SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Renkli İç Kapılar

 

 

Bir yaşam alanının kusursuz bir estetik akışa sahip olması için yalnızca mobilya ve aksesuarlarla ortaya çıkarılan dekorasyonun değil, aynı zamanda zemin döşemeleri, tavan ve duvarlar, pencereler ve tabii ki kapılar gibi iç mimari unsurların da genel dekorasyon tarzına uyumlu olması gerekir. Son yıllarda tasarımda yeni estetik anlayışlar ve üretim teknolojileri geliştikçe oda kapılarının dekoratif özellikleri de giderek artmaya başladı. Amerikan kapılar, çift kanatlı Fransız modeller, geleneksel motifli kapı stilleri, masif ahşaptan üretilen rustik ve country modeller ve çelik iskeletli endüstriyel kapı modelleri üreten kapı üreticileri, her dekorasyon tarzına uygun tasarımlar ortaya koyuyorlar. Ancak kapı modelleri dışında dekoratif görünümü etkileyen bir başka unsur da elbette renkler. 

İç kapıların rengine karar verirken önce kapıların tasarım rolünü belirlemelisiniz. Eğer akıcılık sağlayan ama aynı zamanda sıradan görünmeyen bir kapı istiyorsanız şeffaflığın ön planda olduğu cam kapı modellerine göz gezdirebilirsiniz. Duvar rengine uyumlu çerçeveye ve süslemelere sahip cam kapılar özellikle küçük alanlarda daha ferah bir görünüm ortaya koyuyorlar. Ya da zarif ve yalın bir görünüm için vazgeçilmez kapı renklerinden biri de elbette beyazdır. Beyaz kapılar oldukça risksiz bir seçenek ve her renge uyum sağladıkları için dekoratif olarak da her zaman şık bir görünüm oluşturmayı başarıyorlar. 

 Mavi rengin huzur verici etkisini farklı parlaklık, canlılık ve stillerde uygulayabileceğiniz pek çok farklı tonunu kapılarda kullanmak da oldukça yenilikçi ve şık bir fikir. Gri tonları ise modern stil dekorasyonlar için vazgeçilmez renklerin başında geliyor. Ancak daha cesur renkler denemek istiyorsanız, son yıllarda çarpıcı kapı renklerinin de trend olduğunu belirtelim bunlar kırmızı, turuncu, sarı vb. renkli iç kapı renkleridir. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP