SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Zemin Kaplama Uygulaması

Epoksi Boya Uygulama

Epoksi boyalar kimyasal reçine yapısı ile sanayilerde, işletmelerde, üretim tesislerinde ve son yıllarda müstakil evlerde sıkça kullanılan güçlü bir boya türüdür. Yapışkan özellik taşıması ile üzerine uygulandığı yapıya mukavemet sağlar. Bu sebeple özellikle eski ve yıpranmış yapılarda epoksi zemin kaplama uygulaması boya firmalarına gelen en sık talepler arasında geçmektedir. Netboya olarak bugüne kadar yaptığımız binlerce uygulama referansımız bulunmaktadır. Zemin kaplamanın epoksi türü boya kullanarak yapılmasının çok fazla avantajı vardır, bugün yazımızda bu avantajları sizlere aktarmaya çalışacağız.

Epoksi Uygulama Fiyatları

Epoksi boyanın en önemli özelliği yapılarda girdiği alanları birbirine tutturmasıdır. Bunu sağlayan kimyasal reçine yapısıdır. İki ayrı bölümü birbirine tutturduğu için binanın gücünü artırır ve zemin veya duvarın daha fazla yıpranmasının da önüne geçilir. Aynı zamanda zeminde güçlü bir tabaka oluşturacağı için ağır sanayi makinelerinin hareket etmesi de zemini korur. Normal ince tabaka boyalar bu gibi durumlarda anında kabarır veya soyulur ve aynı zamanda zemini de koruması söz konusu olmadığı için zeminde yıllar içerisinde aşınarak çok kötü bir görüntüye sahip olacaktır.

Epoksi zemin kaplama uygulamasının en önemli kullanım alanlarından bazıları ise okullar, hastaneler, yemekhaneler ve laboratuvarlardır. Bunun başlıca sebebi epoksi boyanın diğer hiçbir kimyasal veya normal madde ile hatta su ile dahi etkileşime geçmiyor olmasıdır. Bu sayede epoksi boya üzerine dökülen herhangi bir sıvının temizliği çok daha kolay olacaktır, bu özellikle okul gibi alanlarda temizlik masraflarına pozitif etki yapar.

Sağlık alanlarında ise bolca kimyasal madde bulunur ve bunların zeminle teması halinde zemin boyası taşınır. Fakat epoksi boyanın yapısı gereği üzerinde hiçbir şekilde bakteri oluşmaz ve boya üzerine dökülen madde ile etkileşim kurmaz. Bakteri oluşumuna izin vermediği için hijyen şartlarının çok önemli olduğu kurumlarda epoksi zemin kaplama uygulaması işlemlerinin yapılması da çok mantıklı olacaktır. Epoksi boya işlemini yaptırmak istiyor, hizmet ve fiyatlar hakkında detaylı bilgi talep ediyorsanız günün dilediğiniz saatinde bizlere telefon yolu ile ulaşabilir ve personelimizden detaylı bilgileri anında öğrenebilirsiniz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

TOP