SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Epoksi Kaplama Self Leveling

 

 

 

EPOKSİ KAPLAMA Self Leveling

TANIM:

 Epoxy reçine esaslı, poliamin sertleştiricili, 3 komponentli solvent içermeyen aşınma, kimyasal ve mekanik direnci yüksek olan bir zemin kaplamadır.

ÖZELLIKLERİ:

 Solventsiz olup uygulaması kolay ve hızlıdır. Uygulandığı yüzeye mükemmel yapışırken, su geçirimsizlik ve kimyasallara karşı yüksek direnç sağlar. Basınç ve aşınma mukavemeti yüksektir. Hijyenik gereklere uygun yüzey meydana getirip mikropları barındırmaz ve kolay temizlenir.

UYGULAMA ALANI:

 Fabrikalar, montaj atölyeleri, depolar ve uçak hangarları gibi betonun aşırı yüklenmelere, özellikle aşınma kuvvetlerine maruz kaldığı durumlarda, tozuma istenmeyen yerlerde, yüzeyin kimyasallara karşı korunması istenilen durumlarda; hastane ve gıda tesisleri gibi temizlik ve sağlık açısından hijyenik ortam istenilen yerlerde kullanılır.

UYGULAMA
Yüzey Hazırlama ve Uygulama:
 Yeni beton ve çimento sıvanın en az 21 gün kürlenmesi gerekir. Kürlenmiş yüzeydeki harç artığı v.s. hafif kumlama veya fırçalama ile uzaklaştırıldıktan sonra Sembol Solventsiz Epoxy Şeffaf Astar  uygulanır. Eski beton ve çimento sıva yüzeyindeki eskiden kalma boya, kir, toz gibi gevşek parçacıklar kumlama, kazıma, fırçalama ile uzaklaştırılır. Yağ ve gres artıkları deterjanlı su ile temizlenir, nötralizasyon gerekiyorsa yüzey %3-4’lük hidroklorik asit veya asetik çözeltisi ile silinir ve su ile yıkanır. Astar  uygulamasından önce zeminin tamamen kuru olmasına dikkat edilmelidir. Astar uygulamasından sonra minimum 24 saat maksimum 3 gün sonra Epoxy Zemin Kaplama uygulamasına geçilir.

UYGULAMA:

 I. Komponent, II. Komponent ile homojen bir hal alıncaya kadar minimum 3 dakika karıştırılır. Karışıma istenilen kalınlığa göre III. komponent uygun miktarda ilave edilip son komponent 3-4 dakika karıştırılır. Elde edilen homojen karışım istenilen kalınlığı sağlayacak aletler (taraklı mala) yardımıyla hazırlanan zemine yayılır. Yüzeye yayılan taze kaplamanın hava kabarcıkları kirpi rulo ile alınır. İnce kaplama ise rulo ile uygulanabilir.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP