SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Duvar Lambası

 

 

Bir evin enerjisini ve ambiyansını tamamen değiştirebilen en önemli dekorasyon unsurlarından birinin aydınlatma sistemleri olduğuna sık sık değiniyoruz. Işıklandırma, ev ve iş yeri dekorasyonlarında yalnızca daha güzel ve şık bir ortam yaratmak için değil, aynı zamanda daha kullanışlı alanlar yaratmak için de oldukça önemli bir dekorasyon faktörü. Duvar aydınlatmaları da işte bu noktada oldukça işe yarar aksesuarlardır. Duvara ya da modeline göre bazen tavana doğru ışık yansıtan, aydınlatma apliği olarak da isimlendirilen duvar armatürleri hem göz yormayan hem de katmanlı ve farklı noktaları bir ışıklandırma sistemi oluşturmak için oldukça ideal seçenekler. Duvar aydınlatma unsurlarının bir başka avantajı ise hem genel ışıklandırmada hem de dekorasyona göre yardımcı ışıklandırma ögesi olarak kullanılabilir olmaları. 

Duvar lambası denilince her ne kadar akla ilk olarak genellikle göz hizasına yakın kullanılan ağlikler gelse de aslında küçük ve odanın tamamına yayılan duvar lambaları kullanarak da genel bir aydınlatma düzeneği oluşturmak mümkün. Bunun için küçük armatür seçenekleri ile tavana yakın ve birbirleri ile belirli aralıklarla tüm duvara yayılan modelleri kullanabilirsiniz. Ayrıca genel duvar aydınlatması modelleri arasında ışığı yalnızca yukarıya doğru değil aşağıya doğru da yansıtan çift taraflı modeller daha hoş ve stil sahibi bir ışıklandırma ortaya çıkarıyor. Tabi ki duvar aydınlatma modellerinden söz ederken klasik aplik modellerini es geçmek mümkün değil. Zamana meydan okuyan bir şıklıkla bugün hâlâ en çok tercih edilen duvar ışıklandırma stillerinden birini oluşturan bu aplikler yaşam alanlarınızda vurgulayıcı birer ışık kaynağı olarak kusursuz bir görünüm ortaya koyarlar.

Eğer sıra dışı ve benzersiz bir aydınlatma uygulaması arıyorsanız duvara yerleştirilen led şeritler sayesinde duvarın içinden tavana kadar uzanan, bazen bu örnekte olduğu gibi tavan ve duvar aydınlatmasının bir arada tasarlandığı ya da istenildiği takdirde farklı tasarımlarla uygulanan duvara gömme ışıklandırma sistemleri çağdaş ve yeni nesil bir ambiyans ortaya koyuyor ve geleceğe yönelik bir dekorasyon yaratmanıza yardımcı oluyor. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP