SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoxy Boya Nasıl Yapılır

Epoksi Boya Nedir?

Zemin, metal ve bir çok yüzeyin kaplanması adına üretilen epoksi boya, kimyasal reçine yapısına sahip yapışkan bir boya türüdür. Diğer boya türlerine göre çok büyük farklılıklar gösterdiği için üretim ve uygulama şekilleri de ona göre farklı süreçler içermektedir. Konunun devamında epoxy boya nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır?

Epoksi boyanın bir zemine kusursuz olarak uygulanabilmesi için zemin şartlarının çok iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Netboya olarak ülkemizin en büyük epoksi boya üreticilerinden birisiyiz ve aynı zamanda müşterilerimize zemin kaplama hizmeti de sunmaktayız. Epoxy boya uygulama hizmeti öncesinde adresinize gelecek uzman ekip arkadaşlarımız zemin inceleme raporu çıkaracaklardır. Epoksi boya uygulama hizmeti ancak bu rapordan sonra gerçekleşir zira uygun olmayan zeminlere bu boya türünün uygulanmaması gerekecektir. Epoksi boya ancak profesyonel kişiler tarafından aşama aşama uygulanabilecek bir boya türüdür. Sıradan boyacıların epoksi boya ile zemin kaplama hizmetini vermesi mümkün değildir.

Epoksi Boyanın Avantajları

Epoksi boya öncelikle mukavemet özelliğine sahip olduğu için bir çok üretim tesisi, ofis ve müsatil evde tercih edilmektedir. Zemin boyası olarak tercih edilen bu boya türü kimyasal reçine ve yapışkan yapısı sayesinde zemini uzun yıllar dış darbelere karşı korur. Normal boyalara göre çok kalın bir yapıya sahip olan epoksi boya dışarıdan gelebilecek her türlü darbeyi emer ve zemine yansıtmaz. Bu esneyen  yapı sayesinde hem yapının ömrü uzar hem de epoksi boyanın görüntüsü yıllar geçmesine rağmen kusursuz görünür.

Bunun yanında epoksi boyanın hiçbir madde ile kimyasal etkileşime geçmeme gibi bir özelliği vardır. Bu sayede üzerine dökülen her nesnenin temizliği çok kolay olmaktadır, suyu bile zemine geçirmediği için yıllar sonra bile zemin hiç kullanılmamış gibi yeni durur.

Hijyen şartlarının çok önemli olduğu işletmelerde de epoksi boya zemin kaplama olarak tercih edilmektedir. Zira epoksi boya reçine yapısı sayesinde üzerinde bakteri oluşumuna izin vermez. Bu yönüyle de epoksi boya özellikle hastane, okul ve kimyasal labortavuar gibi yapılarda tercih edilmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP