Epoksi Ara Kat Kaplama

Epoksi ara kat film tabaka kalınlığı istenilen zeminlerde kullanılır. Epoksi ara kat kaplama genellikle endüstriyel epoksi kaplamalarda ihtiyaç duyulan bir kaplamadır. Epoksi ara kat zeminin sürtünme ve aşınmaya karşı mukavemetini artırarak, lamine eder. Epoksi ara kat Üzerine gelecek son kat uygulamanın zemine daha düzgün uygulanmasını ve yapışmasını sağlar. Ara kat epoksi zemin kaplama self Leveling tekniği ve multi Layer sisteminin bir parçasıdır. Sanayi tipi uygulamalarda ve orta ölçekli kaplamalarda zemin beton plağının segragosyonlu olduğu yerlerde, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu durumlarda alt yapı oluşturmak amacı ile kullandığımız sistemdir.

Epoksi ara kat kaplama işlemi yapılarak elde edilen farklı epoksi kaplamalar uzun ömürlü kaplamaların başında gelmektedir. Bunun da başlıca avantajları ara kat epoksi kaplamanın öncesinde kullanılan epoksi astarın üzerinde film tabaka kalınlığı yaparak üzerine gelecek olan son kat kaplamanın taşıyacağı yükü paylaşmasıdır. Ara kat epoksi kaplama uygulamalarının değişik uygulama teknikleri mevcuttur. zemin beton plağının durumuna göre rulo ile sürme tekniği,çelik mala ile sıyırma, çelik mala ile self Leveling uygulama, Mastarlı ara kat uygulama veya püskürtme sistemle ara kat uygulama yapmak mümkündür. Ara kat epoksi uygulaması yapılmış zeminlerde düz camsı, yarı mat veya mat düz camsı, portakal kabuğu görünümlü, zımpara yüzeyli, dekoratif, farklı tasarımlı, uygulama yapmak seçenekler arasındadır.

Epoksi Topik Kaplaması(Portakal Görünüm)

 

Portakal kabuğu desenli epoksi topik kaplama özel bir kaplamadır. Kaymaz zemin elde etmek için kullanılır. Yaya trafiğini etkileyen kaygan zeminlerin güvenli ve estetik konuma gelmesine olanak verir. Islak çalışma alanlarında zemine güvenli basıldığından dolayı tercih sebebidir. Portakal kabuğu desenli epoksi kaplamanın Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir. Epoksi topik kaplama kumlu kaydırmaz yüzey görünümlü, yüksek fiziksel ve kimyasal dayanımlı, solventsiz, epoksi esaslı zemin kaplama sistemidir. Epoksi topik kaplama endüstriyel zeminler, yağlı üretim yapılan ortamlar, sulu üretim yapılan ortamlar, otopark zeminleri ve rampalarında vb. yerlerde kullanılır. Epoksi topik zemin kaplama kaymazlık istenmeyen zeminlerde tercih edilir. Aynı zamanda tozumazlık sağlanır. Epoksi topik kaplama çeşitli sıvıların emilemini engeller ve ağır trafiğe dayanıklıdır.

Altyapısı portakal kabuğu görünümlü epoksi zemin kaplama uygulamasına hazır konuma getirilmiş zeminlerde sürme (rulo) veya mala ile uygulanır. Yapılan uygulama kürünü almadan sıvı halde iken mercan rulo ile ismini aldığı grenli veya tekstürlü tabir ettiğimiz deseni alır. Talebe göre astar üzeri Portakal kabuğu görünümlü ince sınıfında epoksi zemin kaplama uygulaması yapmak mümkünken istenirse çok katmanlı multilayer sistemi ile de (çok katmanlı sistem) orta sınıf veya kalın sınıfına giren Portakal kabuğu görünümlü epoksi zemin kaplama yapılabilmektedir. Diğer epoksi kaplama çeşitlerinde olduğu gibi portakal kabuğu görünümlü epoksi zemin kaplamanın da geniş bir renk yelpazesi vardır. Ana sayfamızda bulunan renk kartelamızdan renk tercihinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Seçtiğiniz renkler arasında herhangi bir fiyat farklılığı mevcut değildir. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Otopark Epoksi Kaplama

Otopark epoksi kaplama yaya ve araç trafiğine uygun, aşınma ve sürtünmelere dayanıklı bir kaplama türüdür. Açık veya kapalı otoparklarda kullanılır UV ışınlarından etkilenmez renk değiştirmez. Kullanıldığı alana estetik ve şıklık katar. Tozumayı engeller, ayrıca su geçirimsiz olduğundan dolayı su yalıtımı görevi de yapar. Her rengi mevcut olup, temizlenmesi kolay ve pratiktir. Otopark epoksi zemin kaplama kapalı otoparklar ve açık otoparklar olarak ikiye ayrılır. Her iki otoparklarda da farklı zemin kaplama sistemi uygulanır. Açık veya kapalı otoparklarda epoksi kaplamalar belli bir beklenti ve ihtiyaç üzerine talep edilmektedir.
Otopark epoxy kaplamalarının avantajları istenilenden bir hayli fazladır. Bu nedenle otoparklarda epoksi kaplama uygulaması sıklıkla tercih edilen rağbet gören bir konuma gelmiştir.

Kapalı otoparklarda kullandığımız portakal kabuğu görünümlü otopark epoksi kaplama sistemi görselliğin ve tozumasızlığın yanı sıra yaya ve araç sürücüleri için güvenli sürüş ortamı sağlar. Grenli epoxy reçine sanayi tipi bir epoksi olduğundan ötürü kolay kolay çizilmez ve deforme olmaz bu nedenle uzun ömürlüdür. Zemin beton plağının kalitesine göre sistem belirlenmekte olup, ince veya orta kalınlıkta portakal kabuğu görünümlü epoksi kaplama yapılır.

Açık otoparklarda ise UV dayanımından dolayı poliüretan self Leveling veya poliüretan portakal kabuğu görünümlü reçine ile garaj otopark zemin kaplama yapılır. Açık otoparklarda kullandığımız poliüretan reçine ile yapılan otopark zemin kaplamalar UV dirençli olduklarından dolayı renk solması yapmaz. Her türlü doğa şartlarına karşı mukavemet gösterir. Ayrıca poliüretan ve epoksi reçineler aşırı soğuklarda özellikle açık alanlardaki otopark sıkıntılarının başında gelen buz tutma olayını engeller.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...