SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Taş Lavabolar

 

 

Banyolarda dekorasyon açısından uzun süredir bu monotonluk devam ediyordu. Elbette çok şık, farklı dokunuşlara sahip ve göz alıcı banyo tasarımlarına her dönem sık sık rastlıyoruz, ama yine de modern banyo dekorasyonlarında hep aynı malzemeler ve aynı biçimler kullanılıyordu. Bu aslında biraz da normal çünkü modern banyo dekorasyonları söz konusu olduğunda belirli bir işlevi yerine getirmeye odaklanan en ferah ortamı oluşturacak şekilde dekorasyonlar ortaya çıkarmak zorundasınız ve bu da belirli kalıplar dahilinde gerçekleşiyor. Doğal taşlar banyo dekorasyonlarında zemin ve duvar kaplamaları olarak da kullanılabiliyor elbette ama bizim bugünkü konunuz lavabolar. Banyo aksesuarları denilince ilk akla gelen ve banyonun baş rol oyuncularından biri olan lavabolarda oyma doğal taş tasarımlar bugün oldukça revaçta.

Doğal taş lavaboların benzersiz olmalarının nedeni çoğunun el oyması olmasıdır. Profesyonel taş ustaları tarafından özel olarak oyularak ve sonra belirli izolasyon işlemlerinden geçirilerek suya dayanıklı hale getirilen ve lavabo yapısına dönüştürülen doğal taşlar ekolojik olarak da çevreye hiç zarar vermeyen bir üretim biçimine sahip.  Bugün fabrikasyon ürünlerde bile model ve tasarım yelpazesinin genişliği tartışılamaz bile. Kareden dikdörtgene, yuvarlaktan ovale pek çok farklı şekilli, renkli ve genişlikte lavabo modeline her an rastlayabiliyoruz. Söz konusu lavabo malzemesi doğal taş olunca da bu çeşitlilikte hiç azalma olmuyor demek mümkün çünkü taş da nihayetinde şekil verilebilen bir malzeme ve bu da oldukça farklı lavabo ünitelerini ortaya çıkarabiliyor. Bugün fabrikasyon ürünlerde bile model ve tasarım yelpazesinin genişliği tartışılamaz bile. Kareden dikdörtgene, yuvarlaktan ovale pek çok farklı şekilli, renkli ve genişlikte lavabo modeline her an rastlayabiliyoruz. Söz konusu lavabo malzemesi doğal taş olunca da bu çeşitlilikte hiç azalma olmuyor demek mümkün çünkü taş da nihayetinde şekil verilebilen bir malzeme ve bu da oldukça farklı lavabo ünitelerini ortaya çıkarabiliyor.

Biliyorsunuz doğal taşlar da kendi içlerinde oldukça büyük farklılıklar gösteriyorlar. Nehir taşlarından travertenlere kadar pek çok farklı taş çeşidi bugün dekorasyon alanlarında kullanılıyor. Bu örnekte dış yüzeyi pürüzlü olan natürel dokulu taş lavabo ise daha nadir yerel taşlardan üretilmiş. Lavabonun içi belirli kaplamalarla pürüzsüz hale getirilirken dış kısmındaki pürüzlü doğal taş yapısı banyoya karakter ve doku kazandıran şık bir ayrıntı olarak öne çıkıyor. Dilerseniz Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir

Tümü
Epoksi Boya
TOP