Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi Boya Zemin Kaplamaları

Epoksi Boya Zemin  Kaplamaları

İletişim 0 532 304 55 28

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

0 532 304 55 28

Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı.. +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı.. +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Epoksi Boya Betonarme Zeminler için Teknik Şartname

Epoksi Boya  Betonarme Zeminler için Teknik Şartname

Epoksi Kaplama veya Epoksi Boya Yapılacak Betonarme Zeminler için Teknik Şartname 1. Epoksi Kaplama veya Epoksi Boya Uygulanacak Beton Yüzeyler: Epoksi boya veya epoksi kaplama yapılacak beton derslikının en az C25 Basınç dayanımı: 25 N/mm2) ve beton yüzey çekme dayanımının 1,5 N/mm2 üzeri olması gerekmektedir. Oluşabilecek çekme gerilmelerine karşı çift kat çelik hasır veya projesine uygun donatılarının yerleştirilmiş olması gerekir. Epoksi tatbik yapılacak yüzeyde yüzey sertleştirici kullanılmamalıdır. Yüzey, perdah makinesinde tepsi takılı haldeyken düzgün bir şekilde perdahlanmalı, pürüzsüz ve dalgalanma olmayan bir yüzey elde edilmelidir. Perdah makinesinden sini çıkartılarak ince perdah yapılmasına gerek kalmamıştır. Çatlak kontrolü için genel mühendislik kuralları çerçevesinde derz kesim işlemi yapılmalıdır. Epoksi boya yada epoksi kaplama yapabilmek için betonun bağıl rutubet oranının %5'in altında olması icap eder. şu demek oluyor ki; mevsim ve ortam koşullarına bağlı olmakla birlikte beton dökümünden itibaren 2-4 hafta kadar geçmelidir. Gerekli rutubet koşulları ve bekleme süreleri sağlanamıyorsa, farklı astar ve kaplama sistemleri değerlendirilmelidir. 2. Epoksi Kaplama-Epoksi Boya Yapılması Saha Şartları ve Uygunluk Testleri: 2.1. Genel:
Epoksi kaplama yada epoksi boya yapılabilmesi için, saha betonunun yukarıda tariflenen teknik özelliklerde olması gereklidir. Yüzeyin epoksi uygulamaya uygun olup olmadığına bu bilgiler ışığında karar verilecektir. Beton yüzeyi sağlam, tam olarak bitirilmiş, çatlaksız,kuru, yüzey üzerindeki tüm parçacıklardan, tozdan vb. Arındırılmış olmalıdır. Yüzeyler çukur, kırık, çatlak, segregasyon şeklinde yanlışlar içermemeli ve tozumamalıdır. Epoksi uygulanan yüzeyler sadece uygulandıkları yüzeyler kadar sağlam olurlar. Mutlaka epoksi kaplama veya epoksi boya yapılacaksa, bütün yüzeyin yenilenmesi gerekebilir. 2.2 Beton Basınç ve Çekme Dayanımı:
Epoksi uygulama yapılacak yüzeyde, beton basınç dayanımı minimum C25 standardında ve beton yüzey çekme dayanımı en az 1,5 N/mm2 olmalıdır. Çekme dayanımı kontrolü çekme kontrol cihazı (Pull Off Çekme test aygıtı) ile yapılmalıdır. 2.3. Sıcaklık ve nem:
Epoksi uygulaması için, ortam sıcaklığının 10°C 'nin üzerinde, beton yüzeyi sıcaklığının 5°C ‘nin üzerinde, beton nem nispetının koşulsuz %5 ve altında, koşullu %9 ve altında, ortamdaki bağıl nem oranının 23°C için %76 ‘nın altında olması gerekmektedir. Bağıl nemin; şebnem noktası olarak da söylenen yoğuşma sıcaklığının altında olması gerekmektedir. Beton nem oranı nemölçer kullanılarak ölçülmeli, icap ettiğinde ortam sıcaklığı yükseltilmelidir.
• Kaplanacak alan boş ve pak olacaktır.
• Zemin kaplaması işlemi esnasında diğer çalışanların girmesine izin verilmeyecektir.
• bütün pencere ve kapılar yerleştirilmiş ve kapalı olacaktır.
• Hava dolaşımı ve yüzeyde su sızıntısı olmamalıdır.

    TOP