SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Nasıl Uygulanır

Epoksi Nedir?

Epoksi kimyasal reçine yapısına sahip olan ve yapışkan özellikte bir boyadır. Zemin kaplamalarda kullanım sebebi ise hem çok şık görünmesi hem de mukavemet özelliği sayesinde zeminleri uzun yıllar dış etkenlere karşı korumasıdır. Üretim tesislerindeki makinalar, araçlar ve yoğun insan sebebiyle zeminler yıllar içerisinde hasar görmeye başlar. Kalın tabakaya sahip olan epoksi boya ise kullandığı zeminleri bu dış etkenleri emerek korur. Ayrıca hiçbir kimyasal madde ile de etkileşime geçmediği için sıvıları emmez, boya kendisini de tüm zararlı etkenlere karşı koruyabilmektedir. Peki epoksi nasıl uygulanır sorusunun cevabı nedir? Hemen yazımızın devamında bu konuya el atıyoruz.

Epoksi Nasıl Uygulanır?

Epoksi boyanın uygulanması aslında en kolay aşamasıdır, bundan önce çok ciddi bir zemin kontrol raporunun çıkarılması gerekecektir. Zira epoksi boya kimyasal yapısı nedeniyle diğer sıradan boyalara benzemez ve her alana uygulanamaz. Zemin şartları uygun değilse de en azından profesyonel ekipler tarafından uygun hale getirilmelidir. Bu noktada Netboya olarak profesyonel bir ekibi epoksi boyanın uygulanacağı adrese göndererek detaylı bir zemin kontrol raporu çıkarmaktayız. Bu sayede epoksi boyanın uygulanması da kusursuz hale gelmiş olacaktır.

Epoksi boya sıradan boyacılar tarafından uygulanmaz, çok önemli aşamaları vardır. Bu aşamalardan en küçüğü bile yanlış veya eksik uygulanırsa tüm boya işlemi boşa gider ve zeminde hiç hoş olmayan bir görüntü çıkar. Boya içerisinde kalacak küçücük bir hava kabarcığının dahi çok büyük zararları olabilir. Aynı zamanda ülkemizin en önde gelen epoksi boya üreticilerinden bir tanesi olan Netboya’nın profesyonel ekipleri tüm bu aşamaları kusursuz bir şekilde yürütür ve uyguladıkları hizmette Netboya tarafından garantilidir.

Epoksi Boyanın Avantajlar Nelerdir?

Epoksi boya güçlü yapısı ile zemini korur ve katı dış katmanı ile hiçbir maddenin kendisi ile etkileşime geçmesine izin vermez. En basitinden bir su bile dökseniz, su öyle olduğu gibi kalır. Normal boyalar bu suyu emerler ve zamanla kabarırlar, Epoksi boyada böyle bir durum söz konusu değildir. Maddeler ile etkileşime geçmez ve böylece zemin temizliğini de çok kolay hale getirmiş olur.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP