SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Elektrik Prizleri

 

 

Evlerimizde yaşam kalitemizi ve konforumuzu arttırmanın yollarından biri de elektrik tesisatının ve aksamlarının sağlam, güvenli ve ihtiyacımızı karşılayacak şekilde dizayn edilmiş olması. Gündelik yaşantımızı etkileyen ve dekorasyon ya da mimariden bahsedildiğinde pek de ilk akla gelmeyen görünmez ayrıntılar arasında elektrik aksamlarını sayabiliriz. Her ne kadar geri planda kalsalar da aslında düşündüğünüzde elektrik kullanılan her yerde, yani bugünün yaşam koşullarında her odada günlük yaşantınızda en çok kullanılan aksamların başında geliyor anahtar ve prizler.

Öncelikle, evini, evinin elektrik tesisatını yeniletenler ya da yeni ev yaptıranlar için önemli olan malzeme ve model seçimine değinerek başlayalım. Temel aydınlatma elemanları olan ve her odada kullanılan tepe ışıklarını yakmaya yarayan anahtarlar ya da diğer adıyla elektrik düğmeleri ve evdeki elektrik ihtiyacımızı karşılamamızı sağlayan prizler yaşam alanlarımızda en çok kullandığımız elektrik aksamları arasında yer alıyor. Anahtar priz ürün gruplarında bugün artık herkesin sadece elektrikçilerde değil, tüm yapı marketlerde ya da internet mağazalarında kolaylıkla bulabileceği pek çok model ve seçenek var.

Teknoloji çağında yaşadığımız için odalarda bulunan sabit prizler bugünün yaşam tarzları için oldukça yetersiz kalıyor ve daha fazla priz ihtiyacını gidermek için de çoklu priz ve uzatma kabloları gibi çözümlere başvuruyoruz. Tabii çoklu prizler söz konusu olduğunda güvenliğiniz için son teknoloji ürünü akım korumalı prizleri tercih edebilirsiniz. Sıradan çoklu prizlerden kullanıyorsanız, prizin tüm gözlerini doldurduğunuzda prizin ya da prize takılı olan elektronik aletlerin bozulma riskini göze almış oluyorsunuz aslında. Çünkü standart çoklu prizler ve uzatma kabloları onlara bağlanan cihazların kullandığı voltajı regüle etmiyorlar. Bu da tüm prizler dolu olduğunda yangına ya da elektrik çarpmasına dahi yol açabilecek riskler taşıyor diyebiliriz. Akım korumalı prizlerde ise fazla yüklenmeye ve yüksek voltaja karşı koruyan bir teknoloji devrededir ve içlerinde bulunan sigorta sistemleri sayesinde tüm bu risklerin önüne geçmiş olursunuz. Eğer çocuklu bir evden söz ediyorsak mutlaka çocuk korumalı elektrik prizlerini tercih etmelisiniz. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP