Saten Boya
Devamı +

Saten Boya

Saten boya uygulama ve satış hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Dekoratif Boya

Dekoratif Boya Efekt aparatları kullanılarak yapılan duvar dekorasyonudur ve bir çok çeşidi mevcuttur. Klasik boyalardan sıkılanlar için kesinlikle tavsiyemizdir. Normal saten boya arasında olağanüstü farkı vardır. Ayrıca yüzlerce çeşidi bulunmaktadır. İsterseniz evinizin bütün duvarlarına, isterseniz salonunuza,ya da belirleyeceğiniz bir köşeye  uygulayabiliriz.En bilindik modeli italyan boya dır.

Dekoratif Boya Özellikleri

Uygulamaya  göre şekil alırlar. Belli başlı özellikleri;ışıkta farklı, gölgede farklı efektler meydana getirir.Yüksek silinebilme özelliğine sahiptir.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Su bazlı olduğu için kokmaz, insan sağlığına ve çevreye zarar vermez.İç mekanlar için idealdirler,Parçacıklı yapısı ve tonlama etkisi ile düzgün olmayan duvar yüzeylerini kolayca saklar.

Özellikle bazı çeşitleri;Mermer efekti görüntüsü verir.Yüksek parlaklığından dolayı renkler canlı ve ışıl ışıldır.Yüksek su buharı geçirgenliği sayesinde su buharının dışarıya atılmasını ve nefes almasını sağlar.Modifiye reçine yapısından dolayı yıkanabilir.Yüzeylerde orijinal ışık üretir, çarpıcı yansıma ve ışıltılar oluşturur.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan uygun  bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde, ahşap ve metal panellerde uygulanabilir.Bazı malzemelerle ise Yüzeyde antik çağ efekti sağlayan yapısı vardır.Kadifemsi bir doku verir.

Dekoratif Boya Tarihçe

Aslında bir sanat çeşidi olarak dünya tarihi kadar eskidir. Ve sayısız çeşidi ile dekoratif boya için bir tarihçe oluşturmak bir kitap oluşturmak demektir.
M.Ö 1000 yıllarında,Fenike kıyılarında bazı deniz kabuklularının bezlerindenerguvan renginde bir boya elde ediliyordu.Meksika ve Orta Amerika’da,hanım böceğinin gövdesi kurutulduktan sonra, tozundan kırmızı boya yapılıyordu.İşte dekoratif boyanın da tarihi bu boya ile başlar.

Dekoratif Boya Uygulama

Eski boyalı ve yeni boyanacak yüzeyler mutlaka astarlanır.Uygulama öncesi ürün iyice karıştırılmalıdır.Paslanmaz çelik mala ile yüzeye 1 kat uygulanır. Yüzeyde gereken düzgünlük ve kapatma elde edilmezse ikinci kat uygulama yapılır. 24 saat sonra malzeme kuruyunca yüzey ince zımpara ile zımparalanır. Zımparalama işlemi bittikten sonra yüzey üzerine spatula veya mala ile malzeme üzerine istenilen efekt uygulaması yapılır. Yüzeyi daha parlak hale getirmek için çelik mala ve spatula ile malzeme üzerinden tekrar geçilir.Uygulama yapılacak yüzeyin ve ortamın sucaklığı +5˚C ve +35˚C arasında olmalıdır.

Dekoratif Boya Uygulama Alanı

Binaların iç kısımlarındaki duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile birlikte kullanılır. Akrilik emülsiyon esaslı, metalik pigmentler ihtiva eden ipeksi gümüş sedef bitişli dekoratif kaplamadır.İç cephe yüzeyleri için ideal bir dekoratif kaplama olan Crystalline uygun bir astar kullanıldığında tüm alçı yüzeylerde , ahşap ve metal panellerde uygulanabilir. Ayrıca Duvar, sıva, brüt beton ve ahşap yüzeylerde yüzey hazırlık sonrası uygun astarı ile beraber kullanılır.

 

 • Click to enlarge image dekoraitfduvaryunusvekaz.png
 • Click to enlarge image dekoratifordek.png
 • Click to enlarge image kartalucan.png
 • Click to enlarge image leylek.png
 • Click to enlarge image uzankartal.png
 •  

Uyarılar

Rüzgârlı ve sıcak havalarda kuruma çabuk olacağından geniş yüzeylerde ek yeri olmaması için duvar estetiği göz önünde bulundurularak bir etapta bitirilebilecek alanlar seçilmeli, bantlanmalı ve ara vermeden seri uygulama yapılmalıdır.  Aksi halde malzeme israf olacağı gibi zaman kaybı ve estetik kusur oluşacaktır.

Dekoratif Boya Yapılır

Sağ menüde yer alan bir videomuz izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca çelik mala ile duvara uygulanmalıdır. Duvardaki sıva üstüne de uygulanabilir.ir çok türünün yanında tercih sebebi olan 2 türü vardır. İnce ve orta,  boyayı mala ile duvara uygulamaya başlayabiliriz.  Duvara olabildiğince pürüzsüz uygulanır.  Uygulama işlemi bittikten 12 saat sonra yine aynı ürün duvara mala ile uygulanır.  Uygulanan ürün kurumadan sünger mala ile temizlenir ve sıkıştırılır. Dekoratif görüntü için 2. Ürün de duvara uygulanır. Bu ürün plastik mala ile uygulanmalıdır. Ürün uygulaması bittikten sonra plastik mala ile kurumadan düzenlenip, sıkıştırıldıktan sonra dekoratif boya işlemi gerçekleşmiş olur.

Dekoratif Boya Fiyatları

En çok tercih edilen çeşidi italyan boyadır. ve bu boyanın malzemesinin yanında işçilik fiyatıda önemlidir. Ve uygulama esnasında yapılacka hatalar ciddi israflara neden olabilir.Güncel fiyat almanız doğru olandır. Öte yandan istediğiz özellikler,beğendiğiniz desen fiyat farkı oluşturmaktadır. Bu yüzden telefon desteği almanız sağlıklı kararlar vermniz açısından önemlidir.

 

 • Click to enlarge image 1.jpg
 • Click to enlarge image 10.jpg
 • Click to enlarge image 11.jpg
 • Click to enlarge image 12.jpg
 • Click to enlarge image 2.jpg
 • Click to enlarge image 3.jpg
 • Click to enlarge image 4.jpg
 • Click to enlarge image 5.jpg
 • Click to enlarge image 6.jpg
 • Click to enlarge image 7.jpg
 • Click to enlarge image 8.jpg
 • Click to enlarge image 9.jpg
 •  

Dekoratif Boya Nedir

Dekoratif boya çok renkli bir etki yaratan dekoratif bir sistemdir.Tabanlı çiziklere karşı dirençli bir yapıdadır, italyan boya yıkanabilir  özellikte olup "ağır iş" gerektiren cephe kaplamalarına ihtiyaç duyduğumuz halka açık yerler için uygundur. Dekoratif boya nın çeşitleri eşsiz, kendine özgü etkisi, ışık, renk tonları ve nüanslardan oluşuyor. İç ve dış cephelere olduğundan farklı, şık ve şaşırtıcı görünüm kazandırmak artık elimizde. Evler, villalar, oteller, barlar, restoranlar, okullar, dini yapılar, ticaret merkezleri, show roomlar, eğlence mekânları, diskotekler dekoratif boyalar sayesinde mermer, gümüş, granit, kadife dokusu hissi veren duvarlara sahip olabiliyor. İsterseniz İtalya'dan ithal edilen bu boyalarla duvarlarınız metal veya altın kaplanmış gibi görünebiliyor. Boyaların bir kısmı ise mor ışıkta, BLB tür ampullü mekânlarda üç boyutlu renk efektleri yansıtıyor olması. Arzuya göre, bu tür boyalar kullanılmış duvarlara herhangi bir görüntü gizlenebiliyor ve sadece özel ışıklar devreye girdiği zaman görüntü kendini gösteriyor. Salonlarda, genç odalarında, gece kulüplerinde, showroom'larda ve özellikli kafelerde kullanılan dekoratif boyalar ilgi çekerken suni ve doğal ışıklarda farklı görünümler sergiliyor. İç ve dış mekân boyalar olarak sınıflandırılan boyalar kullanılan malzeme ve uygulama için metre kare üzerinden fiyatlandırıyoruz. Türkiye genelinde hizmet vermekteyiz.

Antik efektli bir görüntüye sahip olan italyan boya iç cephelerde kullanılırken country tarzını, dev şöminelerin ısıttığı dağ evlerini ve doğayı mekânlarda yansıtmayı sevenler için üretilmiş,onlrca çeşidi ile ilgi odağı olmaya devam ediyor.

 

Simli dekoratif duvar

İtalyan boya ile beraber dekoratif boya uygulaması

Sırf alçı ile dekoratif duvar

TOP