SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Yer Döşeme Renk Seçimi

 

 

Renk uyumu bir evin dekorasyonunun ve iç tasarımının doğru olup olmadığını gösteren en önemli şeylerden biri. Özellikle zemin ve duvarlar, geniş yüzeyler ve yemel iç mimari unsurlar oldukları için renk ve malzeme seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Yanlış renkte bir yer döşemesi söz konusu odanın kasvetli, karanlık, olduğundan daha küçük ve dar görünmesine neden olabilir. Zeminlerde renk seçimi söz konusu odada yaratmak istediğiniz atmosfer konusunda da oldukça etkilidir. Açık renkler mekana daha huzurlu, daha dingin ve yalın bir his verecektir. İyimser bir enerji ve eğlenceli dokunuşlar için sarı tonları, daha doğal ve sofistike bir ambiyans için koyu kahve tonları tercih edebilirsiniz.

Zemin döşemelerini seçeceğiniz odanın büyüklüğü, renk seçiminde büyük rol oynayan etmenlerden biri. Geniş alanlar koyu renk tonlarında daha sıcak ve bütünlüklü görünür; açık renk tonları ise geniş alanlarda soğuk bir his yaratabilir. Aynı prensip tersi yönde de düşünülebilir. Küçük bir odada doğru renk tercihleri yapmak fark yaratan bir ferahlık ve genişlik hissi ortaya çıkarır. Beyaza yakın tonlar, krem rengi, bej veya açık meşe gibi daha açık, doğal zemin tonları kullanmak küçük alanları daha ferah ve aydınlık hale getirir. Ya da başka bir seçenek olan epoksi reçineler, dekorasyonda nispeten yeni bir malzeme diyebiliriz. Zemin döşemelerinde parlak ve pürüzsüz bir doku oluşturan epoksi kaplamalar aslında her renkte uygulanabiliyor. eğer pürüzsüz bir parlaklıkla ışıl ışıl bir zemin istiyorsanız aradığınız kaplama malzemesi epoksi olabilir.

Mermer görünümü de son yıllarda nostaljik dokunuşlarla geri dönen trendlerden biri. Zeminlerde mermer kaplamalar hem lüks, hem şık, hem seçkin, hem de ferah ve akıcı bir görünüm oluşturuyor. Tabi tıpkı brüt betonda olduğu gibi mermer dokusunu da taklit eden mermer görünümlü parke ve karolar da kullanabilirsiniz. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP