SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Doğru Korniş Seçimi Nasıl Olmalıdır?

 

 

Perdelerin renkleri, dokuları, desenleri ve kumaşlarının türü odanın genel ambiyansını değiştirir ve doğru tercihlerle odayı daha da güzelleştirir. Bununla birlikte, kornişler söz konusu olduğunda insanlar genellikle korniş modeli üzerinde pek durmadan seçim yaparlar. Ancak, aslında perdeleri taşıyan kornişler yalnızca işlevsel bir eşya değil aynı zamanda dekorasyonun son rötuşları olarak nitelendirilebilecek estetik birer aksesuarlardır.  Perdeler için korniş modeli seçimi hem perdeleri taşıyan, koruyan, açılıp kapatma kolaylığını sağlayan oldukça hayati bir işlevi üstlenir, hem de odaya estetik katkıda bulunur ama dekorasyonlar tasarlanırken çok da önem verilmeyen kornişlerin işlevi bu kadarla da sınırlı değil. Korniş modelleri odanın büyüklüğünü de etkiler. Doğru uzunlukta, renkte ve modelde seçilmiş bir korniş tavanı görsel olarak kaldırır, dar duvarları daha geniş gösterir, hacmi küçük odaları daha derin ve ferah kılar.

 

Her korniş belirli yük aralıklarını taşıyacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle kornişin taşıyacağı perdelerin ağırlığını kabaca belirleyin ve kornişleri bu ağırlıklara karşılık gelecek şekilde seçin. Satılan korniş modellerinin kullanım özelliklerinde kaç kiloya kadar ağırlık taşıyabilecekleri yazılıdır. Korniş modelinizi tercih etmeden önce kornişi belirli bir ekstra öge ile saklayacak mısınız yoksa açıkta bırakarak estetik olarak dekorasyona katkıda mı bulunacaksınız konusunda karar vermeniz önemli. Eğer kornişi kapatarak farklı bir dekorasyon oluşturan saçak ya da kartonpiyer uygulamaları kullanacaksanız korniş modelinde yalnızca fonksiyona yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Açıkta bırakmak istiyorsanız ise panolu kornişler ya da rustik korniş modelleri arasından seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer söz konusu odadaki pencereler küçük ya da darsa, uzun bir korniş seçerek pencereleri daha büyük gösterebilirsiniz. Bunun için kornişin üzerinde asılı olan perdelerin sadece pencereyi değil, aynı zamanda pencerelerin yanındaki duvarın bir kısmını da kaplamasını sağlayın. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP