Epoksi Boya Nedir?

Epoksi boya nedir son günlerde merakla araştırılıyor. Termosetler grubundan yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir. Suya, aside ve alkaliye direnci çok iyidir, zamanla direnç özelliğini yitirmez. Epoksi boya, aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür. Ayrıca, boya veya astar olarak da kullanılır.

%100 katı epoksi boya fiyatları litre başına 20-30 TL arasında değişmektedir. Eğer epoksi kaplanan zemin üzerine astar uygulanacaksa bunu da ayrıca fiyata eklemelisiniz.

Epoksi; endüstriyel üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, hastaneler, okullar, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, boyahane ve bakım üniteleri, otoparklar, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da  da kullanılmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen epoksi boya menüsünü takip ediniz.

Banyo Zemin Kaplama

Banyo Zemin Uygulamaları

Normal boyalar, dayanıklı bir yapıya sahip olmadıkları için üretim tesislerindeki ağır tonajlı makinelerin çalışması veya hareketi sırasında aşınarak kötü bir görüntü oluştururlar. Bu tür ortamlarda her türlü darbeyi emebilen bir boya türü olan epoksi boya ile zemin kaplama işlemi gerçekleştirilmelidir. Epoksi boya, üzerine gelen darbeleri kimyasal reçine yapısı sayesinde emer ve kesinlikle aşınmaz. Zeminin de bu darbeler sebebiyle hasar görmesini engelleyen epoksi boya, sizleri gereksiz masraflardan kurtararak kusursuz bir zemin kaplama hizmeti sunar. Kimyasal reçine yapısı, duvardaki çatlakları doldurmakla kalmaz, aynı zamanda bu çatlakları birbirine tutturarak daha fazla açılmasını engeller ve yapının ömrü artırılmış olunur. Epoksi boya, sadece sanayi bölgelerinde değil ev gibi kişisel ortamlarda da kullanılabilir. Salon veya banyo zemin kaplama hizmetlerimizden faydalanmak isteyen değerli müşterilerimizi Netboya şubemize davet ediyoruz.

Banyo Epoksi Kaplama

Banyo Zemin Kaplama

Netboya, 10 yılı aşkın bir süredir epoksi boya uygulama hizmetlerini profesyonelce sizlere sağlamaktadır. Hem satış hem uygulama hizmeti veren Netboya, uygulama öncesi uygulanacak ortama gelerek zemin kontrol testlerini gerçekleştirir. Bu testlerin önemini uygulama sonrası aldığını büyük verimle anlayacaksınız. Uyumluluk testleri gerçekleştirilmediği takdirde boya kısa ömürlü olur ve istediğiniz verimi alamazsınız. Ucuz fiyat teklif ederek bu testleri gerçekleştirmeden direk uygulama aşamasına geçen amatör firmalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Epoksi boya kompleks bir boya türü olduğu için her ortamla uyumluluk sağlamamaktadır. Nem, sıcaklık, basınç ve daha birçok faktör uygulama öncesi hesaplanarak gerekli tetkik işlemleri yapılır. Böylelikle kusursuz bir banyo epoksi kaplama hizmeti sağlanmış olunur.

Kalınlığına ve uygulandığı ortama göre ömrü değişkenlik gösteren epoksi boya, 5 ila 15 yıl arasında bir ömre sahiptir. Bu süre boyunca mukavemetini hiçbir şekilde kaybetmez ve tam performanslı bir şekilde sizlere hizmet eder. Temizliği son derece kolaylaştıran reçine yapısı, epoksi boyanın restoran gibi işletmelerde bir numaralı tercih olmasını sağlamaktadır. Bakteri veya mikrop gibi insan sağlığına zararlı hiçbir maddeyi üzerinde barındırmayan epoksi boya, oldukça hijyenik bir yapıya sahiptir. Bu sebeple oyun parklarında veya spor salonlarında da rahatlıkla kullanılabilir. Hastanelerdeki normal boyalar aşınarak yapısındaki kimyasal maddeleri dışa vururlar ve bu insan sağlığı için hiç iyi bir durum değildir. Epoksi boya, yapışkan yapısı ile uygulandığı zemini tamamen kavrayarak hiçbir şekilde aşınmamaktadır.

Günün her saati ulaşabileceğiniz Netboya şubemize gelerek, banyo zemin kaplama fiyatları ve uygulama aşamalarımız hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yer Kaplama Malzemeleri

Yer Kaplama Boyaları

Yer kaplama malzemeleri arasında 1 numaralı tercih olan epoksi boya nedir? Özellikle üretim tesislerinde en çok kullanılan boya çeşididir. Bunun sebebi, ağır tonajlı makinelerin hareketleri esnasında zemin boyası zarar görebilir, hatta zemini aşındırabilir. Hem zemini koruyan hem de harika bir görüntü veren epoksi boya, kimyasal bir reçinedir. Bu yapısı sayesinde, zemin ve duvarların mukavemetini arttırır ve ömürlerini büyük ölçüde uzatır. Eski binaların oyuk ve çatlaklarında kullanımı sonucunda, epoksi boya oyukların daha fazla açılmasını engeller ve bir yapıştırıcı görevi görür. Netboya olarak, epoksi yer kaplama malzemeleri satışı ve uygulaması alanında müşterilerimize 10 yılı aşkın bir süredir piyasanın en uygun fiyatları ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Uygulanacak ortam neresi olursa olsun, Netboya’nın sizlere kusursuz bir hizmet sağlayacağından şüpheniz olmasın.

Yer Boyası

Yer Kaplama Malzemeleri

Epoksi boya, diğer boyalar gibi darbe aldığında aşınmaz ve hiçbir şekilde zarar görmez. Bunu kimyasal bir reçine olmasına ve oldukça kalın bir yapıya sahip olmasına borçludur. Üzerine gelen darbeleri tamamen emer ve zemine zarar gelmesini önler. Uygulanacak zemine istediğiniz renk ve tasarımda epoksi boya uygulaması yapılabilir. Epoksi boya, uygulanması oldukça zor ve uzmanlık gerektiren bir boya türüdür. Uzman olmayan kişiler tarafından doğru bir şekilde uygulanması imkansızdır ve bu kişiler tarafından uygulanmaya çalışılan epoksi boya tamamen boşa gider. Uygulama öncesi, uygulanacak ortamın test edilerek boyanın ne şekilde uygulanacağına karar verilmelidir. Nem, sıcaklık, basınç ve ortamın büyüklüğü gibi etkenler, boyanın yapısını etkilediği için tüm bunlar göz önüne alınarak profesyonel bir ekip tarafından uygulama işlemi gerçekleştirilmelidir. Netboya, Avrupa standartlarının üzerindeki altyapısı ve profesyonel personel kadrosuyla siz değerli müşterilerine eksiksiz bir hizmet sağlamaktadır.

Epoksi Yer Boyası

Epoksi boya günümüzde sadece üretim tesislerinde değil, hastaneler, spor salonları, müzeler ve daha birçok alanda tercih edilen bir boya türüdür. Tasarımın önemli olduğu müze gibi alanlarda, her renk ve tasarımda uygulanabilen epoksi boyayla 3 boyutlu tasarımlar yapmak da günümüz teknolojisi ile mümkündür. Kimyasal reçine yapısının bir avantajı olarak bakteri oluşumuna kesinlikle izin vermez. Hijyenin en üst seviyede olması gereken laboratuvar ve yemekhane gibi ortamlarda kullanılması insan sağlığını pozitif yönde etkiler. Epoksi boya, kimyasal madde veya herhangi bir sıvıyı geçirmediği için laboratuvarlarda kullanımı son derece verimli olmaktadır. Sıvıyı geçirmeyen yapısı sayesinde temizliği de çok kolay olan epoksi boya, sizi gereksiz temizlik masraflarından kurtarır.

Epoksi reçine fiyat ve boyanın uygulanma işlemleri hakkında detaylı bilgileri öğrenebilmek için iletişim bölümündeki telefon numaramızı arayarak haftanın her günü bizlere ulaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...