Epoksi Boya Nasıl Uygulanır

Sektörde epoxy boya olarak bilinen fakat Türkçe’de epoksi boya olarak yazılan bir boya çeşidini bugün Netboya olarak sizlere tanıtıyoruz. Epoksi boyalar sektöre yakın herkesin bildiği gibi özellikle üretim tesislerinde kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile beraber hastaneler, laboratuarlar ve hatta evlerde dahi epoksi boya kullanımı mümkündür. Uzun ömürlü olması ve bir çok avantaja sahip olması da epoksi boyanın tercih edilme sebepleri arasındadır. Netboya olarak bu boyanın satışını ve uygulanmasını profesyonel bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Özellikle normal boyalara göre çok daha farklı bir süreci olduğu için işin uzmanı olmayan kişiler tarafından uygulanması istenmeyen sonuçları doğurabilmektedir. Detaylı bilgileri birazdan sizlerle paylaşacağız fakat çok daha detaylı bilgi ve süreçler için Netboya ile iletişime geçebilirsiniz.

Epoksi Nereden Bulunur?

Epoxy Boya

Kimyasal reçine olan epoxy boya aslında bir yapışkandır diyebiliriz. Duvarlarda ve betonlarda bulunan yarıklara dolduğu zaman o yarıkları iki ucundan birbirine yapıştırır ve böylece yapışkan özelliği sayesinde duvarlar daha fazla deforme olmaz. Çok eski binalarda epoksi boyanın ilk tercih olmasının sebebi de budur. Sektördeki en büyük kullanım alanı ise zeminlerdir, çok geniş üretim tesislerinin zeminlerinde tek parça ve istenilen renkte hızlı bir şekilde uygulanabilir. Tabi öncesinde detaylı bir şekilde zemin çalışması yapılması gerekir. Epoksi boya uygulama işleminin büyük bölümü boya uygulama değil öncesinde yapılacak çalışmalarda gizlidir. Zira epoksi boya her ortamda tutmaz veya öncesinde uygun hale getirilmeyen ortamlarda verimsiz bir kullanıma yol açar.

Epoxy Boya Avantajları

Kimyasal veya herhangi bir sıvıyla hiçbir şekilde iletişime geçmeyeceği için yani sıvıları emmeyeceği için laboratuar ortamlarında kullanımı çok mantıklıdır. Bu sayede temizliği çok kolay olan zeminler aynı zamanda kimyasallar sebebiyle de aşınmamış olacaktır. Unutmadan söylemekte fayda var epoksi boya hiçbir şekilde bakteri üretimine izin vermez ve bu sayede hastane, yemekhane gibi hijyen şartlarının olduğu binalarda kullanımı da avantaj sağlayacaktır. Güçlü katman yapısı sayesinde aldığı darbelerde yıpranması çok zordur. Ağır iş makinelerinin düşmesi veya hareket ettirilmesi sonucunda normal boyalar anında aşınır ve çok kötü bir görüntü ile sizleri baş başa bırakır. Fakat epoksi boya yapısı gereği tonlarca ağırlık altında dahi yıpranmaz ve işletmenizin durumuna göre 5 ila 15 yıl arasında verimli bir kullanım ömrü sunmaktadır.

İşletmenize epoksi boya uygulatmak istiyorsanız epoksi boya fiyatlarını sitemiz üzerinden görebilir ve uygulama süreçleri hakkında detaylı bilgi almak adına iletişim bölümündeki bilgileri kullanarak bizlere günün her saatinde ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...