SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Küçük Mutfaklar İçin Dolap Seçenekleri

 

 

 
 

Dünya nüfusunun büyük bir hızda kentlerde yoğunlaşmasıyla büyük şehirlerin tamamında bir dizi değişiklik yaşanıyor. Arazi fiyatlarının artışı ve birim alana düşen insan sayısının fazlalaşmasıyla ortalama konut büyüklüklerinin azalması bunlardan biri. Geçmişte ortalama kabul edilen bir ev 3+1 ve 100 metrekare civarındayken zaman içinde 2+1 ve 75 metrekare düzeyine düştü. Son yıllarda ise 1+0 şeklinde evler dahi karşımıza çıkıyor. Küçük mutfaklar da küçülen evlerin doğal bir sonucu.  Bu birbirinden ilginç ve şık mutfak dolaplarına gelin biraz daha yakından bakalım.

Klasik mutfak dolaplarında her bir bölmenin ayrı ayrı kulpu bulunur. Bu da aslında oldukça kalabalık bir görüntü yaratır. Kulpsuz tasarımlar çok daha akıcı bir görüntüyle mutfak dolabını adeta duvarın bir parçası haline getiriyor. Çekerek veya bastırarak açılabilen modelleri bulunan kulpsuz dolaplar küçük mutfaklar için cazip bir seçenek. Ya da farklı bir seçenek üst dolaplardan kurtulup yerine açık raflar kullanabilirsiniz. Oldukça ferah ve pratik olan bu çözüm son derece düşük maliyetle uygulanabilir.

Aynı alanda yoğun olarak kullanılan tekdüze renkler mekân ne kadar büyük olursa olsun bunaltıcı bir hava yaratır. Mutfak dolaplarında farklı renklerle bir kontrast yakalayarak bu havadan kurtulabilirsiniz. Ya da daha fazla eşya kullanmak için tavana kadar yükselen dolaplar küçük mutfaklar için oldukça iyi bir çözüm. Her ne kadar üst dolaplara ulaşmak zor olsa da, küçük bir iskemle ya da basamakla bu sorunun üstesinden gelinebilir. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP