SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Dekoratif Boya

Efekt aparatları kullanılarak yapılan duvar dekorasyonudur ve bir çok çeşidi mevcuttur. Klasik boyalardan sıkılanlar için kesinlikle tavsiyemizdir. Normal saten boya arasında olağanüstü farkı vardır. Ayrıca yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. İsterseniz evinizin bütün duvarlarına, isterseniz salonunuza,ya da belirleyeceğiniz bir köşeye uygulayabiliriz.En bilindik modeli italyan boya dır.

Dekoratif Boyanın Özellikleri

Uygulamaya göre şekil alırlar. Belli başlı özellikleri;ışıkta farklı, gölgede farklı efektler meydana getirir.Yüksek silinebilme özelliğine sahiptir.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Su bazlı olduğu için kokmaz, insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.İç mekanlar için idealdirler,Parçacıklı yapısı ve tonlama etkisi ile düzgün olmayan duvar yüzeylerini kolayca saklar.Özellikle bazı çeşitleri;Mermer efekti görüntüsü verir.Yüksek parlaklığından dolayı renkler canlı ve ışıl ışıldır.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Modifiye reçine yapısından dolayı yıkanabilir.Yüzeylerde orijinal ışık üretir, çarpıcı yansıma ve ışıltılar oluşturur.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan uygun bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde, ahşap ve metal panellerde uygulanabilir.Bazı malzemelerle ise Yüzeyde antik çağ efekti sağlayan yapısı vardır.Kadifemsi bir doku verir.

Dekoratif Boya Tarihçe

Aslında bir sanat çeşidi olarak dünya tarihi kadar eskidir. Ve sayısız çeşidi ile dekoratif boya için bir tarihçe oluşturmak bir kitap oluşturmak demektir.
M.Ö 1000 yıllarında,Fenike kıyılarında bazı deniz kabuklularının bezlerindenerguvan renginde bir boya elde ediliyordu.Meksika ve Orta Amerika’da,hanım böceğinin gövdesi kurutulduktan sonra, tozundan kırmızı boya yapılıyordu.İşte dekoratif boyanın da tarihi bu boya ile başlar.

UDekoratif Boya gulama

Binaların iç kısımlarındaki duvar,sıva brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazılık sonrası uygun astarı ile birlikte kullanılır.
Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlendikten sonra yüzeyde bozukluklar var ise akrilik macun ile düzeltilmelidir.

Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler mutlaka astarlanır.Uygulama öncesi ürün iyice karıştırılmalıdır.Paslanmaz çelik mala ile yüzeye 1 kat uygulanır. Yüzeyde gereken düzgünlük ve kapatma elde edilmezse ikinci kat uygulama yapılır. 24 saat sonra malzeme kuruyunca yüzey ince zımpara ile zımparalanır. Zımparalama işlemi bittikten sonra yüzey üzerine spatula veya mala ile malzeme üzerine istenilen efekt uygulaması yapılır. Yüzeyi daha parlak hale getirmek için çelik mala ve spatula ile malzeme üzerinden tekrar geçilir.Uygulama yapılacak yüzeyin ve ortamın sucaklığı +5˚C ve +35˚C arasında olmalıdır.

 

Dekoratif BoyaUygulama Alanı

 

Binaların iç kısımlarındaki duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile birlikte kullanılır. Akrilik emülsiyon esaslı, metalik pigmentler ihtiva eden ipeksi gümüş sedef bitişli dekoratif kaplamadır.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan Crystalline uygun bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde , ahşap ve metal panellerde uygulanabilir. Ayrıca Duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile beraber kullanılır.

Uyarılar

Rüzgârlı ve sıcak havalarda kuruma çabuk olacağından geniş yüzeylerde ek yeri olmaması için duvar estetiği göz önünde bulundurularak bir etapta bitirilebilecek alanlar seçilmeli, bantlanmalı ve ara vermeden seri uygulama yapılmalıdır. Aksi halde malzeme israf olacağı gibi zaman kaybı ve estetik kusur oluşacaktır.

Dekoratif Boya Nasıl Yapılır

Sağ menüde yer alan bir videomuz izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çelik mala ile duvara uygulanmalıdır. Duvardaki sıva üstüne de uygulanabilir.ir çok türünün yanında tercih sebebi olan 2 türü vardır. İnce ve orta, boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz. Duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır. Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır. Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır. Dekoratif görüntü için 2. Ürün de duvara uygulanır. Bu ürün plastik mala ile uygulanmalıdır. Ürün uygulaması bittikten sonra plastik mala ile kurumadan düzenlenip, sıkıştırıldıktan sonra dekoratif boya işlemi gerçekleşmiş olur.

Dekoratif Boya Fiyatları

En çok tercih edilen çeşidi italyan boyadır. ve bu boyanın malzemesinin yanında işçilik fiyatıda önemlidir. Ve uygulama esnasında yapılacka hatalar ciddi israflara neden olabilir.Güncel fiyat almanız doğru olandır. Öte yandan istediğiz özellikler,beğendiğiniz desen fiyat farkı oluşturmaktadır. Bu yüzden telefon desteği almanız sağlıklı kararlar vermniz açısından önemlidir.

Sıra Dışı Dekoratif  Boya Uygulama Örnekleri

View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/dekoratif-boya.html#sigProGalleria3e9aa945af

İletişim

Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 532 421 76 67 ve +90 212 534 75 49

View the embedded image gallery online at:
https://netboya.com/dekoratif-boya.html#sigProGalleria9a9b282ef8

Dekoratif boyanın bir çok çeşidi mevcuttur. Bu yüzden istenen moedli bilmeden fiyat vermemiz mümkün değil.Lütfen bizden ne istediğiniz söyleyin bizde fiyat verelim.Lütfen bizden katalog talep edin,beğendiğiniz modelin size fiyatını verelim.

TOP