SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Pencere Modelleri

 

 

Pencereler sağlıklı ve yaşanabilir bir ev için en temel ihtiyacımız olan hava ve güneş ışığını bize ulaştıran iç mimari ögelerdir ve bu yüzden boyutlarından formlarına, imal edildikleri malzeme tercihlerinden açılma şekillerine kadar her şeyleri ile dekorasyon, mimari ve yerleşim açısından oldukça önemli bir yer tutuyorlar.Bunun için de bir ev yaptırırken ya da evinizi komple tadilat ile baştan aşağı yenileyecekseniz, ya da yalnızca eski pencerelerinizi değiştirmek istiyorsanız seçeneklerinizi iyi değerlendirmeli, ihtiyaçlarınızı ve estetik seçimlerinizi belirlemeli ve pencere modelinizi seçmelisiniz.

Sabit pencereler açılmayan pencerelerdir ve cam duvar olarak da tanımlanabilir. Genellikle açılır pencerelerin yanında kullanılsalar da bazen, havalandırma gerektirmeyen, yalnızca güneş ve manzara penceresi olarak bağımsız şekilde de tasarlanabiliyorlar. Tek kanatlı pencereler en sık rastlanan pencere modelidir. Tek kanatlıdırlar ve kanadın açılma yönüne göre içe açılan, dışa açılan ve çift açılımlı modelleri vardır. Adını oldukça sevimsiz bir orta çağ aletinden alan giyotin sistemi bu pencereler isimlerinin aksine sempatik bir atmosfer yaratmak için idealdir. Pencerenin aşağı doğru kayarak açılıp kapanması üzerine giyotin sistemi olarak adlandırılmıştır. Düşey sürme pencere olarak da bahsedilebilir. Ya da açık bir alanı kapatmak için katlanır sistem pencereler özellikle kapalı balkon tasarımlarında sıklıkla kullanılan bu sistem diğer modellere göre daha yeni bir sistem diyebiliriz. Cam panellerin birbirlerinin üzerine katlanarak tamamen açılabildiği bu sistemde mevsimlere göre kullanım olanakları öne çıkıyor.

Bugün tüm bu modellerin çerçeveleri farklı malzemelerden üretilebiliyor. En çok kullanılan üç çerçeve malzemesi ise PVC, alüminyum ve ahşap. Bu üç malzemenin de kendilerine göre avantaj ve dezavantajları var elbette. Bir tür dayanıklı plastik olarak tanımlayabileceğimiz PVC pencereler son yılların apartman dairelerinde en çok tercih edilen malzeme çeşidi. Bunun nedeni PVC pencerelerin yalıtım özelliklerinin oldukça kuvvetli olması. Çift camlı PVC pencereler dışarıdan gelen ses ve soğuk havayı kesmede oldukça başarılı. Ayrıca bakım istemeyen yapıları da ekstra bir avantaj yaratıyor. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP