SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Taban

Epoksi Boya Ne Tür Bir Boyadır?

Epoksi boya bildiğimiz çok ince tabakalı boya türlerine hiç benzemeyen ve tam aksine oldukça kalın olan bir boyadır. Kalınlığı ise uygulanacağı zeminin şartlarına ve kullanış biçimine göre değişmektedir. Son yıllarda 3d teknolojisinin gelişmesi ile beraber artık epoksi boya görsel tasarımlar için de kullanlımaktadır. Müstakil evlerde veya ofislerde ziyaretçilerini etkilemek isteyen kişiler 3 boyutlu epoksi boya uygulama hizmetini almaktadırlar. Epoksi taban boyası ise bir çok ticari ve bireysel yapıda zemin koruması ve şık bir görünüm için tercih edilmektedir. Ağır sanayi bölgeleri, hastaneler, okullar gibi bir çok yapıda epoksi boya kullanmanın sayılamayacak kadar çok avantajı bulunduğu için bu yapılarda genelde epoksi taban boyası kullanılmaktadır.

Epoksi Boyanın Uygulanması

Kimyasal reçine yapısına sahip epoksi boyanın uygulama süreci profesyonel ekipler tarafından yapılmak zorundadır. Zira boyayı uygulamak işin en kolay kısmıdır bu uygulama işleminden önce detaylı bir zemin raporu çıkarılması gerecektir. Epoksi boya kimyasal içeriği sayesinde her yerde uygulanamaz ve yine her şekilde de uygulanamaz. Zemin kontrol çalışmaları bilgi, tecrübe ve profesyonellik istediği için kesinlikle tek başınıza uygulamaya çalışmayın, bu boyayı boşa götüreceği gibi aynı zamanda tehlikeli bir işlem olacaktır.

Netboya olarak 15 yılı geçkin bir süredir epoksi boyaları müşterilerimize sadece uygulamıyor aynı zamanda üretiyoruz. Ülkemizin en iyi boya üreticilerinden birisi olan epoksi boya her tür zemin için boya üretimini ve uygulamasını gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz onlarca başarılı epoksi uygulama hizmeti ile de gurur duyuyoruz.

Epoksi Boyanın Faydaları

Epoksi boya üzerinde bakteri oluşumuna izin vermeyen bir boyadır ve bu sebeple hastanelerin zemin kaplamalarında çokca kullanılmaktadır. Hastane, laboratuvar gibi hijyen şartlarının çok önemli olduğu bölgelerde kullanılan epoksi boya aynı zamanda çok uzun ömürlüdür. Zemin şartlarına göre değişmekle birlikte iyi uygulanmış bir epoksi taban boyası aynı performansta 15 yıla kadar kullanılır ve zemininizi tam manası ile korur.

Darbe emici özelliği sayesinde ağır sanayi bölgelerinin tonajlı makinelerinin bulunduğu bölümlerde kullanılmaktadır. Temizlik işlemi de çok kolay olduğu için hemen hemen tüm büyük yapılarda tercih edilen epoksi boya, üzerine dökülen hiçbir madde ile etkileşime geçmediği için pislenmez. Çok kolay bir şekilde temizliği sağlanır ve uzun vadede temizlik masraflarında ciddi bir şekilde firmayı kara geçirir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Tümü
Epoksi Boya
TOP