Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Silikonlu Boya Nasıl Uygulanır?

Silikonlu Boya Nasıl Uygulanır?

GEREKLİ MALZEMELER: Renk seçimini yaptığınız Boya, kestirme fırçası (3 yada 4 numara), kısa tüylü olan su bazlı saten sulosu (20cm. lik ya da 25cm.lik), küçük parmak rulo ya da kalorifer fırçası, boya ızgarası tercih edin, mobilyaları kapatmak için ince naylon, yerlerin batmayacakşekilde kapatmak için kalın naylon, kağıt bant 5cm.lik boş bir kova, rulolar için sap 1,5 ya da 2mt.(Duvarınız alçılı ise; kısa tüylü su bazlı saten rulosu, alçılı değil ise ;uzun tüylü platik boya rulosu kullanın.)

BOYADAN ÖNCE HAZIRLIK Tamir gerekiyorsa duvarınızı alçı ile ya da su bazlı macunlarla, spatula yardımı ile düzeltip kuruduktan sonra ince zımpara (örn.180 no.) ile düzeltin.
Eski boyanız plastik boya ise binder astar kullanın. Astarınız kuruduktan sonra boyanıza başlayın. Eski boyanız su bazlı silikonlu silinebilir boya ise direkt boyamaya başlayabilirsiniz.
Boyanızı rahatca çalışabileceğiniz geniş bir kovaya aktarın. Boyanızı üzerinde yazan miktarda sulandırın ve iyice karıştırın. (Boya karıştırma çubuğu ya da matkap ucuna takılan karıştırıcıları kullanabilirsiniz.) (Boyalar genellikle yüzde 10 ile 30 arasında sulandırılır. Fakat bazı boyalar sulandırılmaz. Zeytinyağı kıvamında olsun.)
Kapı, pencere kenarlarını ve süpürgeliklerinizi kağıt bant ile bantlayın. Mobilya ve yerlerinizi naylon ile kaplayın, naylonun kenarlarından kağıt bant ile tutturabilirsiniz. SU BAZLI SİLİKONLU BOYA NASIL YAPILIR? Tavanda  boyanacaksa önce tavandan başlanmalıdır 1. katı boyayın birkaç saat sonra 2. katı boyayın.
Fırçanız ile tavan duvar birleşim yerlerini, kapı-pencere diplerini ve süpürgeliklerin Kestirme boyasını yapın. Mümkün olduğunca yavaş ve kalın kat boya ile kestirme yapın. Kestirme yapacağınız boyayı ayrı bir kaba aktararak yapın ve iz kalmaması için daha fazla sulandırın.
Su bazlı silinebilir boyayı geniş ve temiz kovaya aktarın sonra ruloyu boya yüzeyi üzerinden yuvarlayarak (ruloyu tamamen daldırmayın) parelel batırın boyayı miktar olarak eşit almaya çalışın. Ya da rulonuzu boyaya batırdıktan sonra boya ızgarasını kovanın kenarına sarkıtarak ruloyu boyaya daldırdıktan sonra ızgara üzerinde 1-2 kez döndürün ve boyanın fazlasını atın.
Sadece yukarı ve aşağı hareketlerle çok hızlı yapmadan duvarlarınıza yahut tavanınıza boyayı uygulayın. Birinci katı bu şekilde bitirdikten sonra boyanın üzerindeki tavsiye edilen kuruma süresine göre ya da birkaç saat sonra 2. katı da aynı şekilde yapın. (İyi kurumamış boyadan sonra ikinci katı yapmak boyanın tam rengini vermez ve kapatmasını kötü etkiler.)
Boyama işlemi bittikten sonra, boya duvarda kurumadan boş rulo ile duvarınızın üzerinden tekrar geçin. (Bu işlem hataların kapanmasına yardımcı olur.)
Boyamanız bittikten sonra kağıt bantlarınızı boya kurumadan yavaşça çıkartın. Plastik ve su bazlı silinebilir boyaların kuruma süresi birkaç saattir.
Kenarlara bulaşan boyanızı hemen ıslak bez yardımıyla silerseniz iz bırakmaz ve kolay temizlenir.

    TOP