Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Dekoratif Boya

Efekt aparatları kullanılarak yapılan duvar dekorasyonudur ve bir çok çeşidi mevcuttur. Klasik boyalardan sıkılanlar için kesinlikle tavsiyemizdir. Normal saten boya arasında olağanüstü farkı vardır. Ayrıca yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. İsterseniz evinizin bütün duvarlarına, isterseniz salonunuza,ya da belirleyeceğiniz bir köşeye  uygulayabiliriz.En bilindik modeli italyan boya dır.

Özellikleri

Uygulamaya  göre şekil alırlar. Belli başlı özellikleri;ışıkta farklı, gölgede farklı efektler meydana getirir.Yüksek silinebilme özelliğine sahiptir.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Su bazlı olduğu için kokmaz, insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.İç mekanlar için idealdirler,Parçacıklı yapısı ve tonlama etkisi ile düzgün olmayan duvar yüzeylerini kolayca saklar.Özellikle bazı çeşitleri;Mermer efekti görüntüsü verir.Yüksek parlaklığından dolayı renkler canlı ve ışıl ışıldır.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Modifiye reçine yapısından dolayı yıkanabilir.Yüzeylerde orijinal ışık üretir, çarpıcı yansıma ve ışıltılar oluşturur.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan uygun  bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde, ahşap ve metal panellerde uygulanabilir.Bazı malzemelerle ise Yüzeyde antik çağ efekti sağlayan yapısı vardır.Kadifemsi bir doku verir.

Tarihçe

Aslında bir sanat çeşidi olarak dünya tarihi kadar eskidir. Ve sayısız çeşidi ile dekoratif boya için bir tarihçe oluşturmak bir kitap oluşturmak demektir.
M.Ö 1000 yıllarında,Fenike kıyılarında bazı deniz kabuklularının bezlerindenerguvan renginde bir boya elde ediliyordu.Meksika ve Orta Amerika’da,hanım böceğinin gövdesi kurutulduktan sonra, tozundan kırmızı boya yapılıyordu.İşte dekoratif boyanın da tarihi bu boya ile başlar.

Uygulama

Binaların iç kısımlarındaki duvar,sıva brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazılık sonrası uygun astarı ile birlikte kullanılır.
Uygulama yapılacak yüzeylerdeki her türlü kir yağ, kabarmış boyalar ve tozlar temizlendikten sonra yüzeyde bozukluklar var ise akrilik macun ile düzeltilmelidir.

Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler mutlaka astarlanır.Uygulama öncesi ürün iyice karıştırılmalıdır.Paslanmaz çelik mala ile yüzeye 1 kat uygulanır. Yüzeyde gereken düzgünlük ve kapatma elde edilmezse ikinci kat uygulama yapılır. 24 saat sonra malzeme kuruyunca yüzey ince zımpara ile zımparalanır. Zımparalama işlemi bittikten sonra yüzey üzerine spatula veya mala ile malzeme üzerine istenilen efekt uygulaması yapılır. Yüzeyi daha parlak hale getirmek için çelik mala ve spatula ile malzeme üzerinden tekrar geçilir.Uygulama yapılacak yüzeyin ve ortamın sucaklığı +5˚C ve +35˚C arasında olmalıdır.

 Uygulama Alanı

 

Binaların iç kısımlarındaki duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile birlikte kullanılır. Akrilik emülsiyon esaslı, metalik pigmentler ihtiva eden ipeksi gümüş sedef bitişli dekoratif kaplamadır.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan Crystalline uygun bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde , ahşap ve metal panellerde uygulanabilir. Ayrıca Duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile beraber kullanılır.

Uyarılar

Rüzgârlı ve sıcak havalarda kuruma çabuk olacağından geniş yüzeylerde ek yeri olmaması için duvar estetiği göz önünde bulundurularak bir etapta bitirilebilecek alanlar seçilmeli, bantlanmalı ve ara vermeden seri uygulama yapılmalıdır.  Aksi halde malzeme israf olacağı gibi zaman kaybı ve estetik kusur oluşacaktır.

Nasıl Yapılır

Sağ menüde yer alan bir videomuz izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çelik mala ile duvara uygulanmalıdır. Duvardaki sıva üstüne de uygulanabilir.ir çok türünün yanında tercih sebebi olan 2 türü vardır. İnce ve orta,  boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz.  Duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır.  Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır.  Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır. Dekoratif görüntü için 2. Ürün de duvara uygulanır. Bu ürün plastik mala ile uygulanmalıdır. Ürün uygulaması bittikten sonra plastik mala ile kurumadan düzenlenip, sıkıştırıldıktan sonra dekoratif boya işlemi gerçekleşmiş olur.

Dekoratif Boya Fiyatları

En çok tercih edilen çeşidi italyan boyadır. ve bu boyanın malzemesinin yanında işçilik fiyatıda önemlidir. Ve uygulama esnasında yapılacka hatalar ciddi israflara neden olabilir.Güncel fiyat almanız doğru olandır. Öte yandan istediğiz özellikler,beğendiğiniz desen fiyat farkı oluşturmaktadır. Bu yüzden telefon desteği almanız sağlıklı kararlar vermniz açısından önemlidir.

Sıra Dışı Dekoratif Boya Uygulama Örnekleri

 • Click to enlarge image dekoraitfduvaryunusvekaz.png
 • Click to enlarge image dekoratifordek.png
 • Click to enlarge image kartalucan.png
 • Click to enlarge image leylek.png
 • Click to enlarge image uzankartal.png
 •  

İletişim

Netboya Erciyes Dekorasyon firmamız,yılların verdiği tücrübe ve birikim ile,konusunda uzmanlaşmış ustaları ile,Türkiye genelinde uygulama hizmeti vermektedir.  Ücretsiz danışmanlık ve keşif hizmeti alabilirsiniz. Bize 7/24 ulaşabileleceğiniz telefon numaralarımız: +90 532 421 76 67  ve  +90 212 534 75 49

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image 10.jpg
 • Click to enlarge image 11.jpg
 • Click to enlarge image 12.jpg
 • Click to enlarge image 2.jpg
 • Click to enlarge image 3.jpg
 • Click to enlarge image 4.jpg
 • Click to enlarge image 5.jpg
 • Click to enlarge image 6.jpg
 • Click to enlarge image 7.jpg
 • Click to enlarge image 8.jpg
 • Click to enlarge image 9.jpg
 •  

Dekoratif Boya Fiyatları

Dekoratif boyanın bir çok çeşidi mevcuttur. Bu yüzden istenen moedli bilmeden fiyat vermemiz mümkün değil.Lütfen bizdne ne istediğiniz söyleyin bizde fiyat verelim.
Dekoratif boyamayla evlerinize yepyeni bir soluk getirebilirsiniz. Dekoratif efekt boyalarla , efekt aparatları kullanılarak yapılan dekoratif boyamalar evinize ihtişam katabilir. İsterseniz evinizin her yerine , isterseniz bir odanıza ya da belirleyeceğiniz bir köşeye dekoratif boyama uygulayabiliriz.

Ancak önemli bir sorun var, dekoratif boya fiyatlarını mı bilmiyorsunuz.Lütfen bizden katalog talep edin,beğendiğiniz modelin size fiyatını verelim. Ayrıca dekoratif boya hakkında geniş bilgiye dekoratif boya sayfamızda ulaşabilrisiniz.

Dekoratif Uygulamalar

Dekoratif Uygulama örnekleri

 

 

 

Dekoratif Boya Uygulama Örnekleri

Dekoratif boya uygulama resim ve videolarını sayfa içerğinde görebilirsiniz. Dekoratif uygulama ile evlerinize tazr bir nefes getirmeniz mümkün.. Dekoratif boyalarla , efekt aparatları kullanılarak yapılan dekoratif boyamalar evinize ihtişam katabilir.Aşağıda size sunduğumuz dekoratif boya uygulamalarından birini seçmeniz yeterli.Sonraki süreçte evleriniz için harika dekoratif boya uygulaması netboya ekibince hazırlanmış olacak.

Dekoratif Boya Uygulama örnekler

Simli dekoratif duvar

 

İtalyan boya ile beraber dekoratif boya uygulaması

Sırf alçı ile dekoratif duvar

 

 

Dekoratif Sıva

Oldukça hızlı gelişen dekorasyon dünyası genelde eski üsullerin gelişmişi olarak karşımıza çıkmakta.İşde bunlardan biride Dekoratif Sıva.Buyurun ilgili yazı.
İç duvarlarda kağıt yerine dekoratif sıva: Desen seçenekleri pürüzsüz yüzeyden, evinizin ya da dekorasyonunuzun atmosferine uygun rustik yapıya kadar değişebilir. Mineral yapı sıvası veya zarif yüzeyler için rustikyapı sıvası : Mineral rulo sıvası farkedilir yapılar için uygundur.Astarlama :Her sıvanın alt zeminin temiz, çatlaksız ve kuru olması gerekir. Sıvamak istediğiniz duvarları, tebeşirlenen veya kumlanan alt zeminleri sıvanın iyi yapışması için derinlik astarıyla bir fırça ya da bir boyacı fırçasıyla duvara sürün ve iyice kurumasını bekleyin en az 3 saat.

Alt zeminin kartonpiyer ya da ahşap olması halinde bir mineral sıva astarı ile astarlayın. Mineral veya rustik yapı sıvası bir ovma tahtasıyla sürülür ve yayılır. Rulo sıvası çok farklı aletlerle daha sonra işlenebilir. Ham sıvaya şekil vermek için çok çeşitli takımlar kullanabilirsiniz, örneğin bir mala, bir delikli rulo, farlı büyüklüklerde fırçalar, spatul veya yapı ruloları. Piyasada satılan sıvalar sürülmeye hazırdır.Sıvanın karıştırılmasıHazırlama basittir : Toz malzemeyi ambalajda yazılı talimata göre temiz suya dökün ve bir karıştırıcıyla karıştırın. Karıştırıcı matkabınızın önüne takılacak şekilde de olabilmektedir. Önemli: Karıştırılmış sıvının içinde topaklar bulunmamalıdır. Kısa bir olgunlaşma süresinden ve bir kez daha karıştırdıktan sonra sıvayı kullanabilirsiniz. Sıvayı yalnızca gerektiği kadar hazırlayın. Sıva çok uzun süre beklerse kusursuz olarak kullanılabilme özelliğini kaybeder. Sıvanın sürülmesi ve işlenmesi: Tüm sıvalar bir ovma tahtasıyla duvara sürülür, homojen olarak dağıtılır ve düzeltilir.Ovma sıvalar sürüldükten sonra tane büyüklüğüne çekerler. Bundan sonra ovma sıvaya istediğiniz şekli ve yapıyı verebilirsiniz. Mineral yapı sıvasını bir malayla sürebilirsiniz. Ondan sonra plastik bir düzleştirici veya bir ovma tahtasıyla üzerinde çalışabilirsiniz. Böylece, zevkinize göre çapraz,istavroz veya yuvarlak yapılar elde edebilirsiniz.Dekor sıvasıyla şekillendirme olanaklarıDekor sıvasıyla çalışırken duvarlarınızı ayrı ayrı ve yaratıcı bir şekilde şekillendirme olanağına sahip olursunuz. Dalgalar, daireler, üçgenler, çizgiler, zikzaklarla, ya da yalnızca parmak izlerinizle (tüm aile bireylerinizin katılması ve böylece duvarda ölümsüzleşmesi güzel bir fikir değil mi?) vurgular oluşturun. Parmaklarınızla, süngerlerle, kızartma kepçeleriyle, fırçalarla, kalın dişli bir tarakla ya da bir hamur raspasıyla çalışın. Bir süngerle, benekli bir duvar elde edersiniz; bir kabartma merdanesiyle ön plana çizgiler çıkarabilirsiniz, eski bir sünger rulo ince bir yapı, büyük bir tavan fırçası ise rustik bir yapı kazandırır. Iyi bir oda iklimi için sıva yalnızca güzel görünmez, kolay işlenmesi yanında da daha birçok avantajı vardır : Doğal bileşenlerin yüksek oranda olması ve yüksek difüzyon yeteneği sayesinde sıva inşaat biyolojisi açısından kusursuz bir oda iklimi sağlar. Duvarlarda renk: Renkli mi seversiniz? O halde sıvayı sürmeden önce dispersiyon bazında (azami %5) tam tonlu boyalarla renklendirebilirsiniz. Daha güçlü renkleri, sıvanmış duvarları rulo veya fırça kullanarak dispersiyon boyasıyla boyayarak elde edersiniz. Önemli : Rulo veya fırça ile boyamaya, sıva yapılan duvar tamamen kurumadan başlamayın.Kafes yapının sıvayla kombinasyonu.Kafes yapının görünür şekilde açıkta bulunduğu eski odalarda sıva özellikle ilginç görünür.Burada sıva işlemine başlamadan önce tüm köşe, kenar, kiriş, eşi çıtası ve pencere doğramalarını dikkatle kapatın. Böylece daha sonra sıva lekeleri nedeniyle canınız sıkılmaz. Kafes yapının sıva işlemi sırasında şunu unutmayın : Çalışacağınız parça için gerekenden daha fazla sıva hazırlamayın, zira fazla miktar kurur ve kullanılamaz hale gelir. Sıvadan sonra yapıştırma şeritlerini yüzeyle dar açı yapacak şekilde çekerseniz zahmetsizce sökülürler. Bu işlem sırasında tane tane ilerleyin. Zemini de yeterli miktarda folyoyla örtün – sıva lekelerinin döşemeden temizlenmesi çok zahmetlidir.Sıvayla çalışanlara yararlı bilgiler Çalışma ve kuruma süreçlerinde ortamda daima iyi bir havalandırma sağlayın. Temiz hava yeni sıvanmış duvarınızın kuruma süresini kısaltır. Daha sonra yapacağınız işlere ancak sıva tamamen kuruduktan sonra geçin. Çimento içeren sıvalarhigroskopiktir : su tutarlar. Bu arada cildinizin nemini de emerler. Bu nedenle, çalışırken daima eldiven takın. Sıva gözünüze kaçarsa derhal bol suyla yıkayın ve bir doktora başvurun. Daha iyisi: Koruyucu gözlük kullanın.

 

Dekoratif Duvar Resimleme

İsterseniz evinizin bütün duvarlarına , isterseniz salonunuza,ya da belirleyeceğiniz bir köşeye dekoratif resimleme ve boyama uygulayabiliriz.Klasik boyalardan sıkılanlar için kesinlikle tavsiyemizdir. Dekoratif efekt boyalarla ,efekt aparatları kullanılarak yapılan duvar dekorasyonudur ve bir çok çeşidi mevcuttur. Netboya ya özgün dekoratif resim kabartma tarzı dekorasyon uygulamamız da mevcuttur. Bunun dışında dekoratif boya'nın çeşitleri bulunmaktadır.Sizlerle dekoratif boya video ve resim galerimizi paylaşmaktan mutlululk duyarız.

Dekoratif Tarzlar İçin Önerilerimiz

17 Yüzyıl mimarisini dönüştürmek için çeşitli yollar izlemeniz gerekir.Binanıza yada ofisinize  17.yüzyıl havası verebilrisiniz.Bunun için aşağıda yazdıklarımızı uygulamanız yada uygulatmanız veya bize ulaşmanız gerekebilir.Tek başına olmamanız işinizi kolaylaştırır. Çünkü siz kalıbı oluştururken, boya çabucak kuruyarak "solma" efekti yapmanıza olanak vermeyebilir.Başarılı bir sonuç elde edeceğiniz bir kalıp oluşturmak için size önereceğimiz ipuçları;

 • Kalıbın arkasına sprey yapıştırıcı sıkın.
 • Kalıplar çok büyük olduğunda onları duvara tutturmak için bant kullanın ve avucunuzu kullanarak tümünü duvarda düzleştirin. Küçük bir miktar boyayı temiz bir kaba dökün, fırçanın uçlarını boyaya bastırın ve boyanın çoğunu kenarına sıyırın.
 • Fırçayı devamlı küçük hareketlerle saatin ters yönünde döndürün. Çok fazla "doldurmayın".
 • Boyama işlemini bitirir bitirmez kalıbı dikkatle duvardan sıyırın. Tamamen kuruduktan sonra, ikinci kalıbınızı yerleştirin ve devam edin.

Yalnızca az miktarda boya kullanın ve sonra eskimiş görüntüsü vermek için kalıp oluşturulmuş alana sıkıştırılmış eski çay peçetesiyle ya da pamuklu bir eşarpla hemen hafifçe dokunun. Bir sonraki kalıp alanına geçmeden önce önceki kalıp alanının kurumasını bekleyin..

Bu yöntemle 17 yüzyıl mimarisinin dokunuşlarını mekanlarınıza yansıtabilirsiniz.

Daha kolay yolu ise bize ulaşmanız...

Dekoratif Uygulama örnekleri

 

Dekoratif Boya Uygulaması

Dekoratif boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.

Dekoratif boya evinizin görünümünü tamamen değiştirebilir hatta sizin ruh halinizi bile değiştirebilir.Dekoratif boya yaparken, normal boya yaparken kullandığımız malzemelerden farklı malzemeler kullanırız(sünger mala, çelik mala, plastik mala, efektif fırçalar, desen fırçaları gibi ). Dekoratif boya yapmak ustalık ister yani el alışkanlığınızın olması gerekir. Eğer usta değilseniz ve el alışkanlığınız yoksa kullanmadığınız bir yüzeyde birkaç deneme yaptıktan sonra evinizin duvarlarına uygulamalısınız. Çok şık duran, evinize güzellik katan dekoratif boyanın uygulanması şöyledir;

Dekoratif boya çelik mala ile duvara uygulanabilir. Duvardaki sıva üstüne direk uygulanabilir. 2 türü vardır. İnce ve orta,  boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz.  Boya duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır. 

Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır. 

Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır. Dekoratif görüntü için 2. Ürün de duvara uygulanır. Bu ürün plastik mala ile uygulanmalıdır. Ürün uygulaması bittikten sonra plastik mala ile kurumadan düzenlenip, sıkıştırıldıktan sonra dekoratif boya işlemi gerçekleşmiş olur.

Dekoratif Bir Sergiye ne Dersiniz?

Eviniz biraz genişse mevcut birikimlerinizle iyi bir sergi açabilirsiniz.Sergide eksikleriniz olursa bize söleyin tamamlayalım.Buyurn önce yazıyı okuyun.Dekoratif objeleri biriktirmeyi seviyorsanız, evinizin dekoruna en uygun sergileme alternatifini seçerek, bütün koleksiyonunuzu sergileyebilirsiniz.Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan Fransız,

İngiliz ve Polonya porselenleri özel el işliği ve zarif desenleri ile koleksiyonerlerin her dönem ilgisini çekmiştir. Porselen tutkunlarındansanız, farklı objelerle karıştırmadan ve aynı desenleri bir arada sergileyebilirsiniz. Özellikle açık renk ahşap raflarda ve yan yana dizerseniz, dikkati bu noktaya odaklayabilirsiniz.
Çocukluğumuzu hatırlatan minik arabalar, aslında oldukça değerli koleksiyon parçaları olabilir.

Çoğumuzun vazgeçemediği anılarımızı tazeleyen oyuncak arabaları parlak renkleri, farklı desenleri ve modelleri ile hem eğlenceli hem de dekoratif aksesuarlar olarak değerlendirebilirsiniz. Ait olduğu yıllara ya da modellerine göre gruplayarak, sehpa veya raf üzerinde sergileyebilirsiniz. Camlı dolaplar da şık seçenekler arasındadır.

Eski saatler oldukça değerli ve yapıldıkları dönemin stilini ve sanatını yansıtırlar. 17 ve 18. Yüzyıl saatleri klasik akımı temsil ederken, 20 ve 21. Yüzyılın saatlerinde yalın, modern ve teknolojik özellikleri yakalamak mümkündür. Dönemlerine göre ayırarak sergileyebilirsiniz. Duvar saatlerini, kendi aralarında bir grup yaparak, yan yana asarak sergilemenizi öneriyoruz.

 

Kitaplar çok değerlidir. Kullanılan yazı dili, cilt ya da kağıt tiplerine göre de dönemlerine ayrılan kitapların restorasyonu oldukça zordur. Eski yıllara ait ve oldukça yüksek değer taşıyan kitaplardan bazıları dünyanın sayılı müzelerinde sergileniyor. Kitapları, konularına ya da tarihlerine göre dizerek sırlayabilirsiniz. Cam kapaklı bir dolap bu iş için uygun bir seçenek, böylece kitaplar tozlanmamış olur. Ancak size tavsiyemiz, kitapları sergilerken önlerine biblo gibi süs eşyaları koymamanızdır. Aksi halde hem değerini yitirirler, hem de çok karışık bir görüntü elde edersiniz.

Özel günlerde hediye edilen veya gezdiğiniz şehirlerden hatıra olarak aldığınız objeler güzel anılara dalma hatırlanması için saklanır. En dikkat çekenleri ise şehirlerin sembolü haline gelmiş heykeller ve o bölgeye ait el yapımı aksesuarlardır. Bu tarz dekoratif objeler için, daha çok büfe üstü ya da küçük sehpalar tercih edebilirsiniz. Farklı boyutta olanları bir arada kullanarak, güzel bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Evler İçin Dekoratif Uygulama örnekleri

Dekoratif Boya Nedir

Dekoratif boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. Dekoratif boya nın çeşitleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor. İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor. İsterseniz İtalya'dan ithal edilen bu boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. Boyaların bir kısmı ise mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması. Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor. Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroom'larda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor. İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırıyoruz. Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Antik efektli bir görüntüye sahip olan italyan boya iç cephelerde kullanılırken country tarzını, dev şöminelerin ısıttığı dağ evlerini ve doğayı mekânlarda yansıtmayı sevenler için üretilmiş,onlrca çeşidi ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

Simli dekoratif duvar

İtalyan boya ile beraber dekoratif boya uygulaması

Sırf alçı ile dekoratif duvar

Dekoratif Desenler

Duvarlara desen ve dekorasyon ekleyerek, on sekizinci yüzyıl stilindeki bir mekanda oldukça modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Dekoratif desenler geri döndü, dolayısı ile kalıplar da böylece duvarlara hareket eklemenin ucuz ve çok yönlü bir yolunu sunuyor. Geri dönmeyen tek şey baskın kontrast renk kullanımları, bu nedenle kalıp oluşturmak için bir ekiple çalışmak ve "solmuş" bir görüntü elde etmek için boyanın bir kısmını çıkarmak gerekir.

Tek başına olmamanız işinizi kolaylaştırır. Çünkü siz kalıbı oluştururken, boya çabucak kuruyarak "solma" efekti yapmanıza olanak vermeyebilir.

Başarılı bir sonuç elde edeceğiniz bir kalıp oluşturmak için size önereceğimiz ipuçları:

1. Kalıbın arkasına sprey yapıştırıcı sıkın.

2. Kalıplar çok büyük olduğunda onları duvara tutturmak için bant kullanın ve avucunuzu kullanarak tümünü duvarda düzleştirin. Küçük bir miktar boyayı temiz bir kaba dökün, fırçanın uçlarını boyaya bastırın ve boyanın çoğunu kenarına sıyırın.

3. Fırçayı devamlı küçük hareketlerle saatin ters yönünde döndürün. Çok fazla "doldurmayın".

4. Boyama işlemini bitirir bitirmez kalıbı dikkatle duvardan sıyırın. Tamamen kuruduktan sonra, ikinci kalıbınızı yerleştirin ve devam edin.

Yalnızca az miktarda boya kullanın ve sonra eskimiş görüntüsü vermek için kalıp oluşturulmuş alana sıkıştırılmış eski çay peçetesiyle ya da pamuklu bir eşarpla hemen hafifçe dokunun. Bir sonraki kalıp alanına geçmeden önce önceki kalıp alanının kurumasını bekleyin

 

Dekoratif Uygulama örnekleri

TOP