruz. Epoksi boyanın uygulanması kadar, uygulama öncesinde yapılması zorunlu olan zemin kontrol çalışmalarının da önemi büyüktür. Bu çalışmalar yapılmadan uygulanacak olan epoksi boyanın kullanım ömrü de çok düşük olacaktır. Netboya olarak adresinize uygulamadan önce zemin kontrol raporu çıkarmaları için uzman bir ekip gönderiyoruz, epoksi boya da tamamen bu ekip tarafından hazırlanmış rapora göre uygulanmaktadır.

Epoksi boya yapısı gereği üzerinde bakteri oluşumuna izin vermez. Bu özelliği sayesinde de özellikle hijyen şartlarının çok önemli olduğu yapılarda kullanılmaktadır. Su dahil hiçbir madde ile etkileşime geçmediği içinde epoksi boya kullanılmış zeminleri temizlemek çok kolay olmaktadır. Epoksi boya bu özelliği ile uzun vadede temizlik masraflarını da düşürür.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP