SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi Boya Nedir

Büyük imalathanelerde, fabrikalarda ve özellikle laboratuar zeminlerinde normal boya kullanımı zamanla aşınmalara ve çok kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu nedenle boya sektöründeki üreticiler kimyasal reçine olarak bilinen epoksi boyayı geliştirdiler. Hiçbir şekilde bakteri oluşumuna izin vermeyen ve dış darbelere karşı çok dayanıklı olan epoksi boya böylesine büyük iş yerleri için muazzam bir verim getirdi. Sadece zemin değil duvar ve tavan kaplamaları içinde kullanılan epoksi boya yapıştırıcı özelliği sayesinde zamanla bu zeminlerde oluşan çatlaklarda mukavemet sağlayarak binanın dahi yıpranmasının önüne geçmektedir. Epoksi boya fiyatları boyanın türüne göre değişkenlik gösterebilir, bu sebeple sitemizdeki epoksi boya bölümünü inceleyerek size en uygun epoksi boya ürünlerinin fiyatlarını görebilirsiniz.

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya normal boyaları gibi uygulanamayacağı için kesinlikle bu işi bilen bir profesyonel ekip tarafından uygulanmalıdır. Boyanın uygulanma şeklinden önce uygulanacak olan zeminin bu işe uygun olup olmadığı test edilmek zorundadır. Zemin ve ortam epoksi boya kullanımına uygun olmadığı halde bu işlem gerçekleştirilirse boya zamanla kabaracak ve bütün işlem boşa gitmiş olacaktır. Epoksi boya bugün en önemli özelliği olan aşınma önlemesi sayesinde fabrika benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplamalarda 1 numaralı tercih olarak göze çarpmaktadır.

Üreticilerin bu boyayı seçmelerindeki sebeplerden birisi de çok kolay bir şekilde temizlenebilmesidir. Bunun sebebi ise epoksi boyanın hiçbir şekilde su veya diğer kimyasalların nüfuzuna izin vermemesi ve bu dökülen sıvıların çok rahat bir şekilde temizlenmesini sağlamasıdır. Bakteri oluşumunu %100 engellediği içinde hijyenik şartların sağlanması gereken ortamlarda çok önemli bir görevi de yapmış olacaktır. İstenilen renkte uygulanabilecek olan epoksi boyalar çok büyük alanlarda dahi tep parça ve dersiz olarak uygulanabilir. Darbelere karşı inanılmaz bir direnci bulunan epoksi boya ağır tonajlı ürünler imal eden işletmeler için uygundur ve işletmenin yapısına bağlı olarak 5 ile 15 yıllık bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Epoksi boya hakkında bilgi almak veya işletmenize uygulatmak için en kısa zamdan netboya ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. 10 yıllık sektör tecrübemiz ile sizlere en uygun epoksi boya fiyatlarını sağlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Evlere de uygulanmaya başlanan epoksi boya uygulama işlemlerinde zemin hazırlığı ve uygulama öncesi testler işin yarısını oluşturmaktadır. En kısa zamanda iletişim bölümündeki bilgilerden bizlere ulaşarak personel ekibimizin sizler için bir yol haritası çizmesini sağlayabilirsiniz.

Tümü
Epoksi Boya
TOP