Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi Boya Zemin Kaplamaları

Epoksi Boya Zemin  Kaplamaları

İletişim 0 532 304 55 28

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

0 532 304 55 28

Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı.. +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı.. +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Epoksi Mortar (Harç) Kaplama Teknik Şartnamesi

Epoksi Mortar (Harç) Kaplama Teknik Şartnamesi

Epoksi Mortar (Harç) Kaplama Teknik Şartnamesi Epoksi Mortar (Harç) Kaplama Teknik Şartnamesi 1. Yüzey Hazırlığı Yapılması: Aderansı azaltacak yada engelleyecek; her türlü toz, boya, yağ, gres benzeri kir yüzeyden temizlenmelidir. Hasımn çok derinlere işlediği tabakalar var ise bu tabakaların kaldırılması gerekebilir. Yağlı bir yüzeye epoksi uygulaması yapılmaz. Yüzeyler sağlam, temiz ve pürüzlü hale getirilir. Hazırlanmış yüzeylere bir sonraki aşamada epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Astarın görevini yapabilmesi, betona tutunabilmesi için yüzey hazırlığının tekniğine uygun bir halde yapılması çok önemlidir. 1.1. Yüzey Tamiratı Yapılması: Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi hatalar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya müsait çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir.
Çatlakların derin olması ve zeminden su gelme tehlikesi varsa epoksi enjeksiyon yapılarak çatlak kesidinin doldurulması gereklidir.Çatlakların zaman arasında hareket ederek kaplamaya yansıması muhtemellığı var ise, cam elyaf ile güçlendirerek tamirat yapılması konusu değerlendirilmelidir. Bazı durumlarda epoksi enjeksiyon ile nem ve su transferi engellenememektedir. Bu durumlarda çatlak kesidini ve altındaki boşlukları dolduracak reaktif poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılmalıdır (Dekapol Uniject CN121). Bu durumda epoksi tatbik yapmadan önce uyulması gereken rutubet şartlarına ve bekleme sürelerine dikkat edilmelidir. 2. Epoksi Astar Uygulaması: Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su sorunları olmayan betonarme yüzey, epoksi astar atılmaya müsait hale getirilmiştir. Yüzeye Dekapol CP115 solventsiz epoksi astar uygulanır. Epoksi araç-gereç hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir ve malzeme benzeşik hale gelinceye kadar karıştırma işlemi devam eder. Araç-gereç sarfiyatı yüzey koşullarına bakılırsa değişiklik göstermektedir. Dekapol CP115 solventsiz epoksi astar, yüzeye rulo ile tek kat emprenye edilmelidir. Epoksi astar; boşlukları doldurur, yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır, hem de kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar. 3. Epoksi Mortar (Harç) Uygulaması: Dekapol CP115 solventsiz epoksi astar uygulanan yüzeylere uygulamadan hemen sonrasında Dekapol MEK203 uygulanır. Dekapol MEK mozaik epoksi kaplama malzemesi hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir. Araç-gereç homojen hale ulaştıktan sonra C bileşeni (silis-kuvars dolgu) yavaş yavaş ilave edilir. Yaklaşık 3 dk daha karıştırıldıktan sonrasında ara kat uygulamasına geçilebilir. Dekapol MEK203 istenilen renkte ve kalınlıkta (4,0 - 10,0 mm) uygulanabilir. Serme işlemi tamamlandıktan sonra perdah makinesi ile sıkıştırılarak yüzey düzeltilir.
4. Epoksi Mortar Kaplama Son Kat Uygulaması: Dekapol MEK203 solventsiz epoksi ara kat uygulanan yüzeyler rutubet, toz ve hava akımından korunmalı. Herhangi bir şekilde yaya yada araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte ara kat uygulamasından 8 saat sonra üzerine son kat olarak, Dekapol CT425 solventsiz epoksi boya uygulanır. Epoksi Mortar kaplama malzemesi olan Dekapol CT425, hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir ve bileşenler homojen oluncaya kadar karıştırmaya devam edilir. Dekapol CT425 solventsiz epoksi boya, istenilen renkte, çekpas ve rulo ile uygulanır. Uygulama bittiğinde portakal desenli (hafifçe pürüzlü) bir yüzey elde edilir. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak, yüzey 48 saat arasında yaya trafiğine açılabilir. 4. Genel Notlar: • Kaplanacak alan boş ve temiz olacaktır.
• Zemin kaplaması işlemi sırasında diğer çalışanların girmesine izin verilmeyecektir.
• tüm pencere ve kapılar yerleştirilmiş ve kapalı olacaktır.
• Hava dolaşımı ve yüzeyde su sızıntısı olmamalıdır.

    TOP