Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi de 20% Yaz İndirimi

Epoksi Boya Zemin Kaplamaları

Epoksi Boya Zemin  Kaplamaları

İletişim 0 532 304 55 28

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

Yüzde yüz Kalite % 100 Tecrübe

0 532 304 55 28

Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı.. +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı.. +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Epoksi Boya Teknik Şartnamesi

Epoksi Boya Teknik Şartnamesi

1. Yüzey Hazırlığı Yapılması:Epoksi boya işinin birinci adımı olarak; gevşek parçacıkların, düşük mukavemetli şerbet tabakasının alınması ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amacıyla, yüzey hazırlığı yapılacaktır. Yüzey hazırlığı, vakumlu bilyeleme makinesi (Blastrac), mermer silim makinesi, elmas uçlu el makineleri veya rotatiger ile yapılmalıdır.
Aderansı azaltacak yada engelleyecek; her türlü toz, boya, yağ, gres benzeri leke yüzeyden temizlenmelidir. Yağın çok derinlere işlediği tabakalar varsa bu tabakaların kaldırılması gerekebilir. Yağlı bir yüzeye epoksi uygulaması yapılmaz. Yüzeyler sağlam, pak ve pürüzlü hale getirilir.
Hazırlanmış yüzeylere bir sonraki aşamada epoksi astar uygulaması yapılacaktır. Epoksi astar yüzey ile yapılacak boya arasındaki bağlayıcı katmandır. Astarın görevini yapabilmesi, betona tutunabilmesi için yüzey hazırlığının tekniğine müsait bir şekilde yapılması çok önemlidir. 1.1. Yüzey Tamiratı Yapılması:
Çukur, çatlak, kırık, segregasyon gibi yanlışlar epoksi astar ve epoksi harç ile yapılır. 4-5 mm den daha derin ve büyük alanlı tamiratlar epoksi kaplamaya uygun çimento esaslı tamir harçları ile de yapılabilir. Çatlakların derin olması ve zeminden su gelme tehlikesi varsa epoksi enjeksiyon yapılarak çatlak kesidinin doldurulması gereklidir. Çatlakların zaman içinde hareket ederek kaplamaya yansıması muhtemellığı var ise, cam elyaf ile güçlendirerek tamirat yapılması mevzusu değerlendirilmelidir. Bazı durumlarda epoksi enjeksiyon ile rutubet ve su transferi engellenememektedir. Bu durumlarda çatlak kesidini ve altındaki boşlukları dolduracak reaktif poliüretan enjeksiyon uygulaması yapılmalıdır (Dekapol Uniject CN121). Bu durumda epoksi tatbik yapmadan önce uyulması gereken rutubet şartlarına ve bekleme sürelerine dikkat edilmelidir. 2. Epoksi Astar Uygulaması:
Temizlenmiş, çatlak ve derz tamiratı yapılmış, nem ve su problemlerı olmayan betonarme yüzey, epoksi astar atılmaya uygun hale getirilmiştir. Yüzeye Dekapol CP115 solventsiz epoksi astar uygulanır. Epoksi araç-gereç hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir ve malzeme homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemi devam eder. Araç-gereç sarfiyatı yüzey koşullarına gore değişiklik göstermektedir. Dekapol CP115 solventsiz epoksi astar, yüzeye rulo ile tek kat emprenye edilmelidir. Epoksi astar; boşlukları doldurur, yüzeyin darbe ve kimyasal direncini arttırır, bununla birlikte kendisinden sonra gelen katların yüzeye yapışmasını sağlar. 3. Birinci Kat Epoksi Boya Uygulaması:
Dekapol CP115 Solventsiz Epoksi Astar uygulanan yüzeyler rutubet, toz ve hava akımından korunmalı. Herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte astar uygulamasından 8 saat sonra üzerine Dekapol CT425 Solventsiz Epoksi Boya istenilen renkte, çekpas ve rulo ile 0,300 kilo/m2 sarfiyat olacak şekilde uygulanır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir ve karışım homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemi devam eder. 3.1. Son Kat Epoksi Boya Uygulaması:
Dekapol CT425 solventsiz epoksi boya uygulanan yüzeyler rutubet, toz ve hava akımından korunmalı, herhangi bir şekilde yaya veya araç trafiğine açılmamalıdır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı değişmekle birlikte ara kat epoksi boya uygulamasından 8 saat sonrasında üzerine Dekapol CT425 solventsiz epoksi boya uygulanır. Epoksi malzeme hazırlanırken önce A bileşeni (epoksi reçine) düşük devirli karıştırıcı ile karıştırılır, karıştırma işlemi devam ederken yavaş yavaş B bileşeni (epoksi sertleştirici) üzerine ilave edilir ve karışım homojen hale gelinceye kadar karıştırma işlemi devam eder. Tatbik işlemi, istenilen renkte; rulo ve çekpas kullanarak; 0,300 kg/m2 sarfiyat olacak şekilde yapılır. Hava ve ortam sıcaklığına bağlı olarak, yüzey 48 saat arasında yaya trafiğine açılabilir. 4. Genel Notlar:
• Kaplanacak alan boş ve pak olacaktır.
• Zemin kaplaması işlemi esnasında öteki çalışanların girmesine izin verilmeyecektir.
• bütün pencere ve kapılar yerleştirilmiş ve kapalı olacaktır.
• Hava dolaşımı ve yüzeyde su sızıntısı olmamalıdır.

    TOP