SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Boya

İstanbul Epoksi Boya

Öncelikli olarak endüstriyel alanlarda kullanılsa da son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile beraber epoksi boya evlerde de kullanılmaya başlandı. Yapıştırıcı bir kimyasal reçine olarak bilinen epoksi boya nüfus ettiği bölgedeki çatlakları doldurması ile beraber o bölgelerde dayanıklılığı artırır. Zamana yenik düşen çatlaklarda oluşacak gerilimleri uzun yıllar yok ettiği için boyanız pürüzsüz bir şekilde mukavemetini devam ettirir. 15 yıla kadar sorunsuz kullanımı olan epoksi boyaların uygulanması normal boyalar kadar basit değildir ve kesinlikle işinin ehli firmalar tarafından gerçekleştirilmesi şarttır. Netboya iletişim adreslerinden bizlere ulaşarak personelimizden sorularınızın cevaplarını ve yine fiyat bilgilerini de anında öğrenebilirsiniz.

Epoksi Boya Nasıl Uygulanır

Epoksi Boya

Büyük sanayi alanları ve üretim tesislerinde ilk tercih olarak bilinen epoksi boya zemin şartlarına göre farklı uygulanır. Kesinlikle nemli bir zemine yapılmaması gerekir zira o gibi durumlarda topaklanacağı için boyadan verim alınamaz. Zemin şartları detaylı bir şekilde kontrol edilmeli ve uzun vade de çıkabilecek sorunların anlaşılabilmesi için profesyoneller tarafından zemin testi gerçekleştirilmelidir. Üretim tesislerinde kimyasal veya yan mamüllerin zeminle teması sonucunda boyaların aşınması sebebiyle epoksi boya sıkça tercih edilir. Zira epoksi boya oldukça dayanıklı olduğu için bu gibi durumlardan hiç etkilenmez.

Toz tutmayan, temizlemesi çok kolay, sıvı emmeyen, bakteri oluşumunu engelleyen yapısı gereği hijyenik şartları taşıması gereken tesislerin birinci tercihi olmalıdır. Suya, asitlere ve alkaliye dirençli olan bu boya türü aynı zamanda uzun vade de bu direncini yitirmeyerek ciddi verim almanızı sağlar. En önemli özelliklerinden birisi ise betonlarda meydana gelen çatlakların boyada meydana gelmemesidir. Bunun sebebi ise epoksi boyanın yapısı gereği bu çatlakları doldurması ve aynı zamanda çatlağın büyümesini gerilimi düşürerek engellemesidir. Bu özellikle eski yapılar için bulunmaz bir nimettir. Epoksi boya en yaygın şekilde zemin kaplamalarında kullanılır ve güneş görmeyen serin yerlerde en üst düzey performans sağlar.

Epoksi boya konusunda en önemli aşama zemin kontrolü ve uygun şartların sağlanmasıdır. İşletmenize, üretim tesislerinize veya evinize bu işlemi uygulamak istiyorsanız şubemizi telefon yolu ile arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 37 yıllık tecrübemiz ve sektörün en uygun fiyatları ile sizlere en profesyonel hizmeti sunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Şartlarınız epoksi boya için uygun değilse ekibimiz sizlere en uygun boyanın ne olacağı bilgisini de vererek her türlü çözümü anında sunacaktır. Hemen aşağıda örnek videomuz bulunmaktadır.

Tümü
Epoksi Boya
TOP