SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Zemin Döşemeleri

 

 

Geçmişte, zemin döşemeleri için hem malzeme hem de renk seçmek oldukça basitti, çünkü parkelerde kahverengi tonları, fayanslarda da nötr renkler yaygın ve ulaşılabilir modelleri oluşturuyordu. Ne var ki sürekli değişen trendler ve yeni nesil teknoloji sayesinde, bugün zemin döşemeleri konusunda da seçenekler neredeyse sınırsız. Tabi bu aynı zamanda zemin döşemesi seçerken doğru renk ve malzemeyi bulmayı da biraz daha zorlaştırıyor. Zemin döşemeleri tercihlerinde odanın genişliği gibi, tavan yüksekliği de zemin seçimini etkileyen unsurlardan biri. Düşük tavanlı bir evde basık bir atmosfer oluşmaması için tavanı daha yüksek gösterecek zemin döşemeleri ve duvar renkleri tercih edilmeli. Yani zemin döşemelerinde daha koyu, duvarlarda zeminden biraz daha açık, tavanda ise en açık tonu kullanarak tavanı daha yüksek gösterebilirsiniz. 

Zemin döşemelerini seçeceğiniz odanın büyüklüğü, renk seçiminde büyük rol oynayan etmenlerden biri. Geniş alanlar koyu renk tonlarında daha sıcak ve bütünlüklü görünür; açık renk tonları ise geniş alanlarda soğuk bir his yaratabilir. Aynı prensip tersi yönde de düşünülebilir. Küçük bir odada doğru renk tercihleri yapmak fark yaratan bir ferahlık ve genişlik hissi ortaya çıkarır. Beyaza yakın tonlar, krem rengi, bej veya açık meşe gibi daha açık, doğal zemin tonları kullanmak küçük alanları daha ferah ve aydınlık hale getirir. Bu renk tonları aynı zamanda mobilyalarınızın arasındaki boşlukları daha net göstereceği için odanızı sıkışık bir görünümden de kurtarır. 

Zemin seçimlerinde yapılan en büyük hataların başında parke, karo ya da halı model ve rengini boş odaya göre seçmek oluyor. Oysa zemin döşemeleri aslında mobilya ve aksesuarlarınız için bir fon rengi oluşturur ve bu yüzden mobilyalarınız ile uyum sağlayan bir renk tercih etmek çok önemlidir. Dikkat çeken bir mobilya, dikkat çeken bir renk tonundaki zemin döşemesinde yer alırsa ortaya karmaşık ve göz yoran bir tablo çıkabilir. Yer döşemesi seçmek için zemin döşemecileri ve yapı marketleri ziyaret ederken odanın içinden renk skalasını yansıtan ufak tefek objeleri de yanınızda götürmek kararınızı verirken size yardımcı olabilir. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP