SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Beton Zemin Boyası

Beton zeminlerin en büyük sorunu çok çabuk aşınmalarıdır. Özellikle ağır makinaların ve ciddi bir insan trafiğinin veya araç trafiğinin olduğu yapılarda uygulanmış olan beton zeminlerde bir süre sonra yarıklar ve çatlaklar meydana gelir ve hiç hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkar. Bu noktada kullanlan zayıf boyalar veya kaplama malzemeleri ise çok kısa ömürlü olarak kullanılabilir. Bir süre sonra dıştan gelen darbelere dayanamayan zemin açılmaya ve üzerindeki kaplama malzemesi de çıkmaya başlayacaktır. Bu sebeple tüm zemin kaplamalarında olduğu gibi beton zemin boyası olarak da epoksi boya tercih edilmelidir. Epoksi boya güçlü kimyasal yapısı sayesinde zemini tam kavrar ve dıştan gelebilecek tüm darbelere karşı mukavemet göstermektedir.

Ağır sanayi bölgesindeki tonajlı malzemelerin yaptığı darbeyi bile kalın yapısı ile emen epoksi boya pürüzsüz bir zemin görüntüsü sağlar. Bu noktada eskimiş zeminlerin arasındaki yarıklara da dolar ve bu yarıkların daha fazla açılmasını da engelleyerek binanın ömrünü artırır. Epoksi boya bu alanda başvurulması gereken tek boyadır. Normal boyalara göre çok kalın olduğu için darbeyi emici özelliği bulunmaktadır.

Epoksi boyanın bir diğer özelliği ise hiçbir madde ile kimyasal etkileşime girmiyor olmasıdır. Öyle ki su ile bile etkileşime girmediği için suyu emmez ve zemini rutubet yapabilecek sudan korur. Diğer malzemeler ise bir süre sonra suyu sızdıracağı için zeminin aşınmasına sebep olurlar. Epoksi boya bu özelliği sayesinde kimyasal laboratavuarlar ve hastaneler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Hiçbir sıvı ve katı madde ile etkileşime girmediği için de temizlik hizmetlerinin çok kolay yapılmasını sağlamaktadır.

Epoksi boya aynı zamanda beton zemin boyası olarak üzerinde bakteri oluşumuna da izin vermeyen bir kimyasal reçinedir. Bu sayede hijyen şartlarının çok önemli olduğu yapılarda kullanılması tavsiye edilir. Bu güçlü ve hijyenik boyanın uygulanması ise ancak profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirildiğinde verimli olmaktadır. Netboya olarak epoksi boyanın hem üretimini gerçekleştiriyor hem de profesyonel teknik ekibimiz ile uygulama hizmeti veriyoruz. Sektörün en uygun fiyatları ile müşterilerimize sağladığımız bu hizmeti şimdi almak veya bilgi edinmek için bizi arayabilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP