SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Küvet Modelleri

 

 

Küvetler pratik ve hızlı duşakabin ünitelerine rahatlatıcı ve keyifli bir alternatif olarak banyo dekorasyonlarında her zaman kendilerine yer buluyorlar. Küvetlerin dinlendirici ve keyifli işlevleri tercih sebebi olmalarını sağlayan tek neden değil elbette. Estetik olarak da banyonun tüm çehresini değiştirebilen kuvvetli birer tasarım unsuru olan küvetler farklı modelleriyle farklı tarzlara da uyum sağlıyorlar. Eğer banyonuzda bir küvet varsa, mutlaka banyo dekorasyonun odak noktası da küvet olacaktır.  Şehir hayatına meditatif bir iyileştiricilik katan küvetler banyo deneyimini tamamen değiştiren unsurlar. Her küvet modelinin farklı karakteristik özellikleri vardır. Bağımsız ve pençe ayak küvetler banyo dekorasyonlarında daha cesur ve merkezi bir estetik yaratır. Duvarlı, gömme ve köşe tip küvetlerse küçük banyolarda yer tasarrufu sağlayarak keyifli bir banyo alanı yaratabilmenin anahtarlarıdır.

Bugünün modern banyo dekorasyonlarında en sık karşılaştığımız küvet modellerinin başında bağımsız küvetler geliyor. Bir duvara yaslanmayan bu küvet modellerinin en çarpıcı özellikleri banyonun istediğiniz noktasında konumlanabiliyor olmaları. Oval modellerden dikdörtgen şekillere kadar pek çok farklı yapıda tasarlanabilen bağımsız küvetler geniş banyolarda keyifli ve şık bir ortam yaratmak için bire bir. Ya da daha akıcı bir tasarım ve daha minimalist ve modern bir gösteriş için ideal olan yuvarlak küvetler de son yılların banyo dekorasyonu trendlerinden birini oluşturuyor. Tabi yuvarlak küvet için geniş bir alana ihtiyacınız olduğunu unutmayın.  Daha klasik bir model olan peçeli yani kısaca ayaklı küvet olarak da adlandırılan bu küvet modelleri de aslında bağımsız küvetlerin bir alt kategorisi olarak değerlendirilebilir. Bu tasarımlarda bağımsız küvet teknesi dört pençe ayak üzerinde durur. Ayaklar genellikle pençe şeklinde tasarlandığı için bu ismi almışlardır ancak daha minimal ve düz ayaklı küvetlere rastlamak da mümkündür

Bir diğer model ise küvetin ve ayrıca bir duş kabinin yan yana kurulduğu kapsamlı tasarımlardan oluşuyor. Bu tasarımlarda küvet ve duş için ayrı bir alan duş kabinin içine sığdırılıyor. Ya da daha geleneksel bir küvet istiyorsanız ve evinizde hamam konforu istiyorsanız, bu örnekteki gibi geleneksel Osmanlı tipi, mermer ve mozaik kullanılarak tasarlanmış şık, geniş, keyifli ve lüks bir küvet tasarımı aradığınız model olabilir. Dilerseniz Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP